Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13936 13936

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

kopeceli
09.03.2021 5 z 5

Napínavé, dobrodružné. Přátelství pokračuje a překonává překážky.

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Opět poutavé čtení a k tomu není snad ani co dodat. Druhý díl neztratil nic na kvalitě toho prvního.

Witchann
05.03.2021 4 z 5

Pokračování se nese v obdobně okouzlujícím duchu jako jednička, ačkoliv nám Bradavice drobátko potemněly. Ono když vám na škole začne doslova strašit, tak chuť do studia poněkud upadá… A stejně jako Harryho kamarád Ron nesnáším moc dobře pavouky, takže přečíst jistou část téhle knížky byla skutečně chuťovka. Každopádně – i dvojka má u mne palec nahoru. I kdyby jen za ten krásně atmosférický výletek na Obrtlou ulici.

Kathii
01.03.2021 5 z 5

Škoda, že jsem začala číst HP až skoro ve třiceti, ale i tak pořád perfektní! :)

h.belaiova
24.02.2021 5 z 5

Krásný příběh

Tabby
23.02.2021 5 z 5

Další rok strávený na Škole čar a kouzel v Bradavicích a další dobrodružství Harryho a jeho přátel.
Pro mě to je dokonalý svět plný fantazie, tvorů a hlavně o přátelství. A samozřejmě je tam i to napětí a nebezpečí.
Tuhle sérii můžu číst stále dokola a filmy také sleduji často.
Co víc napsat, prostě úžasné. :)

Knihovnice01935
22.02.2021 5 z 5

Druhý díl Harryho Pottera byl skvělý, a hodně jsem se u toho napínala. Joan Rowlingovou mám ráda, a moc obdivuju její styl psaní.

Tereziee
20.02.2021 5 z 5

Co psát k téhle sérii. Je prostě skvělá. Ať si říká kdo chce, co chce...v tomhle Rowlingovou už asi nikdo nepřekoná. Harryho můžu číst zas a znova a vždycky to bude skvělý❤️

Artep5244
14.02.2021 5 z 5

Po jaké knize sáhnu, když potřebuji od všeho utéct a dopřát své duši trochu "literárního pohlazení"? Odpověď zni: Po jakékoli ze série Harry Potter.
Do rukou se mi dostalo nádherně ilustrované vydání, o jehož kresby se zasloužil Jim Kay. Jeho krásné ilustrace mi pomohly ponořit se do děje tak hluboko, jako bych sama byla součástí Harryho příběhu.
Knihu jsem záměrně četla pomalu, abych si vychutnala každičkou její větu a měla víc času si v hlavě přehrát všechny scény a obzvlášť ty, které se do filmu Harry Potter a tajemná komnata už nevešly.

Danielka959
11.02.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka,hodně to srovnávám s filmem,v knížce je toho mnohem víc:o))Těším se až se vrhnu na 3 díl...

Elizza
09.02.2021 5 z 5

Kdysi dávno nám to pouštěli ve školce. Ještě na kazetě, takže se to muselo nejdřív přetočit a učitelka to stopla přesně na scéně se slimáky. Žádné vysvětlení, žádný kontext, jenom slimáci. Odbourání tohohle dětského traumatu trochu trvalo :D

Kory98
09.02.2021 5 z 5

Tak mě Harry Potter chytil a nepouští a začetla jsem se i do druhého dílu. Nejdřív se mi zdálo, že není tak dobrý jako první, opakovalo se tam spousta věcí, které už byly popsány dřív, ale pak jsem si uvědomila, že to asi byl záměr. Ne všichni čtenáři budou mít možnost nebo chtít přečíst všechny díly, takže se myslím dá v pohodě přečíst každý zvlášť, aniž by měl čtenář pocit, že musí děj na sebe navazovat, i když trochu tomu tak samozřejmě je. Jak kapitoly přibývaly, zase se děj tak nádherně zauzlil, že jsem s napětím čekala, jak to všechno dopadne. A jsem nadmíru spokojená, těším se na pokračování.

Marchikt
08.02.2021 4 z 5

Druhá kniha pěkně navazuje na první díl. První kapitola je věnována primárně opakování, což je do jisté míry otravné pro čtenáře, kteří si vše pamatují, ale budiž. V druhé knize se to dá ještě tolerovat. Příběhově není kniha moc velký upgrade, ale ani není nijak horší. Kvality prvního dílu si drží a odhalování zápletky je poutavé. Audiokniha, kterou namluvil Pavel Zedníček, je o něco horší než Kámen mudrců. To je hlavně tedy kvůli panu Zedníčkovi. Ne že by to bylo něco nesnesitelného, dokonce jsem si to v určitých momentech užíval stejně jako u první knihy, kterou namlouval Jiří Lábus. Ale vyslovování známých jmen špatně mi občas drásalo nervy.

Veveruška320
07.02.2021 5 z 5

Co dodat,knížka je prostě boží...:o)

Vendy1993
03.02.2021 5 z 5

tak jak píšou ostatní hodnotitelé ;) velká rychlovka ;) a super rychlovka :D

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Prečítané na jeden záťah, ako všetky Potterovky. Úžasné čítanie.

Teea
27.01.2021 5 z 5

Tento díl je velmi "rychlý". Jednoduše nelze se odtrhnout.

Dzoglik
26.01.2021 4 z 5

Tajemná Komnata nabízí proti prvnímu dílu víc kouzelnického světa, víc napětí, víc humoru (hlavně díky postavě Lockharta), víc Malfoyových a míň Dursleových (ku prospěchu věci). Nad obyčejnou pohádku knížku pozvedá i téma "Mudlovských šmejdů" (takového kouzelnického rasismu), které se zde otvírá. Výtku mám k technické stránce knížky u mého vydaní, a to ke spoileru na vnitřní straně hřbetu knihy, který odhaluje tajemství jež se rozplétá celou knihu. Děj jsem už při čtení znal takže sem o nic ochuzen nebyl, ale kdybych knihu četl prvně asi by mně to vadilo. To je ale detail, který pochybuju že bude vadit dětem.

Usire
26.01.2021 4 z 5

Přijde mi to jako nejslabší kniha celé série o HP. Pořád je to takové pohádkové, ale s nádechem už něčeho jiného. Kniha je rozhodně lepší než film.

VercaV
24.01.2021 5 z 5

Druhý díl me bavil zas o něco vic než předchozí. Opět senzační knížka, nechapu proč jsem je necetla uz dřív.