Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13214 776

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

jan.para
19.07.2023 5 z 5

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

Astonius
09.07.2023 5 z 5

Tento díl byl daleko víc propracovanější a temnější, já jako dospělý čtenář jsem se velmi bavila, přitom je to psáno s neuvěřitelnou lehkostí, že tomu krásně rozumí i mladí. Jsem moc ráda, že neznám filmy, protože vývoj situace v druhé polovině mě tím pádem velmi překvapil a s celým řešením všech rozjetých zápletek jsem byla moc spokojená. Pěkně a dojemně je zpracováno téma Harryho ztráty rodičů, které se vine celým příběhem jako hlavní všudepřítomný motiv. Krásné čtení.

olívoil
03.07.2023 5 z 5

Třetí kniha o Harry Potterovi a jeho přátelích je prodchnutá dalšími postavami.............kniha je pochopitelně více plná, než to, co bylo ve filmu.............nezklamala a vřele ji doporučuji

Knižní_kout
06.06.2023 5 z 5

Zatím můj nejoblíbenější díl. Všechno to začíná dostávat obrátky. To nastupující tajemno a temnota je úžasný! A navíc...je ti Sirius, kdo by o něm nechtěl číst.

Gedofrey
02.06.2023 5 z 5

Můj asi nejoblíbenější díl. Paradoxně první, který jsem přečetl, protože první dva jsem viděl poprvé jako filmy. Dětství je pryč a začíná přituhovat. Atmosféra úplně jiná než u prvních dvou dílů. V chroptící chýši mám při čtení husí kůži i po všech těch letech. Hrátky s časem bývají většinou dost ošemetné, ale zde na výbornou. Jasných pět.

smazenaryba
01.06.2023 5 z 5

Z prvých troch s prehľadom najlepší diel. Niekoľko rafinovane prepletených dejových liniek, dynamický dej, napätie a príjemne mrazivá atmosféra. Bez nadsádzky moderná klasika fantasy žánru.

stanislav0373
01.06.2023 4 z 5

Příjemný poslech, i když jsem čekal, že rozdíl mezi knihou a filmem bude větší. Ale jo, čím pokročilejší díl, tím více mě příběh baví.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Tento díl patří mezi moje nejoblíbenější. Nejvíc mě baví cesta záchranným autobusem, rozbroje Rona a Hermiony kvůli jejich mazlíčkům, komentáře Lee Jordana ve famfrpálovém utkání proti Zmijozelu a závěrečné Siriusovo vyprávění.

Dietwithstyle
22.04.2023 5 z 5

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších dílů už od dob, kdy jsem knihy jako dítě četla poprvé. Ta konečná část kde se příběh rozuzlí je naprosto skvělá.

Adele02
22.04.2023 5 z 5

Tenhle díl je zaručeně jeden z nejlepších.

Stidave
18.04.2023 5 z 5

Vynikající. Temné, tak akorát dlouhé a úžasně originální. Vysvětlovačka na konci sice trochu zbrzdila tempo, ale to je tak jediné, co mohu Vězni vytknout.

Maki21
14.04.2023 5 z 5

Na Harrym Potterovi není co vytknout, prostě skvělá kniha jako vždy

denniys
12.04.2023 5 z 5

Kámen mudrců mě nadchnul, Tajemná komnata nadšení trochu srazila a Vězeň z Azkabanu nadšení opět vystřelil do výšin.. V tomto díle se láme pomyslná hranice dětské četby a příběh se stává dospělejším. Harry Potter je opravdu skvělá série, nechápu, proč ji čtu až nyní..

heavy66
08.04.2023 5 z 5

Ve třeťáku přituhuje, nálada je mizerná, legrácky slábnou, počasí studené, deštivé, nevlídné. Příběh se stává dospělým, i když je stále plný kouzelných věcí a bytostí. Profesor ochrany proti černé magii vás připraví na bubáky, karkuliny, tůňodavy a děsovce, ale na azkabanské strážné, kteří si libují v rozkladu a zoufalství, a vysávají z člověka mír, naději a štěstí, je i on krátký.
Dobrý konec očekáváme všichni, děti i dospělí, a dostane se nám ho měrou vrchovatou. Takže Expecto Patronum!

StrYke
07.04.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Pavlem Zedníčkem. Děj série o Harrym Potterovi graduje a z dětského čtení se pomalu stává něco temného a mysteriózního. J. K. Rowlingová s každým dalším dílem zlepšuje svůj pisatelský um, rozplétá příběh stále více a připravuje si půdu na to hlavní, co pak spojuje všechny následující díly. Čte (/poslouchá) se to velmi dobře. Nejvíce mě bavily části, které byly nadstavbou nebo se lišily od filmového zpracování - a takových části je zde v porovnání s předchozími dvěma díly o poznání více. Každý fanoušek tohoto světa by si měl knižní předlohy přečíst.

berry1009
04.04.2023 5 z 5

Třetí díl Harryho Pottera byl vždy můj nejoblíbenější. Má to šmrnc od první do poslední kapitoly. Není tam nic navíc a nic tomu nechybí. Dá se to v podstatě přečíst na jeden zátah. Knihu jsem nosil na všechna možní soustředění a i po asi šestém přečtení je pořád dobrá. A stejně tak film je tím nejlepším, co se natočilo.

FejKýý
03.04.2023 5 z 5

Tak a mám za sebou už i třetí díl HP. Už uplynula docela doba, když jsem dočetla druhý díl. A netroufám si říci, kdy začnu číst čtvrtý díl s názvem Ohnivý pohár. Mě Harry Potter strašně baví, je strašně čtivý. Ale často se do něj musím nutit a jediný důvod proč, je že už jsem prostě viděla xx krát filmy, znám je nazpaměť a vím, co tam zhruba bude. Samozřejmě dost věcí je v knize jiných a to se pak začtu a pár stránek mi uteče jako nic. Ale stává se to opravdu jen občas. Takže uvidíme kdy budu pokračovat. Jinak se mi například líbilo více v knize než filmu ta část o Pobertovým plánku. Taky celkově jak teď více chápu a vše tam je vysvětleno. Jediné co za mě bylo lepší ve filmu než v knize, tak to část která se odehrávala v Chrčící chýši, v knize to bylo zdlouhavé a vlastně nic se tam pomalu nedělo.

RMarkéta
30.03.2023 5 z 5

Třetí školní rok v Bradavicích. Tímto dílem dochází ke zlomu v celé knižní sérii. Už nejde úplně o pohádku pro děti. Posunuje se ke starším čtenářům a těm dospělým samozřejmě taky. Ale i Harry už není tím malým vyjukaným klukem, co byl na začátku. Atmosféra nám pomalu ale jistě začíná houstnout. Příběh je akčnější a taky strašidelnejší. Přece jenom vězni z Azkabanu neutíkají každý den. Mozkomorové jsou pěkně příšerná stvoření. Zápletka je opět originální.

vera5841
21.03.2023 5 z 5

Můj nejoblíbenější knižní díl. Proč? Už to přestává být úplná pohádka pro děti a přesto tento díl není ještě temný. Prostě si neskutečně užíváme toho kouzelného světa - už jen léto v Příčné ulici (hned bych si také rezervovala pokoj u Děravého kotle!). A nejvíc se mi líbí to vytahování staré špíny na Poberty :D Kapitoly z Chroptící chýše patří k mým vůbec nejoblíbenějším a neustále si kladu otázku, proč zrovna tohle ve filmu tak osekali?

Silwinka87
17.03.2023 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla snad 10x :-)
Díky Výzvě, jsem si ji dala znova, protože moje děti ji mají nejraději.. Četli jsem ji spolu před spaním.. Harry Potter je pro nás zkrátka citovka :-)