Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-XUU-239443.jpg 5 12579 706

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Kate338
27.03.2016 5 z 5

Tenhle díl mi dal celkem zabrat protože 800 stran je prostě 800 stran :D I tak ale byla tahle kniha úžasná jako ostatně všechny knihy HP a taky plná adrenalinu, byli tu opravdu popsány Harryho pocity a kniha ho konečně trošku vykreslila jinak než jako toho ,,hodného Harryho" Nejvíc jsem asi hltala stránky kde Harryho učil Snape nitrobranu a pohled do myslánky byl nejvíc..škoda že právě tyto scény z myslánky nebyly ve filmu pořádně ukázány:( Docela jsem si oblíbila i novou postavu tohoto dílu Lenku která mi k Harrymu i docela sedla a scény s ní jsem ráda četla. HP mě prostě dostal jako kdyby mi bylo zase 10 let :))

HermionaKnihom
27.03.2016 5 z 5

Tak už jsem to dočetla. Tento díl mi přijde prozatím nejslabší. Ta část na odboru záhad je hodně k zamyšlení.

HermionaKnihom
21.03.2016 5 z 5

I když je to Harry, přijde mi to trochu ,,rozfrcané". Teď čtu sérii podruhé, ve Fénixově řádu jsem teprve ve čtvrtině (začátek roku začal) a má to nejslabší začátek. Přijde mi, že se tam ještě nic moc nestalo. Ale jak už jsem řekla, je to Harry a je to naprosto skvělé. :-)

verri
10.03.2016 5 z 5

harry potter co víc říct .... tento díl byl obvzláště povedený a i film je velice pěkně spracovaný a o proti 4. dílu je to i příjemnější

teda pro mě

carodejka_s.r.o
10.03.2016 3 z 5

Tento díl mě oslovil nejméně ze všech. Přijde mi místy zbytečně roztahaný, i když...
Rowlingová je skvělá vypravěčka, o tom žádná, a to, co mi v souvislosti s ostatními díly přijde roztahané, by u mnohých jiných autorů bylo super.

DariDerek
09.03.2016 5 z 5

S každým dalším dílem mne to baví víc a víc. :)

janiik
04.03.2016

Dlouho jsem tento díl považovala za nejslabší, ale po letech jsem si ho opět přečetla a musím říct, že je prostě fantastický - to všechno kolem Umbridgové je prostě geniální. Asi je to i tím věkem (vyrůstala jsem s Harrym). Jen bych ho občas nejraději přizabila, ale tak už to s puberťákama občas je (se mnou to nebylo jiné). Za trochu utahaný konec dávám 4*

LimedkaMikki
24.02.2016 4 z 5

Dobře si vzpomínám, že tohle je jedna z prvních knížek, u kterých jsem brečela. To kvůli Siriusovi, který se stal mojí nejoblíbenější postavou. S kým jsem naopak měla čím dál větší problém, tak to byl Harry, kterého bych nejraději praštila pořádnou těžkou pánví.

Mixxa
23.02.2016 odpad!

Knížka neuvěřitelná bichle a poté se ukázalo že i zbytečná. Když jsem byla v půlce, tak místo aby se tam už něco dělo, tak se Harry po pěti letech v Bradavicích diví, že tam mají živé obrazy na stěnách v hradu. -_- Tímto jsem ji ani nedočetla, protože prostě do té půlky knihy se nic nedělo a nic nenasvědčovalo tomu, že se tam něco dít začne.
Nechápu, proč je tato knížka tak populární, když jsem se později do toho čtení vysloveně musela nutit. Knížka se má číst sama a ne abych se koukala kolik stran už zbývá! A proto i přes velké hodnocení ostatních mi nezbývá nic jiného, než dát odpad!!!

simona5r
14.02.2016 3 z 5

Zatím nejslabší díl. Zbytečně zdlouhavé popisy, místy velmi nudné.

Liliana2006
08.02.2016 5 z 5

hezké moc dobrá autorka miluji knížky od Joanne Kathleen Rowling

tynka65
26.01.2016 5 z 5

K celé sérii jsem se dostala až teď ve svých 22 letech a hltám jeden díl za druhým, a nejvíce mě baví doplňování mezer, které ve mne zůstaly po shlédnutí filmů. Těším se na další díl ;)
P.S. Trucující Umbridgeová na ošetřovně, pro mne byla naprostou perličkou k závěru knihy :D

ayra
20.01.2016 5 z 5

Nejlepší kniha série!!!
. Opravdu fantastická

pejty
19.01.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší díl série, který jsem si hned oblíbil. Umbridgová pro mě byla absolutně ta nejlepší nová postava, kterou jsem hned od začátku nenáviděl, ale bylo to právě díky ní a její povaze, proč tento díl je pro mě ten nejlepší. Všechny ty její zákazy a nařízení, studenti co se před ní skrývali a vedli tajné schůzky a kluby, to bylo něco, co mě nesmírně zaujalo a já se po celou dobu čtení dokonale bavil. A opět musím vyzdvihnout závěr, který byl neskutečně napínavý a strhující.

sosna
18.01.2016 5 z 5

My s dcerou Harryho milujeme.
A tenhle díl s Umbridgovou je prostě top!

vandalindakova
17.01.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl celé série. Přijde mi, že je nejvíc ze všech zaměřený na Bradavice. Zbožňuju Freda a George, kteří tam vymyslí nejednu lumpárnu proti té ropuše Umbridgeové. :D

Terezkaa69
09.01.2016 5 z 5

Napíšu k tomu jen jedno: Nesnáším tu růžovou mrchu!:D

Benjiki
01.01.2016 5 z 5

Odjakživa můj nejoblíbenější díl. Tlustý, plný politických machinací, nejlepšího záporáka Ámbridžové - byrokracie! Vláda! Cenzura! -, nespravedlnosti a nejlepšejší lady celé série - Lenka Láskorádová na scénu! Harry samotný je dost otravný, ale já to beru tak že konečně to není chlapec bez chyb. Jen za neustálou nedůvěru vůči Severusovi bych mu dal facku, za ubrečenost taky. Zhroucení iluzí o dokonalém Jamesovi je super!

Anoell
31.12.2015 5 z 5

Tak tenhle díl byl pro mě zatím asi nejlepší, což dokazuje už jen to, že jsem to četla až do tří do rána. Ta dětinskost se vytratila snad už úplně, nic mi v čtení nepřekáží... A filmy mi kniha zatím také nezošklivila. Jsem spokojená. Jen snad to Harryho chování... To bylo samé já, já, já. Být Hermionou, jen bych před ním vyděšeně neustupovala a nemírnila své výroky, ale jednu mu vrazila, aby se vzpamatoval. :D (P.S.: Strýc Vernon je sice příšerná postava, některé jeho hlášky mě ovšem opravdu dostaly. P.P.S.: Oproti Umbridgeové se Voldemort zdá být téměř k pomilování.)

Denisa_a
27.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)