Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 5 13861 811

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

lapetitedeny
03.04.2015 4 z 5

Přiznávám, že druhýho Pottera jsem se trochu bála, protože právě film jsem viděla několikrát (celkem vtipný, vzhledem k tomu, že jsem ho viděla nekolikrát dřív, než jsem vůbec viděla celej první) a neměla jsem ho ráda (ale byl dobrej, to jo).
Každopádně, ta kniha byla bezva. Je to takový příjemně dětštější a oddechovější a čte se to jednoduše báječně. Fakt chápu, že na tom tolik lidí vyrostlo.

vlkodlaq
01.04.2015 4 z 5

Tak tentokrát jsem byl, oproti jedničce, čtenářsky uspokojen více. Rozdíl mezi knihou a filmem je více patrný, postavy vyznívají mírně odlišně, doplněny detaily, které ve filmu chybí (a jinak to asi nejde..). Ačkoli je děj poněkud plochý a přímočarý, je příjemně spádný a jako relaxační pohádkové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet, vřele doporučuji.

LuckaH2
29.03.2015 4 z 5

Opět jsem si s úsměvěm na rtech četla pohádkový příběh... Těžko se mi u toho hodnotí nějaká kritéria,není to pro mě vrchol litaratury z hlediska stylu nebo jazyka prostě mě to moc baví a těším se na další Harryho dobrodružství a další vrstvení příběhu:-)

vlkodlaq
24.03.2015 4 z 5

Jednička byla sice pěkná, taková hezky pohádková a veskrze silně pozitivní, čtení mi kazilo pouze to, jak doslovně film kopíruje předlohu. Dvojka už začíná trochu rozvětvěněji, takže to bude snad lepší. Že já mudla to napřed nečetl a až pak nesledoval filmy..

Alexander1918
12.03.2015 2 z 5

Tož ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem podruhé.

TadeasPavlas
09.03.2015 5 z 5

Vyprávěno ve stejnym duchu jako první díl. opět dokonale promyšlený postavy a ten děj.
Kniha přinesla hned po Voldemortovi druhýho osobního záporáka, Lockharta.
Ten mě štval. ale k Příběhu to patří. neuvěřitelnej příběh.. jak už jsem říkal.

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Výborne vymyslený a spracovaný príbeh, ktorý sa stále nesie vo veľmi rozprávkovom duchu a ten podľa mňa k Potterovi sedí najviac. V oblasti dobrodružných kníh pre mladších čitateľov je to špička. 8+/10

Alex.Barunka
23.02.2015 5 z 5

Když jsem četla Tajemnou komnatu poprvé, nijak extra se mi nelíbila, dokonce to byl jeden z mých nejméně oblíbených dílů série, ale po druhém přečtení se mi kniha zalíbila a je to opravdu skvělé pokračování ;)

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Zdeňula
16.02.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka...

Evča Korejka
13.02.2015 5 z 5

Co bych asi tak měla napsat?
Nádherná fantasy kniha. :)
J.K. Rowling - máš u mě velký obdiv.

Madame R
04.02.2015 5 z 5

Druhé pokračování je super, lehce navazuje na první díl. Harry už je ve druhém ročníku a v příběhu se objevují nové postavy. Nejvíce se mi líbila postava skřítka Dobbyho, sice nadělá víc škody než užitku ale myslí to dobře. V tomto díle se Harry obává, že ho moudrý klobouk zařadil do nesprávné koleje ale nakonec projeví tolik odvahy, která je pro žáky Nebelvíru nezbytná.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Druhý díl této veleúspěšné ságy mě nezklamal. Jak by taky mohl-kdo si to sám nepřečte,nepochopí. Krásný a silný příběh, který doporučuji všem, kteří se neřadí k nudným mudlům.

Always a reader
01.02.2015 5 z 5

Celá knížka byla fantastická, od filmu se lišily jen události v tajemné komnatě. Vážně obdivuju J. K. Rowling, že dokázala vymyslet něco tak originálního a prostě tak skvělého. Není divu, že její knihy čte celý svět.

jana5962
27.01.2015 5 z 5

Moc jsem si čtení užila :). Takový malý návrat k dětství :)

Palele
22.01.2015 5 z 5

Dávám za plný počet i díky filmovému zpracování a postavě Zlatoslava Lockharta : "To je příšerné místo, vy tady bydlíte ? " :)

martunka
13.01.2015 4 z 5

Dost dobrý díl. Nejvíc se mi líbí bazilišek.

Danielka_1999
29.12.2014 5 z 5

pro mě nejoblíbenější díl z celé série

Kyta
29.12.2014 5 z 5

Ani náhodou by mě tento díl nenapadlo považovat za nejslabší ze série. Ani po tom, co jsem knihu přečetla podruhé, se můj názor nezměnil. Tady je vidět, že autorka pokročila jak ve stylu psaní, tak se svou fantazií. Samozřejmě jsem poznala, že celou sérii má krásně promyšlenou a za to jí nejvíc obdivuji, protože co se tady nemusí zdát důležité, v sedmém dílu to důležité rozhodně bude! (Kdo přečetl celou sérii, pochopí.) Teď, když jí mám přečtenou podruhé, jsem si všímala i věcí, které mi třeba poprvé unikly.
Upřímně myslím, že Tajemná komnata je lepší než první díl. Možná to je tím, že Kámen mudrců si pamatuji téměř nazpaměť, ale je to spíš tím, že už mi to nepřipadá tolik pro děti jako kniha předešlá.
I tentokrát jsem knihu musela hodně obdivovat, třeba jen kvůli tomu, jak je promyšlená a skvěle napsaná, že kdybych nemusela dělat jiné věci než číst, přečetla bych ji jedním dechem! Na příběhu se mi nejvíc líbil skřítek Dobby, ta vychytralá a mazaná postavička, který se naštěstí bude objevovat i v příštích dílech. V dílu je podstatně více humoru, hlavně díky Lockhartovi. Téměř pokaždé, když byl na scéně, jsem se neubránila úsměvu!

Těm, kdo ještě nečetli, DOPORUČUJI!!