Hodiny

Hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13031/bmid_hodiny-f1c-13031.jpeg 4 577 64

Hercule Poirot série

První vydání poněkud neobvyklé Agathy Christie – stopy vedou až za železnou oponu, jeden podezřelý mizí do Moskvy, jiný cituje Lenina. Mladý muž potká mladou ženu, zamilují se do sebe, a protože jsou oba volní, nemělo by nic bránit jejich štěstí. Tento příběh, zdánlivě podobný tisícům jiných, jste však ještě nečetli. Mladý muž totiž právě rozplétá složitou mezinárodní špionážní síť a současně pomáhá objasnit podivnou vraždu, mladá žena ve chvíli setkání utíká z místa vraždy a možná se na ní podílela…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Clocks , 1963

PetK
05.06.2022 4 z 5

Většinou čtu "nové" detektivky severského a britského střihu. Tohle bylo milé, staromilské, skvělé audio v podání Lukáše Hlavici.

Burák
28.02.2022 4 z 5

Byť čtu knihy A.CH. s radostí už víc jak 20 let, vůbec jsem netušila, že má ve svém repertoáru i tento příběh, který se dobově tolik vymyká.
Byl to nezvyk, ale bylo to skvělý! Moc mě ta špionážní linka bavila a celkově to atmosféru knihy krásně doladilo. Budu muset zapátrat, jestli takových experimentů nenapsala Agatha víc. :)

icezero
09.02.2022 3 z 5

Za mě dobře napsáno, jako všechno co jsem od Agathy zatim cetl, ale přesto mě příběh zaujal tak napůl. Ta druhá linie příběhu mi přijde trošku dost navíc a řešení prvni je trošku komplikované. Určitě by mě napadlo spousta jednodušších způsobů jak se zbavit mrtvoly a myslim, že by byly o něco jednodušší. Ale to by řešení asi nepotrebovalo bystrý mozek Poirota. I když řešit vraždu od stolu jen podle toho co mi někdo řekne... I pro bystrý mozek docela nepředstavitelné

babystar
26.11.2021 3 z 5

Detektivka z 60. let 20. stol. a bylo to poznat. První kriminalistická linka byla typická Agatha (znalost lidských povah, spousta kamufláže, rozluštění hádanek díky "šedým buňkám mozkovým" H. Poirota). Druhá špionážní linka byla podle mne úplně zbytečná. Že by úlitba době vzniku románu? Poslouchala jsem jako audioknihu, a tak mi zpočátku dělalo problém zjistit, kdo je kdo. Rozeznat podobně znějící ženská příjmení bylo pro mne občas těžké a úlohu hodin jsem vůbec nepochopila. Je to s podivem, ale stejnojmenná seriálová epizoda je lepší a uvěřitelnější než kniha. Detektivky paní Christie z meziválečného období se mi líbí víc.

astroweb
19.09.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších, skvěle napsaná detektivka autorky. Nejde o napínání, jde o požitek z četby, oddychový a zajímavý bonbónek.

Forest66
26.08.2021 2 z 5

Mám Poirota rád, ale tohle je odfláklé. HP tam vlastně víceméně nevystupuje, nic nevyšetřuje, jen se na konci zjeví a všechno ví, ala slečna Marplová. Bylo by lepší ho tam vůbec nedávat, takhle mu jen kazí renomé. Závěrečné shrnutí děravé jak cedník

veriszv
28.06.2021 4 z 5

Agatha mě znikdy nezklame. Vím, co mám čekat a přesně to vždycky dostanu. A ani Hodiny nejsou výjimkou!

Gibis
25.06.2021 4 z 5

Hodiny jsou sice případem Hercula Poirota, ale sám Poirot zde má, jak by se řeklo na divadle, pouhý štěk. Objeví se pouze ve třech kapitolách. I když samozřejmě nebýt HP, případ by zůstal neobjasněn :) Většinu vyšetřování zde zastane inspektor Hardcastle a jeho mladý pomocník Colin Lamb, který je zároveň vypravěčem a také do případu zasvětí HP, aby ho vytrhl z nudy a deprese, kterou zažívá, když nemá k řešení nějaký zapeklitý případ. A tak HP znovu dokáže, že případ se dá vyřešit i z křesla od krbu, jen pomocí malých šedých buněk. Pokud má někoho, kdo za něj obstará všechno to běhání kolem případu a na to je Colin naprosto ideální kandidát.
Moc se mi ovšem líbila Poirotova analýza detektivní literatury a autorů, kteří sice byli někteří smyšlení, ale prý se k nim dají přiřadit jména skutečných spisovatelů.

Starmoon
22.06.2021 5 z 5

Hodiny strávené s románom Hodiny neľutujem. Hoci radšej mám „christiovky“, ktoré sa odohrávajú v medzivojnovom období, táto zo šesťdesiatych rokov bola tiež super. A vraha som správne netipovala ani náhodou.

Vesmich
25.05.2021 5 z 5

Tentokrát špiónská Agatha. Pamatuji si i filmové zpracování. Opět takový specifický agathovský vztah, kdy se do sebe zamilují překvapivé typy lidí.

PeterBahn
28.12.2020 4 z 5

Pěkně vypointovaný a mnohovrstevnatý příběh. Smekám před autorkou, která dovedla tolik příběhů rozložit na částice a pak je postupně seskládat.

Nikotina
24.11.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od autorky. Celková stavba knihy se liší od ostatních děl a to je možná to, co se mi na knize tak líbí. HP tam nehraje takovou roli, proto tato kniha jeho milovníky spíše zklame. Já mezi ně ale nepatřím, a i přesto jsem byla napnutá až do konce a čekala jsem, kdy to konečně přijde rozlousknout.

LahoferRose
06.10.2020 4 z 5

Tak trochu jiný Poirot. Hlavně ho tam bylo skutečně málo, ale i to málo, kde se objevil bylo skvostné. Poirotova osobnost se mi líbí. Je směšný svým vzezřením, roztomilý absencí skromnosti, nekompromisní ke zlu a bezpráví a vždy galantní k dámám. Samotný příběh Hodiny není špatný, jen mi i po skončení zůstávají nějaké otázky nezodpovezeny, což se mi u paní Christie nestává...

konicekbily
02.09.2020 5 z 5

Tuto detektivku jsem přečetl již několikrát. Mám za to, že autorka zde zkoušela nový přístup k psaní detektivek o slavném HP. Tentokrát opouští své schéma příběhů a namísto delšího úvodu nám předkládá první vraždu. Nevysvětlitelnou! Nechá schovaného HP pěkně v závětří a vyšetřovací nádeničinu vykonávají "sledovací psi" - profesionální policista a amatér. A Hercule se potom na závěr dostaví, aby jim to vysvětlil. Moc pěkně napsáno.

ninano
08.08.2020 4 z 5

Od této klasičky detektivních románů je tohle průměr.

boxas
09.07.2020 4 z 5

Toto je snad jediná kniha mé oblíbené autorky, která mi nesedla.

m_martina
05.07.2020 5 z 5

Další výborný případ s Herculem Poirotem a zajímavou zápletkou, která se točí kolem hodin. Mně se kniha líbila a hezky se mi četla.

Placi
14.05.2020 4 z 5

Klasická Agatha Christie se zapeklitým případem a spoustou postav kolem. Rozhodně napsala lepší příběhy s panem Poirotem v hlavní roli, zde spíše pouze sekundoval druhým, i když nakonec pochopitelně případ velkou měrou pomohl rozlousknout.

Albertos
04.05.2020 3 z 5

Neurazi, ale dalsi z pripadu, kde Hercule hraje druhe...ne treti housle, skoro se tam nevyskytuje a pak jenom prijde, ze je to vyresene......skoda

Zuzi98
25.01.2020 4 z 5

Hodiny patří podle mě mezi ty slabší Agathiny detektivky. Vražda mě zaujala, až do konce jsem byla napjatá a těšila jsem se na to, jak to zase vše do sebe zapadne, ale rozuzlení mě neuchvatilo, jak jsem na to jindy zvyklá. Vrah byl naprosto neodhadnutelny a motiv taky. Když se ke konci objevil necekaně svědek, přišlo mi to takové naivní. Jeho svedectví sice nemělo skoro žádný význam, ale i tak to bylo velmi nepravděpodobné.
Čtení to bylo dobré, jen jsem prostě zvyklá od autorky i na lepší detektivky , u kterých si říkám :"Jo takhle to je.Že mi to nedošlo dřív.." apod. Tady se nic takového nekonalo.