Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.61344
Série:

Harry Hole (11.)

Originální název:

Tørst (2017)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (368)

Přidat komentář
Ali_xy
16. července

Nemůžu uvěřit, že je to již 11. kniha v sérii a stále si drží tak skvělou úroveň. Jakmile jsem otevřela knihu, už jsem se nemohla odtrhnout a každou volnou chvíli hltala písmena, abych se dozvěděla, jak to vlastně všechno bylo.
Za mě tedy 5* jako vždy, bravo!

Maryša577
11. července

První kniha od Jo Nesba , kterou jsem četla.Libila se mi moc, má překvapivý konec. Určitě se musím přečíst ještě jinou.

ještěrka38
10. července

Poslední kniha, která mi chyběla přečíst od Jo Nesba...Jedním slovem??? Výborná. Nejlepší ze všech jeho knih. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

petronella1
08. července

super čtení jako vždy, jen ten konec mě trochu vyděsil. že není všemu konec...

kkristynaa
02. července

Nečetla jsem úplně všechny knihy s Harrym Holem, protože (musím přiznat) mě ne všechny úplně bavily a ztratila jsem po nějaké době chuť číst další. Pak vyšla Žízeň, dala jsem na kladné recenze, knihu si přečetla a vůbec jsem nelitovala. Příběh mě hodně zaujal další s Harrym si určitě přečtu :)

theMarty
16. června

Čekala bych, že 11. dílů od stejného autora už stačí. A stejně se těším na další.
Nesbovy detektivky můžete číst hned po sobě, a neomrzí (narozdíl třeba od Browna).
Ale vraha jsem zase neuhodla.

petuleta
14. června

Víte, co si myslím? Že to děcko čeká Katrin s Harrym. A u příštího dílu napíšu: Já to říkala, já to říkala. :)

Rocker007
13. června

Doporučuji, přečetl jsem jí jedním dechem. Paráda!

AndreaT.
03. června

Napínavý, dramatický, nepřekonatelný Nesbo a Harry Hole, bude mi chybět :(

klarence
24. května

přiznám na mne krapet rozvláčnější kniha , nebyla vůbec špatná , ale tak nějak jsem s ní prala..

ZuzanaHabi
24. května

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj.Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha budete jako vždy těžko odhalovat.! Vřele doporučuji

HankaMarek
15. května

Krásné

pecinka21
13. května

Sice jsem nečetla předchozí díly, ale tento mě neoslovil, kniha se mi líbila když byla akce ( vražda, zatčení, odhalení), ale jinak mě příběhy postav nezaujaly a přišlo mi to nudné jak příběhy postav z jednoho městečka.

Blanchi
12. května

Zajímavý zvrat na konci knihy.

nicole1990
12. května

zatím nejlepší knížka od Nesba,co jsem četla snad nebude poslední a ještě budou další případy HH...

Terezulina
09. května

moje první kniha od Nesbo a určo není poslední :-)

encyklopedie
07. května

Neznalost neomlouvá, je to smrtelná nemoc. Zblbne člověka hůř než vlastní rodiče.
...koukám, že "brak" je tady něco jiného.....určitě ne Žízeň a HH .....
....evidentně si čtenářka plete pojem a průjem
....tahle kniha pokračuje v linii HH, nepřerušovaně ....
Je spousta severských sérií, jsou daleko lepší než je Nesbův HH, ale Nesbo stále patří těsně pod čelní místa
100%

Turtlina
06. května

Od asi 4 té knihy už brak. Nesbo může být výborný autor, ale... Když čtenář pochopí styl psaní a v půlce knihy si řekne, tenhle sedí, je nejméně nápadný, velice nic k němu nesměřuje, bude to vrah a po dalších 100 stranách už je to naprosto jasné... Prostě už jen oddychové čtení kde málo co překvapí. A HH? Nový Chuck Norris kriminálek a detektivek. Za mě ještě že je poslední.

whiolet
04. května

Žízeň se rozhodně staví mezi pětici nejlepších dílů ze série,ale nemohu se zbavit malé vtíravé myšlenky, jestli už to nebylo moc překombinované.
Přeci jenom i tady tak jako u Sněhuláka a Policie, tahá za nitky někdo u koho to vůbec nečekáme, a já si kladu otázku jestli jsou opravdu vždy hlavní aktéři tak perfektními herci.
Jinak oproti jiným severským detektivkám,prostě musím dát 5 hvězdiček, protože ty Žízni nesahají ani po kotníky.

Nosní dutina
01. května

Už jsem takový asi "přenesboovaný". Nebyla to špatná kniha, ale už mi vadilo, jak všichni tápou, přešlapují na místě a čekají "co Harry", který je vyvede z temných tunelů na světlo. Musím si dát od něj na chvíli pokoj. :)

Maggot.87
26. dubna

Dle mého názoru je Žízeň mnohem solidnější než Policie. Přemýšlel jsem dokonce o čtyřech hvězdách - ale! - co ta poslední strana??? Mohlo to být ještě levnější? Za poslední stranu tedy minimálně o jednu hvězdu méně.

kikies
19. dubna

Klasika, Nesbův standardní výkon. Skvěle propracované, výborně odvyprávěné a perfektně zamotané. Prostě jako vždy :-)

technik1965
18. dubna

Nesbo ma nikdy nesklame, napínavé až do konca a stále famózne rozuzlenie.

Nikol117
17. dubna

Knihy od tohoto autora mám ráda, nicméně předchozí kniha Policie byla mnohem lepší. Tato kniha mě tak moc nezaujala, byla místy i nudná. To ovšem nemění fakt, že Nesbo je vynikající autor a i přes některé nudné pasáže, doporučuji těm, co jeho tvorbu mají rádi, tuto knihu přečíst.

Petule.k93
15. dubna

Napínavý příběh od začátku do konce. Opět překvapivé rozuzlení, jak už to u knih s Harrym Holem bývá. SUPER počteníčko.

plachosrst
12. dubna

vzhledem k navaznosti na predchozi dil, ktery jsem cetla dva roky zpet, jsem se trochu ztracela v pribehu, ale nebyla to zas takova prekazka.
SPOILERUJU:
nicmene me trochu zamrzela harryho neznicitelnost a jeho posedlost praci mi byla chvilema protivna, klise v podobe pachatele mezi vysetrovateli uz me taky moc nebavi. posledni strany byly vylozene telenovela. cele to bylo takove ponatahovane, ale cetlo se dobre.

NADEI
12. dubna

A přece musím něco dodat : Harry musí pokračovat....

NADEI
12. dubna

Byla to síla ! Víc nemám co dodat, prostě nejlepší díl.

Pafirka
11. dubna

Jedním slovem: skvělé.

babsi66
10. dubna

Strašně jsem se bála, že 11. díl s Harrym Holem bude působit jako nastavovaná kaše. A jsem ráda, že se mé obavy nepotvrdily. Naopak. Nesbo zbavil Harryho všech superschopností z minulých dílů a tomu to rozhodně neubralo na zajímavosti. Děj výborně graduje a přestože se v případu objevují stále nové důkazy a podivné okolnosti vyžadující vysvětlení, nakonec je vše dovedeno do zdárného konce, kdy vše souvisí se vším. Určitě jedna z nejlepších detektivek série.