Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12946 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Zornaddie
26.02.2017 5 z 5

Já prostě miluju tuhle sérii. A co můžu udělat jiného, než ohodnotit Ohnivý pohár pěti hvězdičkama?

EnaryFeniel
18.02.2017 5 z 5

Krásné, čtivé, zábavné i napínavé. Pobavila mě část, kdy Brumbál vysvětluje, že ani on nezná všechna tajemství Bradavic. :) Stále se člověk dozvídá něco nového. Není možné do filmu zasadit vše. A i když je to vlastně prosté, tak mě překvapilo vysvětlení jídla ve Velké síni. :D :)

slaska77
12.02.2017 5 z 5

Posledních 7 kapitol jsme s dětmi zhltli. Bála jsem se, že už to děti nedají, ale hrozně je to bavilo a už čteme Fénixův řád. Co dodat, tuto sérii knih by si měl přečíst opravdu každý.

Daniel123445667
11.02.2017 5 z 5

celkem zajímavá kniha.

Juri81
10.02.2017 5 z 5

Ohnivý pohár definitivně zlomil ostych Rowlingové, která konečně po třech dětských a trochu rozpačitých dílech přitvrdila. Napětí a čtivost knize dodává vedle toho ale i absence četných epizodních příběhů ze školních lavic, které u ostatních dílů často a úplně zbytečně odvádí pozornost do ztracena.

Irsaf
06.02.2017 5 z 5

Líbila se mi moc :)

ochwey
31.01.2017 5 z 5

Ohnivý pohár byl před sto lety můj začátek vztahu s Harrym, miluju ho pořád! Beztak si mě získal Archie v noční košili u studánky, který má rád, když mu kolem franty fouká.
A už to přišlo, díly, u kterých na konci budu brečet. A to se moc nedojímám.

brzda.
26.01.2017 5 z 5

Úžasný.

Dep8
25.01.2017 5 z 5

Počtvrté a zase do černého... Trochu jsem se bála té délky, aby už to nesklouzlo někam k tlachání, nudě nebo vykrádání předchozích dílů, ale nic takového se nestalo. Místy jsem si sice říkala, jestli tam to či ono nebylo jen jako vata, ale závěr ukázal, že i Ohnivý pohár je dokonale promyšlený a do sebe zapadající celek, kterému zase není co vytknout. Ano, pořád je to jednodušší sloh, ale ten k tomu prostě patří a hlavně oceňuji, jak Rowlingová svůj svět čar a kouzel díl od dílu rozšiřuje, přičemž ho má pořád pevně v rukou. Posledních 100 stránek Ohnivého poháru je navíc parádním vyvrcholením nejen čtvrtého dílu, ale všeho dosavadního dění a láká ke čtení dál víc než kterákoliv předchozí část (Rowlingová si zde už ve větší míře, než v předchozích dílech, připravuje živnou půdu pro zápletky dalších tří dílů, v závěru je například naznačena Snapeova úloha v dalším dění a také se zde odehraje zárodek Popletalova ultra-idiotismu, naplno projeveném ve Fénixově řádu). I přes nevyhnutelně podobné koncepty byl zatím každý díl žánrově malinko jiný, a o to víc mě těší vidina pátého dílu.

Smardik17
23.01.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl!

MarcelStrnadel
15.01.2017 5 z 5

Od té doby co jsem přečetl první díl, jsem dychtil po přečtení dalších dílů z této knižní série. Nedokázal jsem ani napsat komentáře ke dvěma předešlým knihám, jak jsem se od nich nemohl odtrhnout.
Až po této knize, kterou jsem teď dočetl, jsem dostal chuť o tom něco napsat. Film Harry Potter a Ohnivý pohár se mi vždy líbil nejvíce a u knihy to mám podobně, ale nemyslím tím, že by předchozí díly byly méně zajímavé a měl bych je méně rád. Myslím tím to, že tento díl je pro mě mnohem atraktivnější – přibývá více stran, kniha je hojnější na akční a napínavé scény. Seznamujeme se s jinými kouzelnickými školami a tím pádem si i rozšiřujeme svůj okruh informací o kouzelnickém světě.

KacenkaS
13.01.2017 5 z 5

Tento díl nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale i tak je naprosto úžasný, jako díly předchozí. Ve filmu vynechali mnoho scén, ale pořád se mi líbil, narozdíl od mnohých. Prostě a jasně, další úchvatný díl :D

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

Tatsume
03.01.2017 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha celé série

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

SKVĚLÝ.

Beltrix
01.01.2017 5 z 5

Ohnivý pohár patří k mým méně oblíbeným knížkám ze ságy, ale i zde se najdou zajímavé scény. Obzvláště se mi líbil začátek, který nám zase poodhalil více z fungování kouzelnické společnosti, která mě osobně zajímá čím dál více (příběh totiž znám, takže mám čas všímat si takovýchto detailů). A na rozdíl od mnohých, scéna na hřbitově mi přišla málo strašidelná a především málo "zásadní". Přeci jen, jeden z nejmocnějších černokněžníků znovu povstal a se mnou to moc nehlo (filmovému zpracování se to povedlo ještě méně). Celkově to ale bylo napínavé a poutavé čtení, ostatně jako vždycky u paní Rowlingové.

Kingomolka
30.12.2016 5 z 5

Dokonalé...Už abych si četla další díl. ! :)

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

amaenium
25.12.2016 5 z 5

Další skvělý díl Harryho Pottera. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, myslím, že teď se dej bude pořádně rozvíjet.

Princezna22
23.12.2016 5 z 5

Krásná kniha!! Opravdu krásná. Ještě lepší než předešli díl. Tohle je prostě naprostá pecka!! A těch scén co vypustili ve filmu je zde opravdu dost a opravdu stojí za to!! Pecka!