Němý svědek

Němý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229/bmid_nemy-svedek-o9d-229.jpeg 5 586 78

Hercule Poirot série

Příbuzní už se nemohou dočkat tučného dědictví po tetičce Emily, ale ta jako na potvoru ne a ne umřít a za života nechce pustit ani chlup. A to přitom všichni peníze tak zoufale potřebují! Nakonec se do toho vloží pes Bob a nastraží na milou Emily past v podobě míčku zapomenutého na schodech. Anebo to nebyl pes, kdo ho tam nechal? A byl to vůbec míček? Ale vždyť je to vlastně jedno, tetka nakonec stejně umírá přirozenou smrtí. Nebo snad ne? Poté, co dostane dopis s prosbou o pomoc, pouští se slavný detektiv Hercule Poirot do pátrání, na jehož konci budou všechny záhady objasněny a všechny otázky samozřejmě správně zodpovězeny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Dumb Witness , 1937

Petkona
07.12.2021 5 z 5

Další ze skvělých detektivek s geniální zápletkou. Moc mě to bavilo.

icezero
18.10.2021 4 z 5

Pro me jsou příběhy od Agathy příjemným čtením na dlouhé večery. Někdy pochopím kdo je vrah a jeho motivy před koncem knížky, ale tentokrát to tak nebylo. Poutavý příběh se skvěle zamotanou zápletkou můžu jen doporučit. Ale to vlastně asi všechno od téhle autorky, tedy co jsem zatim přečetl

hatri_uwu
12.08.2021 5 z 5

Má první Poirotovka.
Díky této knize jsem se zamilovala do detektivek podobného stylu. Příběh mě patřičně vtáhl, zaujal a přiměl mne listovat a uvažovat, kdo je sakra vrah - za mne známka dobře napsaného příběhu.

Pochlubím se, vraha jsem odhalila ale i tak jsem byla při Poirotově monologu v šoku, protože jsem jako motiv vraha měla něco naprosto jiného.
Za zmínku stojí i příjemný pejsek a jeho promluvy.

alibaba72
12.07.2021 5 z 5

Jak to ta Agatha dělá, že já nikdy neodhadnu vraha :-)

Lumír23
11.07.2021 5 z 5

Je to taková klasika. Delší vyprávění, pomalé, ale důkladné. Prostě paní spisovatelka :-)

Margherita_N
10.07.2021 5 z 5

Zase je ve hře jedno tučné dědictví, takže příbuzní se mohou přetrhnout ve vymýšlení té nejpřirozeněji vypadající vraždy. Jak Hercule Poirot odhalí, plánů bylo dost ze všech stran, ale jen jedna povedená osoba měla odvahu tetičku doklepnout, když to s „míčkem“ na schodech nevyšlo. Precizní.

littlestar
18.05.2021 5 z 5

Tento styl vyprávění mi prostě sedí. Žádné na sílu přidané akční scény jako v současných detektivkách. Jen mistrne vedene ohledání místa činu a vyslechy, vedoucí k dopadení vraha. Poutavý příběh, promyšlené dialogy a zajímavě vykreslené postavy. A zase to nebyl zahradník, byť se v ději mihl. Hodnocení: 95 %

Hani77
01.05.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka od Agathy Christie. Přečteno na jeden zátah a opět jsem vraha neuhodla. Napětí do samého konce. Není zde moc postav, tak se čtenáři nepletou. Navíc to má svým způsobem i happy end.

Liana
30.04.2021 5 z 5

Veľmi pekná detektívka. Toto bol naozaj relax. Darmo, ale pani Agáta nám ukázala, že kvalitná detektívka sa dá napísať aj jemne, inteligentne, bez zbytočných vulgarizmov a zbytočných opisov surových, krvavých scén. Jednoducho toto bolo milé dielko. Havino Bob a názov hlavného miesta činu Zelený domček to všetko zjemnili, ale pritom nič neubrali na napätí. Odporúčam.

postrach
26.04.2021 4 z 5

Dobra oddechovka.Lepsi nez film.

martineden
28.03.2021 5 z 5

Vynikající záležitost. Vřele doporučuji.

Starmoon
13.03.2021 5 z 5

Agatha Christie a Hercule Poirot v tej najlepšej možnej forme. Jedna z tých detektívok, ku ktorým sa určite ešte vrátim a budem na nich s nostalgickým úsmevom spomínať.

boxas
27.02.2021 5 z 5

Ze série s Herculem Poirotem považuji tuto detektivku za jednu z nejlepších.

m_martina
08.02.2021 5 z 5

Výborná detektivka s Herculem Poirotem, kterou jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

Bája89
26.01.2021 4 z 5

Poirot získává nového a sobě rovného partnera v podobě psa Boba "Němého svědka". Stará tetička a příbuzenstvo lačnící po svém dědictví. Rázem se nám před očima rozehrává velká hra o to, kdo je vraha a jaký měl motiv, když poslední vůle byla vlastně úplně jiná, než bylo původně v plánu. Agatha opět překvapila a pobavila.

Lolila
14.12.2020 5 z 5

Opäť zaujímavá detektívka. Neskôr doručený list neznamená, že bude premlčaná aj vražda:-)
Zaujímavé, zamotané a záver vždy prekvapí. Klasická A.CH. Nesklame:-)

Vesmich
29.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Začátek docela jako starý film pro pamětníky, jak tetička předstírala skon a příbuzenstvo se rozeběhlo pro baráku a hledalo závěť. Později se do věci vloží malé šedé buňky a už to jede! A ten Bob! :)

Greenfingers
08.09.2020 5 z 5

V tomto případě se svědkem stává i samotný čtenář. Například já: mohu s klidným svědomím dosvědčit, že ten Němý svědek je zaručeně spolehlivý - přesvědčil mě o nezpochybnitelných literárních kvalitách autorky.

Lie
22.08.2020 5 z 5

Fascinuje mě, že vrahem je vždycky někdo naprosto nečekaný, ale přitom to nepůsobí nijak násilně ani nepravděpodobně, naopak to dává dokonale smysl. Líbí se mi, že u Agathy má čtenář stejné informace a stejnou možnost odhalit vraha jako Poirot (tedy já si narozdíl od něj můžu pomoct úvahami typu “on to udělat nemohl, protože to by bylo moc jednoduchý a to k Christie nesedí” ale stejně mi to většinou k ničemu není). Naprosto nechápu, jak je možné vymyslet takhle geniální detektivku. Moderní severští autoři se můžou jít vycpat.

Ivan F
22.08.2020 5 z 5

Tento rok na jar som prečítal kompletnú zbierku poviedok v hlavnej úlohe s H.P. Ešte čerstvé spomienky mi takmer ihneď po začiatku čítania knihy Nemý svedok pripomenuli, že som to už niekedy čítal. Nečítal. Čítal som poviedku Nehoda s loptičkou, čo je takým skráteným vydaním Nemého svedka. Nič to však neubralo z čitateľského zážitku a pôžitku, hoci som vedel, ako to celé dopadne. Takto som mal možnosť sledovať, ako nás pani spisovateľka kŕmi údajmi, ktoré mužovi s aktívnymi šedými bunkami pomôžu poskladať celý príbeh. Škoda len, že foxteriér Bob nedostal viac miesta na stránkach knihy, priam sa to pýtalo už z názvu detektívky, že "Nemý svedok". No čo už. Na leto oddychové čítanie ako stvorené.