Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29810/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-V8M-29810.jpg 5 12963 12963

Harry Potter série

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Skvělá práce paní Rowlingové, prostě skvělá kniha jako všechny ostatní od ní.

Kimmie
16.04.2013 2 z 5

Přiznám se, že z celé řady Harryho Pottera jsem se dostala pouze sem. Asi jsem výjimka, ale tyto příběhy mě téměř vůbec nezaujali. Sice je to dobrý nápad, i zpracování je dobré, ale bohužel mi to přišlo příliš prkenné a nudné.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

turnaj tří kouzelníků a příchod studentů z Kruvalu a Krásnohůlek skvělí :)

mautina7
08.04.2013 4 z 5

Tento díl patří k mým méně oblíbeným z celé série a vlastně ani nevím proč. Líbila se mi především scéna, když Harry zjistil, co má dělat se zlatým vejcem a také (jako v každém díle) vánoční kapitola.

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Tento díl najednou skočil, oproti předešlým dílům, do akce a napětí. Úplně si pamatuju, jak už jsem večer musela jít spát, ale já se absolutně nemohla odtrhnout od děje, knihu jsem četla v noci pod peřinou za svitu budíku. Poprvé přímá smrt kletbou hned na začátku, smrtijedi na mistrovství světa a potom soutěž tří kouzelníků, tenhle díl měl všechno hned najednou v jedné knize, bylo to super. O kapitolo na hřbitově se mi ještě týden zdálo.

Jamal
31.03.2013 5 z 5

Super knížka.Oproti filmu určitě vhodná i pro děti.Film mi už přišel trochu strašidelný a přehnaný.V knize jsou i hrozné scény popsány normálním pro děti vhodným způsobem.

Beatris
27.03.2013 5 z 5

A je to tu! Konečně přímá konfrontace se znovu ztělesněným Voldemortem - ta scéna na hřbitově je jednou z nejlepších celé série - jak v knize tak i ve filmu. Od trojky se všechny díly postupně prohlubují a ztemňují a přiostřují. A až v tomhle díle si člověk najednou uvědomí, že kouzelníci vlastně nežijí jen ve Velké Británii, ale všude po světě a to dává celému příběhu jakousi jinou dimenzi. Jen mi trochu chyběly famfrpálové zápasy a komentování Lee Jordana. :)) + úžasný vedlejší příběh - spožús, který vyvolal spoustu skvělých situací

Zlá-Ňufie
21.03.2013 3 z 5

Možná až moc děje. Né zrovna můj oblíbený díl, ale i tak.. Je to Potter..

Daxie L. Jesus
20.03.2013 4 z 5

Mozkové sacharidy mi posílil i tento Zmrzlinový Pohár. Není to nejlepší Šplotrovina od Harríka, ale furt lepší než Princezna z Dvou Rodů.

Wichita
19.03.2013 5 z 5

Myslím, že první tři díly byly pouze nahodilé. Od Ohnivého poháru začíná ucelený příběh, který někam spěje a pokračuje. Poprvé, kdy mi došlo, že Cedric Diggory nebude poslední oběť Pána zla.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Zlo nabírá na síle a konce už ne vždy jsou dobré.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

líbí se mi, film i knížka má v sobě hodně akce, draci a vodní lidé byly dobrým zpestřením téhle knížky u pokračování :)

b7a7r7u7s7k7a
24.02.2013

Příběh, ve kterém začíná Harry dospívat, a kniha se tak mění z jasně dětské literatury do literatury pro mládež, a příběh začíná mít rychlý spád. Byla to pro mě velká změna, ale přesto je to můj druhý nejoblibenější díl....

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Další úžasný díl :)

tleming
01.02.2013 5 z 5

skvělý přechod od prvních tří knih spíše "pohádkových" k temnější polovině příběhu.

Bet
29.01.2013 5 z 5

Jeden z nejvydařenějších dílů.Opravdu skvělé čtení.

laydee
05.01.2013 4 z 5

Tak nějak můj nejoblíbenější díl, ještě krom prvního :)

Phoenix16.cz
03.01.2013 5 z 5

Od tohoto dílu série nabírá na objemu jak v počtu stránek, tak v počtu událostí. Čtenáře čeká krátký návrat do pohádkového světa a pak hurá do akce plné nebezpečí, soubojů, podvodů, přetvářek a machinací, kde uprostřed stojí Harry Potter, aniž by tušil, jak se tam vlastně dostal. Jeho hlavní kamarádi tu tak trochu hrají druhé housle, ale zato se dostává na nové postavy, které ještě mají mnoho před sebou.

S kvalitou filmů to začíná jít mírně skopce, protože hlavním lákadlem jsou vizuální efekty, nikoliv příběh. Ten šel s přibývajícími stránkami dolů, protože autorům nezbylo nic jiného, než vzít příběh a okleštit ho na ten nejjednodušší základ. Na víc prostě neměli čas, jenomže tím pádem z krásného rozsáhlého příběhu je najednou sled událostí, které vedou k vytyčenému konci.

MARSgirl
26.11.2012 4 z 5

Ohnivý pohár je a byl vždy mým nejoblíbenějším filmovým dílem HP, takže jsem se velmi těšila, až se k němu dostanu i knižně. Kniha mě ale celkem zklamala-chvílemi probíhaly celkem nezáživné dialogy a popis úkolů nebyl poprvé lépe vystižen v knize, než ve filmu. Mám vždy u knih HP ráda, že se mohu dívat na film a vědět o hodně víc o okolnostech dějů zrovna probíhajících nebo budoucích. Tentokrát mi ale kniha moc nenabídla, ale přeci je to Harry Potter a nedá se mluvit o úpadku tohoto dílu.

jana89
31.10.2012 5 z 5

Čtvrtý díl má velmi zajímavý děj... jak samotný turnaj, tak i závěrečné setkání s Voldemortem. Tuto knihu jsem četla asi nejvíckrát z celé série, jak mě velmi zaujala.