Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12199 596

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Kingomolka
21.02.2018 5 z 5

Úžasný díl :) !

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

Rozhodně nejemotivnější kniha celé série. Umřel v ní malý kousek mé dětské nevinnosti a naivity. Přesto kniha dokonalá, milovaná, přečtená za asi 30 hodin.

Morgaine07
12.02.2018

První kniha, kterou jsem četla ze světa HP

Venny345
08.02.2018 5 z 5

1000× nejlepší!

Flexa
07.02.2018 3 z 5

Takže nejdřív chci řict že nejsem fanoušek fantasy ale Harry Potter mě zaujal svým propracovaným filmovým příběhem ( obdivuji i vytvořenou celou minulost postav ad.). A knihu sem tak přečetl protože jsem se byl zvědavý na minulost Lorda Voldemorda. Začatek je zajímavý a celkově je v knize dobře vyličená atmosfera nastupujícího teroru. Děj na hradě mě však příliš (téměř vůbec) nebavil ( oproti filmu ) . Možná by mě kniha více nadchla kdybych nebyl příliš zaujatý filmem a o pár let mladší. Jinak Harry Potter je kult a už za to 70 %

MarekJ
06.02.2018 5 z 5

Já jsem velký fanoušek Harryho Pottera. Tahle kniha byla skvělá, napínavá a velice čtivá. Doporučuji milovníkům fantasy. Samozřejmě si nejdřív přečtěte ty předchozí. 5*/5*

valda
03.02.2018 5 z 5

Předposlední díl heptalogie o Harry Potterovi. Lord Voldemort se svými Smrtijedy začíná být čím dál nebezpečnější a vypadá to, že ministerstvo kouzel si s ním nedokáže poradit. Dokáže to konečně ředitel Bradavic Brumbál? Pomůže Harrymu nový učitel výuky lektvarů Horacio Křiklan? Kdo je Princ dvojí krve a k čemu jsou vlastně ty viteály? Co chystá Draco Malfoy, a dá se věřit Snapovi?
Rowlingová se stále drží takového toho detektivního schématu, jako v předchozích dílech, kdy prvních 400 stránek, se zdánlivě zase tak moc závratných událostí neděje, aby vše vyvrcholilo v těch zbývajících 100 stránkách. Na mě tohle ale celkem funguje. Baví mě číst i těch úvodních 400, protože každý střípek do skládačky konečného vyvrcholení, je o to zajímavější, čtenář tak dostane dost času k tomu přemýšlet, co se to tedy vlastně děje, a jak to může skončit. Každopádně tahle kniha končí taky mnohem větším příslibem pokračování v závěrečném díle.
Tohle je pro mě asi zatím nejlepší díl série. Připadal mi podobně temný jako třetí díl a řekl bych, že neobsahuje slepá místa. Až do teď jsem se vyhýbal všem spoilerům, takže jsem opravdu zvědav, jaká je pravda o Snapovi, a jak to vůbec s ústřední trojicí a vlastně všemi ostatními postavami dopadne.
PS: Viděl jsem také film, a u filmů si pokaždé, kromě třetího dílu, dokazuji, že mě oproti knize moc nebaví. Spousta obsahu tam chybí, a mnoho scén mám ve fantazii, kterou vytvořím při čtení, o mnoho zajímavější.

YvLeZa
01.02.2018 5 z 5

Další skvělý díl Harryho. Nechybí akce, láska, napětí a smutek. Není co jiného dodat. Nádhera

el.peee
30.01.2018 5 z 5

Knihu jsem tehdy přečetla jedním dechem. Líbila se mi ze všech možná nejvíce.

zlovlk
16.01.2018 2 z 5

Z Prince dvojí krve jsem už hodně rozpačitý. Na rozdíl od většiny ostatních dílů bych asi zpětně nedokázal jednoduše popsat, o čem vlastně to všechno bylo: v paměti mi utkvěly zejména nekonečné výlety do minulosti prostřednictvím myslánky (vzrušující asi jako hodiny dějin čar a kouzel pod vedením profesora Cuthberta Binnse) a samozřejmě všechny ty působivě hororové scény na závěr.

Existuje asi určitý sklon autorů velmi dlouhých sérií a ság zabředávat s každým dalším dílem do větších a větších podrobností; obzvláště ve fantasy se s tím setkávám často a J. K. Rowling není výjimkou. A nemusí to být nutně špatný postup: dům je postaven, tak teď ho vyzdobíme uvnitř! Jenže čtenář pak musí k danému smyšlenému světu blízko, aby ho to dokázalo nadchnout. Proto to pro mě osobně to u Potterova světa fungovalo jen tak napůl: některé detaily mě potěšily, bez mnoha jiných bych se obešel nebo jsem je uhodl dopředu a malinko jsem u jejich slavnostního odhalování trpěl.

Kdo je potterovský nadšenec, asi bude rád, že je to napsáno právě takhle a nad každou další stránkou bude mlask jako ghúl v leprosáriu - ale kritičtější duchové budou asi, podobně jako já, nespokojeně funět a ptát se, zdali opravdu nešlo ten příběh, byť často temný a krutý, odvyprávět se svižností prvních čtyř dílů?

pepa4081
14.01.2018 5 z 5

Přesný děj posledních dvou dílů Harryho jsem si už tak dobře nepamatoval. O to víc jsem si je vychutnal. V první části knihy jsem se vrátil do let dospívání - velmi mne bavilo milostné tápání hlavních hrdinů (dobře si i v padesáti letech pamatuji, že holky nechodí nikdy sami :-) ). Závěr je pak již ve znamení posledního dílu - spíše temný, akční a úžasně napínavý. Na knížce jsem opět nenašel chybu.
Vrcholně uspokojivé.

b2z
13.01.2018 5 z 5

Už to dávno není pohádka ... ale opravdu nevím, jak se autorce daří stále originálně rozvíjet tento kouzelnický svět ... když člověk tu knihu vezme a začte se, tak ji nechce pustit

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Princ dvojí krve byla první knížka Harryho Pottera, kterou jsem četla dříve než jsem viděla film. Možná právě proto má u mě v srdci jakési zvláštní místečko. Je plný nečekaných zvratů a obsahuje velmi málo odpovědí. Možná právě proto má čtenář chuť přečíst co nejrychleji, snad aby se brzy dobral odpovědí v posledním díle.

Carra
18.12.2017 5 z 5

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

85098211
14.12.2017 5 z 5

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Tento díl je nejen vynikající a podle mého názoru stejně strhující jako ty předchozí, je také mnohem temnější. Napětí roste s každou další stránkou a kniha se definitivně odkládá jen hodně, hodně těžko. A konec je tentokrát dost smutný... A vím, že se opakuji, ale pravdou je, že knihy jsou výborně napsané a doslova geniální! Jdeme tedy do finále! ;-)

B4LU
13.12.2017 2 z 5

Po předchozím dílu studená sprcha. Potter nám jakž takž dospěl, nicméně se nám z něj stala telenovela okořeněná sem tam něčím čarodějným; navíc na neuvěřitelně nadbytečném počtu stránek! V Kameni mudrců je děje víc, a to je poloviční. Pátrání ve Voldemortově minulosti je to jediné, co knihu v mých očích aspoň trochu zachránilo, i tak ale vím, že si sérii jako celek už nikdy nepřečtu, a to právě díky tomuto dílu.

Sarka25
05.12.2017 5 z 5

nemam slov proste jednicka

SknihouVrukách
25.11.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Pútavo napísaná, nevedela som ju odložit z ruky. Odporúčam všetkým.

BelphegorSara
23.11.2017 5 z 5

Jediný díl HP který jsem přečetla od začátku až do konce. Neskutečně mě bavil. Když jsem knihu dočetla tak jsem si konečně pustila i 6. díl filmu a byla jsem velmi zklamaná. Kniha je tedy 100x lepší.