Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29810/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-V8M-29810.jpg 5 12963 12963

Harry Potter série

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Oblíbila jsem si zde Cedrika, Cho mě zde dost vytáčela a dále ještě v 5. díle ;D. Díl byl opravdu skvělý a už dost temný.

davelanda
24.09.2012

Čtvrté pokračování je stejně dobré jako předchozí díly. V tomto případě bych si vybral spíše filmovou variantu , která byla velice dobře zpracovaná.

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Moje nejoblíběnejší kniha z celé heptalogie o Harry Potterovi. Film mě moc nedostal, protože tam podstatné věci chyběly (jako snad všude, ale tady mi to vadilo nejvíc). Je to takové čtení pro zimní nudné večery při šálku čaje u hořícího krbu (nebo topení). =)

Lady_Ef
23.08.2012 2 z 5

Úroveň si série stále drží, ale knížky jsem od třetího dílu četla jen proto, abych se dozvěděla detaily, které ve filmu nebyly. Prostě nejsem ten pravej Potterovskej fanda.

deynna
16.08.2012 3 z 5

Tento díl se ze začátku četl trochu hůř než ostatní - mistrovství světa ve famfrpálu se mi zdálo popsané zbytečně rozvláčně - i dkyž bylo zjevné, že některé události budou mít velký význam v dalším ději, tato pasáž mě neuchvátila. taky soutěž o pohár tří kouzelníků nepatří k mým oblíbeným, takže zatím pro mě asi nejslabší díl. Na druhou stranu poslední třetina knihy má spád a zdá se mi psána více emotivně než veškeré dosavadní díly, a to je plus. Líbily se mi taky narážky na etiku médií v podobě postavy Rity Holoubkové.

ValKing
22.07.2012 5 z 5

První posel následujících temných dílů. U Ohnivého poháru mi kolikrát naskočila husí kůže, tak moc byl nabitý událostmi, emocemi a novými zvraty. Konec... Je pak jakýsi zvrat, který už jsem pomalu přes okousané nehty nevnímala, teprve po zavření jsem si řekla: "No sakra!"

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl celé série, tady na mě zapůsobil wow efekt, že čarodějných škol je více. Jsou tu samozřejmě i draci, atd. Prostě už to není příliš dětské, ale rozhodně už převyšuje napětí, dobrodružství a mnohem drsnější děj. Autorka nejen bravurně vymyslela celý magický svět, ale také krásně vykresluje vývoj postav, respektive nejen jejich vývoj (že nejsou jen dobré a zlé postavy), ale taky věkové vyspívají hlavních postav, a to je taky velmi zajímavé.

Antena
23.04.2012 5 z 5

Super díl ve kterém se mnoho děje a člověk se u četby nenudí :) naopak film je katastrofální, kdybych nečetla knihu tak netuším o co jde. Děj ve filmu není plynulý pět minut je o tom a dalších pět minut skok úplně jinam a zase něco jinýho. Bohužel znám spoustu lidí co HP viděli jen ve filmu a vůbec je to nenadchlo na jednu stranu se jim nedivím, ale na druhou ať neposuzujou jen podle filmu, protože HP v knižní podobě je nejlepší!!!!!!

Willie
20.04.2012 5 z 5

Další neuvěřitelná knížka :) Podle mě končí tu část, kdy byl Harry malý nevinný čaroděj, a proto někteří (neprávem!! :D) tvrdili, že se jedná o "jenom" o nějakou fantasy knížku pro děti. Nevím, jestli se mám rozepisovat dál.. Úžasný napínavý děj znají snad všichni, i kdyby třeba jen z filmu. Ten, kdo knížku přečte zase ví, jak knížka působí, jak jí nemůžete dostat z hlavy a mrzí vás, že vám v jedenácti také nepřišel dopis z Bradavic :)

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Teenegerský diel priniesol o niečo dlhšie čítanie s hrubou knihou , čo mám ja osobne veľmi rád. Hrubé knihy majú pre mňa akési čaro. 95 %

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

První "nedětská" knížka celé série... A já ji četla ještě v dětském věku, i tak na mně velmi zapůsobila.

dennie3
15.04.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl hned po sedmičce:).

Kristie-Sophi
08.04.2012 5 z 5

Tenhle díl mi připadal skvělý...líbil se mi Pošuk Moody - ten byl bombovej a ještě k tomu v něm bylo hodně tajemna.

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

sleja
06.03.2012 5 z 5

Musím vyzdvihnout knihu narozdíl od filmu, kniha je to totiž vážně dobrá.

reykjavik
05.03.2012 5 z 5

Co říct?
Od takových těch dětinštějších let Harry konečně dospívá, což není vůbec špatné.
Právě naopak.
Více dobrodružství a temných sil.

sarekaslukova
01.03.2012 4 z 5

Jako film se mi tento díl nelíbil. A jako kniha byla asi nejhorší z celé série. Ale kniha od filmu byla o dost lepší čož je zase dobré.

DarkFireflies
25.02.2012 4 z 5

Zatímco trojka byla mým nejoblíbenějším dílem, tuto knihu zase musím ohodnotit jako tu nejslabší. Působila tak na mě ale možná proto, že náhle celý příběh přešel do poněkud ponurejší nálady a člověku chvíli trvá, než si na to zvykne.
Nic to ale nemění na tom, že kniha byla opravdu moc pěkná. :)

Layss
21.02.2012 4 z 5

Tohle je díl, kdy pohádka přestává být tak trochu pohádkou. Je to energický díl nabitý akcí a nebezpečím...

Snow
20.02.2012 5 z 5

Další z dílů tohoto magického chlapce a jeho světa. Jak sem psal již dříve, kvalita jednotlivejch dílů se stupňuje. Tento díl ovšem již o hodně akčnější něž předešlé díly. Turnaj škol byl super, mistrovství na košťatech taky super!