Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29810/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-V8M-29810.jpg 5 12963 12963

Harry Potter série

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

RysOstrovid
27.08.2013 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, ve filmu je toho až neuvěřitelně málo. Doporučuji.

Moňule13
19.08.2013 5 z 5

Pro mě první opravdu temný díl Harryho Pottera. To, jak Červíček na hřbitově zabil Cedrika a Voldemort se znovuzrodil z kotle mě jako dítě strašilo pěkných pár nocí. Kromě toho mě strašně bavily turnajové úkoly a jak si s nimi Harry poradil.

Yorika
13.08.2013 3 z 5

Jedna z těch lepších knih v sérii.Už to není tak dětsky idylické a naivní.Kniha nepostrádá akčnost a čte se opět velice dobře.Sice začátek knihy trochu nudný ale pak se to naštěstí rozjede.Přesto se ale k Harrymu asi již znovu vracet nebudu.

Kyta
11.08.2013 5 z 5

Harry Potter je díl od dílu strašlivější a napínavější. Ohnivý pohár je tím pravým příkladem!
Jako první jsem viděla film a něco mi tam pořád nesedělo a nedávalo smysl. Možná to bylo změnou režiséra, ale kniha je prostě jiná; jsou v ní přece jen napsány všelijaké důležité podrobnosti k lepšímu pochopení a proto mi vše, čemu jsem předtím nerozuměla, po přečtení knížky došlo. Proto u mě kniha zůstává na prvním místě!
Do čtení Ohnivého poháru se mi moc nechtělo, asi protože mě odradilo těch 570 stránek (i když potom jich je víc a víc), ale pustila jsem se do toho a nelituju! Tolik napětí a smutku jsem zatím u žádné knihy nezažila. Nejen jedna část byla už k pláči! Tenhle díl byl počátkem opravdového zla a vstupem právě Pána zla. Harry se musí vypořádat s tím, že už jeho život nebude jako předtím - klidný u tety a strýce. Čtvrtý díl byl poslední aspoň trochu "pohádkový"...

tyzik.cejka
10.08.2013 2 z 5

tak tenhle díl jsem asi vůbec neměl číst je tam snad ještě víc zla než předtím Harry se zamiluje nesmysl

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Jeden z těch lepších dílů série. Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

pink_ivy
08.08.2013 5 z 5

“It matters not what someone is born, but what they grow to be.” Moje naprosto nejvíc nejoblíbenější knížka celé série. Asi vám nedokážu říct pořádně proč, ale je to tak. Celý koncept turnaje se mi moc líbí a Vánoční ples je moje oblíbená část knížky.

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Vzpomínám si, jak mě okouzlily ty stany - o to víc jsem se těšila na filmové zpracování, jak se s tím filmaři poperou. Protože ono čtyřka musela být asi dost náročná na natáčení.
Moc se mi líbilo, že je tady zase kousek ze skládačky s názvem "Svět Harryho Pottera", respektive více kousků. To, že Rowlingová představuje i jiné školy, způsoby jejich cestování, nějaký turnaj mezi školami. Na druhou stranu se tady začínají vyvíjet i vztahy mezi hlavními hrdiny. Pomaličku, ale jistě. A nebyl by to díl Harryho, aby se neobjevil Voldemort - tentokrát už s vlastním tělem. Vzpomínám si, jak jsem při čtení scény na hřbitově umírala hrůzou a v nervech. Jistě, měla vyjít další kniha, Harry nezemře, ale i tak. Začalo to s Diggorym a pak už to od čtyřky bylo jen a jen horší - lidi pomalu začali padat jak hrušky.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

4. ma bavila asi najviac... prečo? lebo je najhrubšia :D mám rád hrubé knihy... a k tejto časti mám zvlášť osobné spomienky, a veľmi sa mi páčila ,,obálka,, také čarovno- magické... ja viem že to každá časť ale tento titulok bol obzvlášť magický..

Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

U tohodle dílu jsem s Harrym Potterem skončila:) I když nemůžu říct, že by kniha byla nějak špatně napsaná naopak.

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Přes nesmírnou popisnost je to dobře vyvážená kniha, která odhalí mnohá dosud nepopsaná místa kouzelnického světa i s jejich zákonitostmi. Ctí tradici sudých dílů ságy, které jsou popisné a výrazněji dotvářejí kouzelnický svět v jeho celistvosti.

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Nemůžu si pomoct ale obdivuju Rowlingovou za její nápady. Už jen ty tři díly předtím byly plné napětí, akce... tímto vůbec nezklamala. Mistrovstí světa ve famfrpálu bylo úžasné spestření. A informace, že existuje na světě více kouzelnických škol mě jen potěšila. Přesto pořád nechápu, proč mi tedy ještě nepřišel žádný dopis.

Hedwik
14.06.2013 5 z 5

První díl, který jsem četl a který také rozhodl, že Harry je i můj hrdina :)

lushi
12.06.2013 5 z 5

U anglického čtení čtvrtého dílu jsem začala mít problémy s některými jmény a názvy, ale kniha byla tak napínavá, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout a vyhledat si český překlad :)
V průběhu celé knihy jsem si nemohla vzpomenout na "Kruval", štvalo mě to, přesto jsem si překlad vyhledala až na úplném konci.

petamonca
06.06.2013 5 z 5

Mohu jen doporučit. I když, ať už knížka, tak filmové zpracování, jsou čím dál více drsná. A ten závěr...scéna na hřbitově, při ní by se i dospělý pomalu bál. A smrt Cedrica...škoda ho. A knížka nám pěkně tloustne...stále více stránek. A tím přibývá i podrobný popis všech scén, a to k mé velké spokojenosti.

kazecha
31.05.2013 4 z 5

Harry je prostě Harry!!! V knize už je cítit - že se zlo vynořuje a situace začíná houstnout. Jsem zvědavá na další díly.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Super, turnaj tří vlastně čtyř kouzelníků, jen škoda že Cedric umřel...

Esko*
29.04.2013 5 z 5

Moc dobrá kniha, Rowlingová opět nezklamala... turnaj tří kouzelníků byl opravdu skvělý. Zajímalo by mě, kde všechny ty nápady bere :D

klingi
27.04.2013 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem jako první viděl film, docela jsem vše srovnával. :-) A bylo vážně co! :-) To co mi ve filmu nebylo jasné, mi bylo v knize vysvětleno a samozřejmě mírně upraveno. :-)))

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.