Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.6992

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

harvan69
předevčírem

Opět skvělý Nesbo. Zajímavý zločin a aspoň pro mně překvapivé zjištění hlavního pachatele vražd a jeho pohnutek.

mynamail
29. listopadu

Ze začátku jsem se dost ztrácela v množství postav, kdo je kdo, celkem se mi pletli všichni dohromady. Líbil se mi přechod mezi podkapitolama, kdy jako by navazoval popisem nebo dialogem na předchozí, ale záhy jsem zjistila, že šlo o úplně jinou situaci a jiné postavy. To bylo zajímavé.
Jinak samozřejmě napínavé, jak už bylo níže zmíněno - úchylné, ale výborné. Fakt jsem netušila, kdo je ten hajzlík a kdo klaďák.

Garfinela
29. listopadu

Vynikající jako vždy. Napínavé, úchylné, zběsilé, nepředvídatelné. Moc jsem si to užila

Peťulka3
28. listopadu

Zase příběh jak má být. A nabízí se otázka...bude mít někdy Harry klid?

Meri47
25. listopadu

Přečteno jedním dechem. Velmi napínavé a hlavně nečekaný konec.

Greengrass
25. listopadu

Žízeň přečtena, nikoliv však uhašena. Těším se na další díl!

Azmodan
20. listopadu

Zajímavý příběh. Ze začátku až geniální. Moc se mi líbila idea loutkáře (podobná idea jako v Ďábelských hrách od Angely Marsonsové, zde však nesrovnatelně lépe zvládnuto). Bohužel mě začínají silně nudit ty závěry na efekt. Příběh mohl skončit bez honičky, bez závěrečné efektní jízdy, bez všech těchhle pozlátek, které člověk dočítá jen z povinnosti, protože kniha už je ukončena.. (velký nešvar u Keplera v jehož příbězích třikrát zabitý vrah ještě do oběti jednou píchne, proč? Prostě proto...)
Knihu však mohu vřele doporučit, protože posledních třicet stran nemůže pokazit dojem z předešlých tři sta plných napětí a divokého spádu!!!

Lidmila_2008
19. listopadu

Nedočetla. Je to překombinované, příliš na efekt.

xrobicek
18. listopadu

Prečital som všetky Nesbovky a z posledného príbehu s Harry Holeom mám zmiešané pocity. Nieže by to bolo zlé, ale geniálne nápady striedajú tie naivné a predvídatelné, záver až moc teatrálny. Snad v dalšom pokračovaní na ktorý je zalíčeno to bude lepšie. Ludia, ktorí sa s Harrym ešte nestretli budú nadšení, tí ktorí ho doverne poznajú asi trošku sklamaní.

Standa24
14. listopadu

Dle mého názoru nejlepší Holeovka, jak jsem začal číst, nešlo se od knížky odtrhnout. Příběh měl obrovský spád a byl napínavý až do úplného konce.

Abana
13. listopadu

Je to moje první kniha od Jo Nesboa a vzhledem k tomu, že jsem nic neočekávala, mě kniha příjemně překvapila. Čte se jedním dechem, občas zbytečně překombinovaná, ale na to už jsem si u severských detektivek zvykla. Mají to asi v krvi-a když už jsem u té krve, občas jí bylo až příliš. Výborná zápletka s psychologem udrží čtenáře vlastně až do posledního okamžiku v nevědomosti a to mě baví. Knize dávám 3 hvězdičky a to kvůli přehnanému, nesmyslně teatrálnímu a komickému závěru (kousací Harry v autě, spoutaný pomalu v kozelci.....proč????), který ve mně zanechal trošku zklamaný pocit. Myslím, že závěrečných padesát stran knihu zbytečně znehodnotilo a je to škoda. Ale určitě doporučuji.

ilčidlo
12. listopadu

Jako po každé úžasně čtivá kniha

Teninka
12. listopadu

Knihy od Nesba miluji a moc jsem se těšila, až si přečtu Žízeň. Musím říct, že jako vždy jsem knihu četla jedním dechem.
No a musím říct, že jsem měla celkem tři adepty a jeden z nich byl správný! :-D Konec jsem už musela přečíst rychle, protože jsem byla ze všeho nejvíc zvědavá (jako vždy), proč se to dělo apod. Nebyla jsem zklamaná a těším se na další vydání knihy od tohoto úžasného autora! :-)
Žízeň rozhodně doporučuji ke čtení!! :-)))

Brembelik745
08. listopadu

Velmi dobrá kniha, ale na mně moc morbidní. Nesbø s každou knihou přitvrzuje ale zas na druhou stranu drží si laťku co do kvality knihy, kvality vyšetřování. Rozhodně jde o jednu z nejlepších knih s příběhem H.Hola...

monika.s
05. listopadu

tak kniha konečně přečtena,tentokrát jsem se na ní víc soustředila takže jsem se neztrácela v peripetiích děje.některé pasáže mi přišly předvídatelné(třeba když jde Valentin zabít do nemocnice Penelopu a všichni si máme myslet že zabije někoho jiného) a ten konec......já ani nevím jestli chci nějaké pokračování,protože v tom pokračování je jasné že půjde Harrymu o život a já se o něj nechci zase bát,je to pro mě čtenářsky vyčerpávající :) a co když jsme si trochu zvykli že Harry zatím vždy přežil a autor ho v pokračování přežít znovu nenechá.....to by pro mě nebyl dobrý konec

Disease
02. listopadu

No, vypadá to, že mému vztahu k Harrymu Holeovi prospěl čas odloučení, takže i když Nesbø vaří ze stále stejných ingrediencí, bavil jsem se. Finále ovšem poněkud teatrální.

TeriB
01. listopadu

Mě se to děsně líbilo. Žádné zklamání. Ta překombinovanost mi naprosto vyhovovala. Vlastně to miluju. To, když existuje oceán možností. Pomáhá mi to namáhat mozkové buňky. Nesbovi konce jsou většinou perfektní a ani tento nezklamal.

cz.klima

Za mě už moc překombinované.. průměr

Raszkulce

Klasický Jo Nesbo ke kterému se budu vždycky ráda vracet a který mě nikdy nezklame :-) Chudák Rachel ale :D takhle ji pořád pokoušet ... :D

Šura

Ale jo, po předchozím dílu, z kterého jsem byla víceméně zklamaná, to celkem šlo. I když, ... věděla jsem už v první polovině knihy, kdo za vším bude stát, některé pasáže byly přehnané viz. disputace Smithe, ... Ve výsledku mě to ale bavilo.

Pe3ček

Zase super Holeovka. Osobně se mi líbila víc než Policie a je podle mě srovnatelná třeba se Sněhulákem či Levhartem. Obdobně jako právě v Levhartovi máte v 80% pocit, že vrah byl dopaden a případ je vyřešen. Nakonec se ale ukáže, že je vše jinak. Nesbø nám tentokrát připravil závěr, ve kterém pozornost a podezření čtenáře přebíhá mezi třemi postavami. Sám jsem je během čtení podezíral několikrát. Nakonec vás dráždí pouze jednou z nich a právě ve chvíli, když už si říkáte, že to nemůže být jinak, vás šokuje pravdou. Prostě perfektní. Je to velký dar, když někdo umí vymyslet, napsat a správně podat takový příběh.
O něco delší recenze na mém blogu:

dalia1769

Lepší než předchozí díl, velmi napínavý děj, Harry méně "supermanský" a řekla bych uvěřitelnější. Ano, příběh je hodně komplikovaný a možná až překombinovaný, ale je to skvělé čtení a rozhodně udrží čtenáře v napětí od začátku do konce, navíc závěr naznačuje další pokračování...

Agatha84

Věřte nebo ne,má první kniha od Nesba. A po takovém literárním zážitku rozhodně ne poslední!!

Icca

Opet vyborna kniha od Jo Nesba!! Jedina vytka, ze konec by se dal jeste rozepsat a protahnout, poslednich cca 100 stranek mi prislo, ze by zaslouzilo vic prostoru...

cheero84

Super!!!

Balrog

Tak nějak nevím. Ano, je tam krimi zápletka, ale nějak už začínám mít dost toho okolo: Harry jako ikona norské kriminalistiky (jakoby neměl na hlavě i pořádný kopec másla), padesátiletý vrásčitý Harry s jizvou přes polovinu obličeje, s chybějícím prstem, s alkoholickýma očima jako sen každé ženy která se s ním setká. Už toho bylo moc a už se tomu ani nedá věřit. Myslím, že Nesbo by se mohl se svým analytickým a pozorovacím talentem odvážit vkročit do světa normálního románu.

nadali

Napínavé čtení, pro mě první setkání s Jo Nesbem.
Překvapivé zvraty a nepředvídatelné momenty :)
Doporučuji všem, co mají rádi napětí.

rubit

Nesbo je prostě čtivý, ať napíše cokoliv. Od knihy se nelze odtrhnout. Tentokrát je děj průměrnější, už to není taková pecka, jako byl Sněhulák nebo Levhart, ale stále lepší, než většina detektivek z poslední doby, co jsem četla. A velmi jsem si oblíbila vedlejší postavy, ať už kladné, nebo záporné, bez nich by to nebylo ono :-)

Magriva

Nesbo prostě umí psát, to se musí nechat, ale v této knize toho bylo pro mě dost takového překombinovaného- příliš mnoho potenciálních vrahů, ukončení neukončení vyšetřování, zbytečná sekvence se záhadnou nemocí Ráchel, pro mě nepochopení otcovsko-synovského vztahu (lékař-policajt). Proč tam vlastně byli? Jaká byla jejich role v příběhu? Víc než vyšetřování je tam blábolení o tom, kdo má koho a proč rád a nerad. Trošku zklamání. Nicméně autorova síla spočívá i v tom, že se může náznaky vyjadřovat k aktuálním tématům a někteří třeba trošku něco pochopí (např. muslimská patoložka, imigranti apod.).

lindaofarim

Úžasná kniha! Dávám 5 hvězdiček. Ačkoli POLICIE se mi líbila ještě o něco víc. Doufám, že bude další díl :-)