Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13242 776

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

veveropysk
04.02.2022 5 z 5

Knížka se mi líbí, hlavně rozuzlení.

JointlieKat94
01.02.2022 5 z 5

Můj nejvíc nejmilejší díl, co se týká filmového zpracování. Film je pro mě srdcovka. Jako malá jsem určitě, ale určitě četla první knihu a zamilovala jsem se do Siriuse. Pak až přišel film. No, teď po 19.letech mohu říct, že miluju Siriuse jak knižního, tak filmového. :D

Báječné, napínavé, čtivé, včasevracející, vše vysvětlující (jasně že jsem tady pochopila víc, než z filmu!) a vlastně, když nad tím filmem tak přemýšlím, samozřejmě se nedalo nevšimnout, kolik důležitých věcí (ve filmu jinak zakompovaných) nám unikalo. Nebo to bylo ve filmu na přeskáčku (Harry a koště). Ale jasně, dá se to pochopit tak i tak.. :)

Miluju tenhle díl.

Tereziee
29.01.2022 5 z 5

Moc mě baví se k Harrymu neustále vracet. Jako dítě jsem Vězně z Azkabanu moc nemusela, ale čím jsem starší, tím víc mám tento díl ráda.

Johny_H.
23.01.2022 3 z 5

Nemohu se ubránit myšlence, že je to jako předchozí díly. Šikana od pěstounů nákupy v příčné ulici nudný školní rok kde je zlý profesor a souboj na konci. Rozdíl tu, ale je prostředek této knihy myšleno hodiny učení a famfrpál jsou oproti předchozím knihám neskutečně nudné. V druhé knize se sem tam něco dělo. Hlavní postavy řešili co je to ta komnata a podomně zde nic takového nečekejte stačí si přečíst začátek než dojede do bradavic a pak přelistovat na poslední cca 4 kapitoly a o nic jste nepřišli nic závratného se zde nestane.

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Pěkná knížka, sice ne nejlepší co jsem kdy četla, ale nádherně promyšlená.

lassse
17.01.2022 4 z 5

Hodně povedený díl. Harry i jeho kamarády už bere jejich okolí vážně a to s sebou přínáší další napínavé dobrodružství.

_Bára_
12.01.2022 5 z 5

Film Vězeň z Azkabanu jsem už od malička neměla moc ráda. Ovšem knížka mě neskutečně chytla. Je zde spousta novinek a já si to neskutečně užívala. Nejvíc jsem si samozřejmě užívala famfrpálová utkání. Rozhodně už se neskutečně těším na Ohnivý pohár.

Petronelka123
11.01.2022

Tak další díl za mnou. Vězeň z Azkabanu je snad můj nejoblíbenější díl z celého Harryho Pottera. Baví mě přemýšlet nad účinky mozkomorů nad naší myslí a duší.

E_Lan
02.01.2022 5 z 5

Stejné jako první dva díly - s dětmi jsme nadšení před spaním četli, sem tam se dokonce i báli, dobře se bavili a vůbec si tenhle příběh pořádně užili. Navíc vložená časová smyčka není vůbec špatná, ani pro děti ne. Skvělé.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Eliška15
12.12.2021 5 z 5

Harry Potter je má srdcovka a vězeň z Azkabanu patří k mým oblíbeným.

martin_aston
12.12.2021 5 z 5

Za mňa najlepšia kniha zo série (a to sú všetky skvelé). Tá atmosféra bola úžasná.

Dzoglik
11.12.2021 4 z 5

Před cca 17 lety jsem knihu četl poprvé a od té doby akorát několikrát dokola viděl film. Teď sem jí dočetl podruhé a BUUUM. Najednou mám pocit že film absolutně nemůže dávat smysl někomu, kdo knihu nečetl. Daleko více se zde zabředává do reálií a faktů o kouzelnickém světě, které pro pochopení všech souvislostí ve filmů dost chybí. Mimoto je skvělé jak stím že stárnou hrdinové knihy, se kniha obsahově a jazykově posouvá aby byla stále přístupná svým čtenářům a nezůstala jen pouhou pohádkou.

ondra295
10.12.2021 5 z 5

Dá se říct, že tohle je jediný díl, ve kterém nijak výrazněji nevystupuje Voldemort a nedostane se do svého klasického závěrečného "fightu" s Harrym - jinak se na konci každého dílu poměrně pravidelně potkávají (s výjimkou ještě Prince dvojí krve). Poznáváme nové, a pro celkový děj velice důležité, postavy - Siriuse a Lupina. Oba jsou napsáni velice dobře a doplňují už tak poměrně široký okruh postav, kterým se dají držet palce. Jinak si kniha udržuje celkový standard celé série a je opravdu skvělá.

vinebitch
03.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Opravdu mě svět Harryho Pottera nadchl - z knižní stránky alespoň, jelikož mě filmy držely ve spárech odmalička. Konečně jsem se dozvěděla, jak vlastně Sirius utekl z Azkabanu a tohle byl rozhodně můj nejoblíbenější díl, co se obsahu týče. Naše trojice už pomalu dospívá, a s nimi se mění i jejich dobrodružnost a odvaha. A Snape se mi docela zprotivil, hlavně jak byl strašně zlý na Hermionu.

Tyn_a
02.12.2021 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že mě příběh Harryho tak dostane do svých spárů a jen tak nepustí.

Knihy jsem si chtěla přečíst proto, že filmy jsou pro mě něco jako "domov, do kterého se chci stále vracet" a při čtení knižní předlohy zjišťuji kolik toho ve filmech chybí a nebo je popsáno zcela jinak. Třetí díl nebyl výjimkou, ono nejspíš film nejde z nějakého důvodu natočit úplně stejně, ale! ta kniha toho má sobě tolik.
Šíleně mě baví ty detaily, které autorka popisuje a které si musí čtenář pamatovat, aby potom pochopil souvislosti. Jsou to malé věci, nad kterými někdo mávne rukou, i když jsou tak důležité.

Pokaždé když vstupuji do světa kouzelníků, ponořím se do něj, nemám chuť přestat číst, naopak.

Taky vás někdy napadlo jak Bradavice pofidérně zní? Ale stejně má jméno školy takovou moc a váhu..

Díky, díky, díky a těším se na další díl :))

Hebrey
07.11.2021 4 z 5

Dala bych 3,5 hvězdičky, protože závěrečné vyvrcholení příběhu nebylo tak špatné. Nicméně dlouhé kapitoly před ním se zádly být poněkud nudnější, snad proto, že se v lecčems podobají přechozím dvěma dílům. Navíc i s tím konečným překvapěním, je "trojka" poměrně snadno předvídatelná. Na čtivosti ovšem neztratila.

Adrim
29.10.2021 5 z 5

Velmi zdařilé pokračování :-).

marrie5227
19.10.2021 5 z 5

Našla jsem nejoblíbenější díl celé série. A Remuse se Siriusem zbožňuji ještě víc!

Martyy
18.10.2021 5 z 5

Tento díl byl zatím nejlepší... hrrr na další díl :)