Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 5 13913 13913

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

zuza.floderova
26.05.2014 odpad!

upřímně mě to tak nebavilo, že jsem to ani nedočetla

Ladislav.Knap
24.05.2014 5 z 5

S knížkou jsem se dokonale spojil a proto jsem každý večer čekal v posteli na Dobbyho a spal vždy hlavou ke zdi, abych se nepodíval do očí baziliškovi. Tohle fakt dokáže jen Harry.

Greene
08.05.2014 4 z 5

Asi nejslabší ze všech Potterů. Kniha se mi sice celkem líbila, ale nemělo to ten WOW efekt, jako díl první.

SelenaDemi428
03.05.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, na 100% je lepší než film.

Cibak
25.04.2014 5 z 5

Fajn čtení. Užívám si každý řádek. Jak jsem napsal už k prvnímu dílu : škoda že mi není tolik co hrdinům knihy.

Mirek V.
12.04.2014 5 z 5

Další skvělá kniha od J. K. Rowling těším se na další díl :-)

sosna
11.04.2014 4 z 5

Byl to opět krásný výlet do Bradavic, se sedmiletou dcerou jsem si ho opravdu užily. Netušila jsem, že mě v pětatřiceti dětská knížka tak pohltí:-) Dnes začínáme s Azkabanem:-)

Alisce
17.03.2014 5 z 5

Nelze v pár větách popsat velikost knihy Harry Potter mezi těmi ostatními. Harry Potter je prostě dokonalé dílo. Je to napínavé, veselé i smutné, navíc to baví děti i dospělé.

matesatan
15.03.2014 5 z 5

super kniha zase to můžu i porovnat z filmem kterej se dost držel knihy až na pár vynechanejch asáží neco bylo trochu jinak ale jinak prostě dost dobrý samozřejme kniha lepší moc se mi to líbilo

Adam Bartoš
14.03.2014 5 z 5

Těžko posoudit jestli je lepší tento nebo první díl.Jinak úžasný díl Rowlingová opět nezklamala.

spencer
10.03.2014 5 z 5

Další nezapomenutelný díl.

Roselunda 1928
10.03.2014 5 z 5

Nejdřív jsem viděla filmy, až pak jsem četla knihy. A od té doby, co jsem viděla film, se bojím ve tmě otevřít oči (kvůli baziliškovi :-))!
Ale kniha rozhodně nezklamala.

Anny90
08.03.2014 5 z 5

Super! :)

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

V roce 2014 už asi moc nových přírůstků neoslovím, protože to má každý minimálně jednou přečtené, ale jak říkám: Přečtěte si to, stane se tahle série vaší součástí!!

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Zlatoslava Lockharta bych nejradši něčím praštila.Vychloubá se a nechápu co na něm ženy vidí.Jinak je to pěkná kniha.

Market = )
19.02.2014 4 z 5

Ze všech dílů Harryho mám dvojku asi nejmíň ráda, ale musim uznat, že když jí teď (sice asi popáté, ale po docela hodně letech :-) ) zase jednou čtu, nevím proč... Možná, že mě štvalo, že je na chvíli mimo Hermiona a kvůli Lockhartovi a Dobbymu mi občas cukaj ruce... Mám radši díly, kde jsou všichni už starší, ale stejně je to bezva! Chtěla bych chodit do Bradavic! jsem ráda, že jsem s Harrym rostla a většinou jsem od jeho knižních let byla jen pár našich lidských :-).

Ladys
16.02.2014 4 z 5

Co likviduje studenty? Kdo je tajemný dědic Salazara Zmijozela? Hadí řeč, Uršula, otec a syn Malfoyové... a samozřejmě Lockhart. A jestli tu čtu, že další díly jsou už jen lepší, tak sem s nima

MarieAnnaSarah
16.02.2014 3 z 5

Harry Potter se po zrovna ne příjemných a bezproblémových letních prázdninách vrací do Bradavické školy čar a kouzel. Tentokrát ho tam nečekají pouze přátelé a učení, ale něco mnohem temnějšího, s čímž se bude muset vypořádat, protože všichni studenti školy budou tento rok ve smrtelném ohrožení. Tajemná komnata byla totiž znovu otevřena...

Pryč je pohádkový příběh prvního dílu, tentokrát J. K. Rowling již přitlačila na pilu. Ačkoliv oproti následujícím dílům se přeci jenom snažila pohádkového stylu ještě trochu držet. Občas až zuby nehty a tak téměř horrorové okamžiky střídala pohádková vyústění. Díky těmto výkyvům bohužel kniha působila občas až schizofrenickým dojmem, jako by se autorka nemohla rozhodnout, co vlastně chce. Ačkoliv ji chápu, protože přeci jenom vyrukovat se vším zlem hned ve druhém díle by bylo na opováženou, tudíž se to z tohoto důvodu snažila vždy trochu přibrzdit. Stejně jako zbytek série je kniha úžasně propracovaná a svižná, veselé momenty střídají chvíle, kdy napětím čtenář ani nedýchá. Opět je celý příběh podtržen dokonalým vykreslením charakterů jednotlivých postav, tentokrát však i okořeněným odkrýváním minulostí některých z nich.

Za mne tentokrát 3*, na čtyři to bohužel úplně není. Přeci jenom je z tohoto příběhu trochu znát, že je to předehra před mnohem lepšími díly.

reccal
13.02.2014 4 z 5

Joanne nám maličko přitvrdila, Harry už není jen jedenáctiletý zobák,ale plnohodnotný student kouzelnické školy. V tomto díle jednoznačně nejlepší setkání s kolonií pavouků a setkání se samotným Voldemortem zamlada. Jednu výtku bych ovšem měla - bazilišek, ačkoli se nacházíme v kouzelnickém světě, kde je všechno možné, rozhodně není had, i když mezi plazy patří. Když si k tomu přidám poměrně neefektivní závěrečnou bitvu, tento druhý díl pro mě ztrácí dech.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Co dodat, stejně jako jednička mě chytla i dvojka. Je to prostě Harry Potter, a proto jsem knížku četla několikrát.