Žízeň

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312891/zizen-A5a-312891.jpg 4.6859

Harry Hole (11.)

Tørst (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Balrog
předevčírem

Tak nějak nevím. Ano, je tam krimi zápletka, ale nějak už začínám mít dost toho okolo: Harry jako ikona norské kriminalistiky (jakoby neměl na hlavě i pořádný kopec másla), padesátiletý vrásčitý Harry s jizvou přes polovinu obličeje, s chybějícím prstem, s alkoholickýma očima jako sen každé ženy která se s ním setká. Už toho bylo moc a už se tomu ani nedá věřit. Myslím, že Nesbo by se mohl se svým analytickým a pozorovacím talentem odvážit vkročit do světa normálního románu.

nadali
předevčírem

Napínavé čtení, pro mě první setkání s Jo Nesbem.
Překvapivé zvraty a nepředvídatelné momenty :)
Doporučuji všem, co mají rádi napětí.

rubit
předevčírem

Nesbo je prostě čtivý, ať napíše cokoliv. Od knihy se nelze odtrhnout. Tentokrát je děj průměrnější, už to není taková pecka, jako byl Sněhulák nebo Levhart, ale stále lepší, než většina detektivek z poslední doby, co jsem četla. A velmi jsem si oblíbila vedlejší postavy, ať už kladné, nebo záporné, bez nich by to nebylo ono :-)

roman9670

Opět skvělý Nesbo,ovšem atraktivnost knihy dost snižuje dost neobvyklý námět.

Magriva

Nesbo prostě umí psát, to se musí nechat, ale v této knize toho bylo pro mě dost takového překombinovaného- příliš mnoho potenciálních vrahů, ukončení neukončení vyšetřování, zbytečná sekvence se záhadnou nemocí Ráchel, pro mě nepochopení otcovsko-synovského vztahu (lékař-policajt). Proč tam vlastně byli? Jaká byla jejich role v příběhu? Víc než vyšetřování je tam blábolení o tom, kdo má koho a proč rád a nerad. Trošku zklamání. Nicméně autorova síla spočívá i v tom, že se může náznaky vyjadřovat k aktuálním tématům a někteří třeba trošku něco pochopí (např. muslimská patoložka, imigranti apod.).

lindaofarim

Úžasná kniha! Dávám 5 hvězdiček. Ačkoli POLICIE se mi líbila ještě o něco víc. Doufám, že bude další díl :-)

josska

tak to super čtení,napínavé až dokonce

Evunka1957

Opět poutavě napsaná kniha, v některých momentech až morbidní, četla jsem ji jedním dechem, ten kdo má silné nervy, tomu mohu jen doporučit.

aktijnov

Dobrá a velmi napínavá knížka. Jen jsem u některých scén měla problém - byly moc kruté.

MichaelaSaky

Naprostá pecka. Líbila se mi velice.

lenulitah

Dobré - jako vždy. Nemůžu si ale pomoct - jiné díly (Sněhulák, Levhart) se mi líbily mnohem víc. Proto o jednu hvězdičku méně.

Miruš

Od začátku až do konce skvělá...

m_friedlova

Má první severská detektivka. Nesbø píše naprosto skvěle. Byť detektivky nepatřily do mých oblíbených knih, Nesbø mě touto knihou oslovil natolik, že si chci přečíst celou sérii o HH.

potika

Knížku jsem přečetla jedním dechem, ale dávám 4 hvězdy proto, že je na mě Nesbo přece jen chvílemi příliš drsný.

Luciga

A klidně bych těch hvězd dala i víc :)...
Nemohla jsem se odtrhnout. Hádala jsem i tipovala, jak to bude dál. Přemýšlela jsme nad příběhem a vymýšlela vlastní možná pokračování. Byla jsem překvapená s každým dalším zvratem (více či méně (ne)čekaným). Nechtěla jsem, aby příběh skončil. Cítila jsem smutek, když jsem přečetla poslední slovo.
To vše a vlastně mnohem víc mi kniha dala. To, co od každé čtené knihy očekávám a málokteré se podaří.
Kdyby se jednalo o divadlo, tleskám vestoje...

izfnp

Autor už raz má svoj štýl a svojho ústredného detektíva, takže čakať, že každou knihou prekvapí, jednoducho nedáva zmysel. Podľa mňa je treba si príbeh hlavne užiť, a to i práve vďaka hre, ktorej pravidlá na 11. krát už síce poznáme, ale nebaví o nič menej. Odhaliť skutočného vinníka v prípade Smädu skutočne ide pomerne rýchlo, na Nesba nezvykle, ale mne osobne to pri čítaní nijak nevadilo a stránky som hltala ako vždy.

atevi4

Tohle byla opravdu "jízda". Navíc mám pocit, že jsem se tam i dost dozvěděla. Jedna z nejlepších od Nesba.

MaaaR@

I jedenáctý díl jsem hltal v každé volné chvíli. Často narážím na výtky, že to začíná být přehnáné a že z Harryho se stává superhrdina. To je sice pravda, ale výchází to právě z toho, že se jedná již o jedenácté pokračování.

Vždyť si představte, že by to bylo pořád stejné, jako v prvních knihách. To byste si stěžovali zase na to. A tak jsou dvě možnosti. Buď to bude díl od dílu o něco šílenější, nebo už by neměly být další knížky. A já teda rozhodně o Harryho ještě přijít nechci.

Jediné, co tak mohu vytknout je fakt, že styl psaní, ve kterém na sebe zdánlivě navazují dvě odlišné scény již nepůsobí tak, jak by měl a čtenář má tudíž velmi jednoduché odhadnout, kdo za čím stojí.

Jessybelle

Nesbo opět nezklamal. A Harry taky ne. Jeho umění vybruslit z průšvihů by mu mohl leckdo závidět. Začínám vážně uvažovat, že si celou sérii koupím...

Val

Konec.... :-( Vůbec netuším, co bude teď. Ta jízda s Harrym po tak dlouhé době byla vyloženě návyková. Párkrát jsem se přistihla, že čtu schválně pomalu, abych to četla co nejdéle. Poprvé se mi stalo, že se mi hlavou mihl pachatel. Sice jsem si samozřejmě nebyla vůbec jistá, ale trefila jsem se. Každopádně mi to vůbec nevadilo. Prozradím na sebe, že jsem se bála víc než u Sněhuláka .....zatím asi nejvíc :-)

CharlesWard

Po JEDENÁCTÉ stále znovu jedno a to samé. Nevím jak ostatní, ale mně už to začíná docela unavovat.

astroweb

Tak tentokrát se mi Nesbo opravdu trefil, to se mu to povedlo, opravdu skvostné čtení. Napínavé, poučné, zajímavé.

Mengej

Báječný Jo Nesbo a báječný Harry Hole. Musela jsem jen číst a číst a kašlala na ostatní věci, ale stálo to za to! Už někdy před půlkou jsem správně odhadla hlavního zloducha, ale do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli byl můj odhad správný a bylo to napínavé jako kšandy.
Neodpustím si poslední poznámku - Jo Nesbo prostě nedá Ráchel pokoj a pěkně mě tím štve.

Skupa

Sakra hooodně dobré jak už jsem psal u předešlých dílů každý je lepší a lepší a tenhle byl zase lepší... !!!

ddkk

Nesbo nezklamal...i když nametu jsem zpocatku nemohla uvěřit.Ale Hary je Hary.

Agnesita

Po delsi dobe opet HH, kvituji s povdekem. Konec pro me zbytecne rozvlekly. A uplny zaver me desne nastval. Nechci ovsem prozrazovat dej.

roman9670

Opäť skvelý Nesbo,znížené hodnotenie dávam za trápny vampírsky námet.

Val

Nedá mi to a musím napsat své první pocity z Žízně. Po dlouhé proluce, která byla mezi Policií a touto knihou, jsem si zděšeně uvědomila, že jsem totální závislák a jak moc mi Harry chyběl . Nejde mi přestat číst a nic nestíhám ... :-) Jakmile dočtu - a to bude velmi brzy - přidám svůj názor :-)

Kniholátor

Zatím strana 120, nejde se odtrhnout :D klasika, na tuhle knížku jsem se chystal několik měsíců a konečně jsem se do toho ponořil

Alex.rrr

Tak celou knížku jsem si říkala, jak je to super příběh, že se rovná předešlému, ale prostě v závěru zase musí být předimenzováno. Přitom bez toho neskutečného konce by to taky bylo top! Krásně je zde ale zaděláno na nový díl. Trochu mi vadí, že z příběhu začíná hodně vypadávat starost HH o jeho sestru a i Oleg a Dřevák nemají už moc pasáží. Je zde víc důraz na tu hlavní linii a pachatele. Přechody z pasáže do pasáže byly trochu krkolomné, spíš by se hodily do filmu. Ale jinak pěkné čtení a další díl si určitě taky přečtu. Minimálně proto, že jsem četla všechny předchozí :)