Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13900 13900

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Poeta.jana
03.05.2021 5 z 5

Úžasná kniha o světě Harryho Pottera

NextOne
30.04.2021 5 z 5

U druhého dílu Harryho Pottera s názvem Tajemná Komnata si pamatuji, že jsem jej přečetl během jednoho dne, a to hlavně z důvodu, že první kniha mě velice bavila. S odstupem času musím říct, že z celé té série patřila a patří mezi nejslabší. Nutno dodat, že ani filmové zpracování tomu moc nenapomohlo, neboť to také považuji za jedno z těch nejslabších. I přestože jí považuji za nejslabší, neznamená to, že byla špatná. Právě naopak.

Pokračování mladého kouzelníka poskytlo další seznámení se s mladými kouzelníky, prozkoumali jsme další prostory Bradavic, seznámili jsme se s dalšími postavami, tvory aj. Kniha je čtivá a výborně napsaná. Tajemno, které je do příběhu zasazeno děti budou určitě milovat.

IG: next_fantasy_one

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, bavilo mě porovnávat rozdíly oproti filmu a čekala jsem co tam bude dál jiného. Už se těším jak si přečtu další díly.

Amy05
15.04.2021 5 z 5

5⭐️/5⭐️

Takže, kde začít, knížku jsem stejně jako první díl přečetla na jedno posezení, asi za 4 hodiny. Pro hodně lidí je tento díl nejslabší, a já nechápu proč? Většině vadí, že se tam nic neděje a ta akce na konci, a co jí na této knížce miluji, je právě ten školní život v Bradavicích, to bylo naprosto kouzelné. Ohledně postav, tak Harry nikdy nebude moje top postava, ale koho jsem si v tomto díle hrozně oblíbila, byl Ron a taky jsem se ještě víc zamilovala do Hermiony (jako malé děti jsme si hrávali na Harryho Pottera a já jsem vždy byla Hermiona). Ta akce na konci byla úplně úžasná. Úplně nevím, co mám napsat k recenzi na Harryho, protože si myslím, že stejnak všichni víte, jak to bylo úžasný. Prostě vám všem tuhle knížku doporučuji, ale doufám, že už jste ji stejnak všichni četli.

alef
14.04.2021 5 z 5

Začíná se Harryho druhý školní rok v Bradavicích a Harryho zjištění, že existuje zlo, které je třeba zastavit, už nabralo konkrétní podobu Lorda Voldemorta. Existuje dobrá a špatná strana, a ti na té špatné … „Maj tu špatnost v sobě už vod narození“, jak říká Hagrid… „dlouhá, ježatá hříva a divoké, štětinaté vousy“ a pod vším tím porostem, asi ten nejcitlivější obr, jakého si dovedete představit :-).
A pak jsou tu ty hlasy: „Pojď ... pojď ke mně ... ať tě roztrhnu ... ať tě rozsápu ... ať tě zabiju ...“, které dávají tušit, že školní rok v Bradavicích rozhodně nebude jednoduchý, a že dokonce půjde o život, takže není od věci, držet se Hagridovy rady: „Esli chce někdo vopravdu něco zvědět, úplně mu stačí, když se bude držet pavouků. Ty už ho zavedou, kam potřebuje!“
Navíc je tu jedno maličké, poměrně ošklivé stvoření …„mělo ohromné netopýři uši a vypoulené zelené oči, veliké jako tenisové míče“ z kterého ovšem čiší čistá dobrota, stačí se mu podívat do těch ohromných oči :-), a které právě sedí na Harryho posteli u Dursleyových … což ovšem nevěstí nic jiného než ohromné problémy … ještě, že tu jsou Weasleyovi a jejich úžasňácky kouzelnický domov, který nezištně nabídne svou přívětivou atmosféru rodinné pohody i Harrymu :-)
A abych nezapomněla, za zmínku určitě stojí i hvězdný idol většiny starých i mladých kouzelnic: „Měl na sobě pomněnkově modrý hábit, který mu dokonale ladil s očima; špičatá kouzelnická čapka mu na vlnitých vlasech seděla furiantsky na stranu“. … tak dobře, jedna z udělených hvězdiček, ta co se nejvíc leskne a třpytí, je prostě pro něj :-).

Tak, a teď už je čas, kouzelnický svět, do kterého se dostanete skrze nástupiště 9 ¾ čeká … „accio“ … přivolávací kouzlo bylo vysloveno …

Osice
30.03.2021 5 z 5

„Je úžasné, co všechno si mudlové vymysleli, aby se obešli bez čar a kouzel.“

Tak jsem neodolala a rovnou se pustila do dalšího dílu:-) Hodně mě bavil Dobby, o Zlatoslavovi to samé říct nemůžu, dozvěděla jsem se spoustu nových zajímavostí ze světa čar a kouzel, společně se známou trojkou pátrala po tajemné komnatě, nechala se několikrát autorkou nachytat a zavést, nepospojovala si vodítka, nedůvěřovala jsem Tomovi, užívala si bylinkářskou část, Ronův způsob opravy nejmenovaného předmětu mi připomněl kolegu (Vláďo, snad si na to vzpomenu až tě zase uvidím:-)) a říkala jsem si, že tento díl je jako dělaný pro lidi s nejrůznějšími fobiemi.

„O tom, jací jsme doopravdy, Harry, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme.“

Bavila mě, jak mudlovská prázdninová část, tak ta bradavická. I když mě trochu štvalo, jakou má autorka potřebu rekapitulovat předchozí děj. Ale postupně jsem měla pocit, že to dělá s větším citem. ... Dokonce se pomalu začínám orientovat v učitelích a předmětech, které učí:-) Jen mě mrzelo, že nedostal v tomto díle tolik prostoru Snape. Nedokážu si to vysvětlit, ale něco mě k němu přitahuje, i když do jeho koleje bych chodit nechtěla:-) Vezmu to zkrátka. Chápu, proč Harry Potter učaroval tolika lidem. I já tomuhle fantasticky do detailu promyšlenému světu začínám propadat. Například na mandragorách je vidět, jakou má autorka fantazii a jak dokáže, své příběhy vyšperkovat. Jsem moc zvědavá, jaká další dobrodružství čekají na Harryho a ostatní v dalším školním roce a zajímá mě, kdo je tím Vězněm z Azkabanu:-)

„Ale tvůj strýc a teta na tebe budou pyšní, že?“ zeptala se Hermiona, když vystoupili z vlaku a připojili se k zástupu, který se hrnul ke kouzelné přepážce. „Až se dozvědí, co jsi letos dokázal?“
„Pyšní?“ řekl Harry. „Blázníš? Když jsem tolikrát mohl přijít o život a nepodařilo se mi to? Budou zuřit…“

renefer
30.03.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou p. Zedníčkem. Slyšet Luciuse Malfoie v jeho podání (alias rodilý mluvčí našich romských spoluobčanů) mě opravdu pobavilo.

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

netopýr088
24.03.2021

Rowlingová v týchto knihách nikdy nevie ako začať, najprv sa motká a rekapituluje ako v TV seriáloch (v minulej časti sme videli), v každej knihe mi vysvetlí pravidlá metlobalu a potom z každého zápasu urobí neskutočný binec. Niektoré veci opakuje stále dokola, napr. ako Voldemort zabil rodičov HP. Viem, že je to napísané prevažne pre deti, ale nemyslím si, že by bolo treba tie deti podceňovať...každé dieťa, ktoré čítalo predchádzajúce diely, má predsa pamäť.

tanecnica
21.03.2021 5 z 5

Harry Potter? Popis netřeba. Jedny z nejlepších knih EVER.

BooksAnd_me
21.03.2021 5 z 5

4,5*
Harryho Pottera 2 jsem četla poprvé, a i přesto, že jsem viděla jenom filmy, je to prostě srdcovka. Tajemná komnata je za mě určitě lepší než Kámen mudrců. Už totiž nečteme tolik stránek, kde se děj odehrává v Zobí ulici, ale místo toho se ponořujeme více do Bradavic. Děj je více napínavější, záživnější, promyšlenější. Také jsem se u děje často nasmála.
Hodně se mi líbilo, jak to má Rowlingová promyšlený. Často mi přišlo, že některé pasáže jsou celkem zvláštně napsané a také některé postavy se strašně divně chovaly, jako např. Harry a jeho angry issues :D + Draco mi v tomhle díle přišel neuvěřitelně otravný :Dd..
Takže sečteno podtrženo knížku doporučuji všemi deseti.
btw. doporučuji si přečíst knížku s ilustracemi od Jima Kaye, které byly nádherné ( i když místo dvaceti pavouku tam mohl třeba nakreslit Ginny :Dd )

Falda
20.03.2021 5 z 5

Tak je to Harry Potter, takže to musí být skvělé. Četla jsem v ilustrovaném vydání a opět paráda!

StarPopcorn
13.03.2021 5 z 5

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Lepší než 1. kniha, každopádně film mi přijde horší, než ten 1. Tady je teprve ta správná atmosféra Bradavic :D
Chcete se pobavit? - https://youtu.be/b__t7mh_BIo

Prince_of_book
12.03.2021 5 z 5

Asi netřeba nic psát. Viděno x krát jako film, čteno x krát jako kniha, ale až dnes poprvé poslechnuto jako audiokniha a stále skvělé.

Jako audiokniha se mi to možná i lépe poslouchalo než četlo.

10/10

radusak9806
10.03.2021 5 z 5

Jsem ráda, že knihy čtu tak dlouhou dobu po tom, co jsem viděla filmy (už si z nich příliš nepamatuji, jen hlavní linku).
Čtení mne baví, první dvě knihy jdou rovnou k věci a zbytečně se neprotahuji. Ze mne už asi Potterhaed nebude, ale po přečtení si mne svět HP získává více a více.

anet0004
10.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl je Harry Potter a Tajemná komnata a je to o tom, že se po 50 letech znovu otevřela Tajemná komnata. Když se Harry Potter chce po prázdninách vrátit do Školy čar a kouzel v Bradavicích, tak mu v tom chce domácí skřítek Dobby zabránit. Když se Harry s Ronovou rodinnou chystají projít zeď na nástupiště do Bradavic, tak je skřítek Dobby nepustí, protože nechce, aby se Harrymu něco stalo. Ale oni se nedali a vydali se začarovaným autem pana Weasleyho do Bradavic. V tento rok se, ale v Bradavicích dějí strašlivé věci. Několik studentů, školníkova kočka a nakonec i Hermiona zkameněli a jednu studentku Tom Raddl zmanipuloval a využil. Harry zjistil, že rozumí a i umí mluvit s hady a objevují se nápisy na zdi, že je Tajemná komnata znovu otevřená. Většina lidí se domnívá, že Tajemnou komnatu otevřel Harry Potter. Ron s Harrym hledají vstup do komnaty. Jestli Harry Potter otevřel Tajemnou komnatu a je zmijozelův dědic? Koho se Tom Raddl (Voldemort) zmocnil? A co se stane, jestli se Harry s Ronem dostanou do Tajemné komnaty? To si musíte dočíst sami.
Kniha se mi moc líbila. Hezky se čte a doporučuji vám ji.

Knihořádky
09.03.2021 4 z 5

S druhým dílem nejsem nijak pozadu oproti prvnímu a troufám si říct, že jsem ho četla nejméně čtyřikrát. Bohužel jsem si k němu našla přívětivé myšlenky až teď napočtvrté. Dříve jsem prohlašovala, že druhý díl je můj nejméně oblíbený a příběh je děsně nudný. Ani nevím, kde jsem to nabrala...
S plynoucím dějem se více prohlubuje vztah hlavních postav (hlavně Harryho a Rona!) a začíná to být větší dobrodrůžo. Zápletka je vlastně docela originální. Při představě, že chodím po škole a za stěnou v potrubí se pohybuje obrovský had, mi opravdu běhá mráz po zádech. (less)

kopeceli
09.03.2021 5 z 5

Napínavé, dobrodružné. Přátelství pokračuje a překonává překážky.

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Opět poutavé čtení a k tomu není snad ani co dodat. Druhý díl neztratil nic na kvalitě toho prvního.

Witchann
05.03.2021 4 z 5

Pokračování se nese v obdobně okouzlujícím duchu jako jednička, ačkoliv nám Bradavice drobátko potemněly. Ono když vám na škole začne doslova strašit, tak chuť do studia poněkud upadá… A stejně jako Harryho kamarád Ron nesnáším moc dobře pavouky, takže přečíst jistou část téhle knížky byla skutečně chuťovka. Každopádně – i dvojka má u mne palec nahoru. I kdyby jen za ten krásně atmosférický výletek na Obrtlou ulici.