Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13854 811

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

JointlieKat94
15.01.2022 5 z 5

Další Potter pecka! :)

Líbí se mi, o kolik je kniha jiná, než film. Kolik věcí je tam vynecháno a přitom je to kniha, která má nějakých 280 stran, a film zase 3 hodiny (jasně že i s reklamama).

Opět se tu setkáme s Harrym, Ronem i Hermionou- partou, která bez sebe neudělá ani krok, a řeší se záhada Tajemné komnaty, i s podivnými případy "zkamenělých" žáků. Nebudu to napínat, všichni to známe minimálně nazpaměť (alespoň filmově tedy..), za mě kniha výborná. Čte se rychle, je to fantastické a záhadné a tak.

Jediný, co mě mrzí (čtu vážně po 19.letech) je má oblíbená filmová scéna, kdy jsou s Ronem v Zapovězeném lese a sledují pavouky. Ve filmu je to fakt vtipný (pro mě i nejlepší vtipná scénka z tohoto dílu), ale v knize to je.. no prostě jiné. :)

Každopádně na mém hodnocení to nic nemění. :)

Johny_H.
14.01.2022 4 z 5

Kniha je moc hezky psaná a řeší problémy dospívajících dětí, jako když se Hermiona zamiluje platonicky do profesora což zažila valná většina holek na škole. No a aby knížka hezky stárla celé se to odehrává ve fantasy světě no a tady já mám problém ten fantasy svět místy vůbec nefunguje. Proč nepoužily plášť neviditelnosti z prvního dílu dříve. Nebo nevysvětlili proč ho nemohli použít. Bohužel těchto věcí je tam víc. 4/5 jelikož se to dá číst poměrně snadno ale je to horší 4.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Petronelka123
31.12.2021 5 z 5

Další díl a zase paráda, opravdu si to i napodruhé užívám. Líbí se mi, jak je v každém dílu nějaký podnět k zamyšlení: "O tom, jací jsme doopravdy, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme"...

Atuin
26.12.2021 5 z 5

(SPOILER) DominaCZ: V komnatě se Harry setkává s Tomem Radleiem nikoliv Voldemortem. Setkává se se vzpomínkou uvězněnou v deníku. A v knihách je mnohokrát naznačováno že Voldemort ( obecně dost problematická negativní postava) toho o mnoho jednoduchých věcech moc neví, protože s nimi nemá zkušenost a protože v ně nevěří. Láska je pro něj něco velice nízkého.
Druhý řekněme problém, každá taková kniha má většinou jediného výjimečného hrdinu, nemůže nám tam pobíhat tucet takových :-).
A že má Rowlingová logické lapsy je obecně známo a to je Harry moje srdcovka :-)).

DominaCZ
25.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Spoiler:
Opravdu tu knihu mám ráda ale nechápu jedno: v komnatě mu Harry řekne proč přišel o síly a jeho to překvapilo...to jako fakt... největší kouzelník světa neví, že když se matka obětuje pro děcko, násobí se tím ochrana??? A i kdyby...je to dost chabej důvod, aby po té tuně vražd přišel o sílu. Jen kvůli obětování...i jiné rodiny se vzájemně obětovaly ne?? A to vždycky přežil ..no divný.

Pro Atuin: lol Raddle je lord Voldemort, prečti si co později říká Brumbál: nikdo by si ho nespojoval s tím bystrým, hezkým chlapcem, kterým byl.
Zrovna jsem to dočetla, takže mě poučovat fakt nemusíš. Je jedno, že Tom je jen vzpomínka...pořád je to on.

Natmi
13.12.2021 5 z 5

Harry Potter 2 byla skvělá knížka a chystám se číst i ostatní díly.

ondra295
10.12.2021 5 z 5

V porovnání s prvním dílem, kterému jsem také dal plný počet hvězd, to bylo snad ještě o něco lepší. Líbí se mi, že děj byl rozdělen více mezi hlavní postavy a netočil se jenom kolem Harryho - Hermiona a hlavně Ron si bezpochyby zasloužili víc prostoru, protože jsou to skvěle napsané postavy. Má to spád, vtip, sympatické postavy, zajímavý děj... Není co vytknout a rozhodně doporučuji!

_Bára_
07.12.2021 4 z 5

Opět krásná knížka. Líbilo se mi, že v tomto díle byl větší prostor dán Ronovi a Harrymu. U valentýnské kapitoly jsem byla smíchy bez sebe a mrzí mě, že jsme se s ní nesetkali i ve filmu. Moc se těším až se opět vydáme do Bradavic, již do třetího ročníku.

pohoda58
24.11.2021 5 z 5

Super knížka.

Hermiona419
23.11.2021 5 z 5

Tenhle díl má ze všech nejraději!

Tůčomil
07.11.2021 5 z 5

Harry Potter 2 stějně jako Harry Potter 1 je boží na čtení např: na skalách, doma v teple na gauči a prostě při všem.
Tyto knihy miluji. Na začátku je to boží, ale když se začtete tak je to geniální. Takže dávám 5 , dala bych i 6, ale to nejde.

Hebrey
31.10.2021 4 z 5

Zatímco "jednička" mě přesvědčila o tom, že Harry Potter není zase tak k zahození a nalákala k přečtení i dalších dílů, tento mi přišel o něco slabší. Nebyla to vyloženě nuda, ale některé zápletky byly takové "vycucané z prstu". Až závěr to poněkud vylepšil.

E_Lan
30.10.2021 5 z 5

Znovu překrásná kniha plná fantazie a pro mě dokonce i překvapení. Opravdu originální, napínavé, zábavné a tak akorát dlouhé dílo. Nedivím se, že je tato série tak slavná. Děti, se kterými to každý večer čteme, to úplně “žerou” a to mě dodává snad ještě jednu hvězdičku navíc:-)

Adrim
23.10.2021 5 z 5

Velmi pěkný příběh a i když znám film, byla kniha poutavá, napínavá i veselá.

evickakyticka
21.10.2021 4 z 5

Harry se čte sám, kdo by jeho příběh neznal... Za čas se do Bradavic vrátím a budu pokračovat. Prozatím si dám pauzičku.

vinebitch
21.10.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Druhý díl mi nikdy nepřipadal zajímavý, tedy alespoň co se týče filmů - ale knížka mě bavila mnohem víc. Objevily se tam pro mě nějaké novinky, které ve filmu nebyly, a možná proto mi to přišlo zajímavější. Už se těším na třetí díl :)

Martyy
01.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento díl byl o něco málo horší, protože námět a hlavní myšlenka je pořád stejná jako u prvního dílu. Cesta do škol, famfrpál, Vánoce, poražení zla. Opět se ovšem liší od filmu a je zde spousta překvapivých novinek. Všiml si někdo, že ve famfrpálu je nejdůležitější chytač a úkoly zbytku hráčů jsou irelevantní? :D Pokud Harry zvládne pokaždé chytit zlatonku, než soupeř stihne skórovat 150 bodů, tak profesionální chytači ji musí chytit ještě rychleji. :)

osman111
19.09.2021 5 z 5

Opět neskutečný zážitek. Všechno už bylo řečeno a každý asi tuší, že je kniha skvělá. Za mě můžu dodat, že si čtení užívám ještě o to víc, když vím, že každá nepatrná zmínka o čemkoliv má význam, který bude vysvětlen třeba až o několik dílů později. Vše do sebe zapadá. Je to dokonalé a já si nemyslím, že tuto sérii někdy něco překoná.

Tyn_a
16.09.2021 5 z 5

Aaah, Harry...

Ani jsem netušila, že knihu přečtu skoro jedním dechem a v podstatě za dva večery.
Příběh měl neskutečný spád, ubíhal hrozně rychle a než jsem se nadála byl konec. Vážně tak brzy?
Jelikož všechna filmová zpracování mám shlédnuté, ostatně asi jako většina populace, rozhodla jsem se, že je musím znát doslova a do písmene (je to zásluha i jedné výjimečné osoby, která Harryho zbožňuje). Vím, že jsem neudělala chybu.
Už v prvním díle jsem zjistila, že ve filmech není úplně všechno a do skládanky mi chybí pár drobností....taky že knihy jsou mnohem barvitější a pro představivost přínosnější.
I když se mi při čtení různých postav vybavují postavy z filmu, nevadí mi to, naopak.

Tenhle díl byl obzvlášť napínavý a já konečně začínám chápat takové to známé "kdo, kde, s kým, proč, jak". Do teď jsem v tom maličko tápala, protože když už se rozhodnu si pustit filmové zpracování, tak u každého dílu minimálně třikrát usnu, než ho dokoukám do konce. :))

Takže huuuu, jedem dál a já se těším na další díl!

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965