Švábi

Švábi https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4149 4149

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

DennisMoore
13.04.2014 4 z 5

Čtivější a přístupnější než těžkopádný Netopýr, jen vraha není až takový problém odhalit a příběh vůbec mi přišel o něco slabší než v předchozí knize. Harry Hole je ovšem bezkonkurenční postava a těším se, až se s ním zase setkám.

keselylenka
11.04.2014 1 z 5

Poprvé jsem Nesboa nedočetla. Nebavilo mě to, děj mě nenadchl. Snad to příště bude lepší.

crazyjuan
01.04.2014 4 z 5

Nesbo prostě psát umí, o tom žádná. Příběh zajímavý, byť dost podobný jako v Netopýrovi. Knížky od něj jsou dobrou volbou, ale stejně jako v Netopýrovi mi i tady prostě chyběl "sever".

cie
31.03.2014 4 z 5

Možná se mi to líbilo hlavně proto, že jsem byla v Thajsku a připomněla jsem si tamější atmosféru (hlavně popis místní dopravy :-D), ale strhávám jednu hvězdu za to, že příběh je nachlup stejný jako v prvním díle.

Dixinka
30.03.2014 3 z 5

Začátek knihy-dobrý, střed-nutné zlo, konec-exelentní. Ale stejně hodnotím knihu, jako zatím nejslabší dílo spisovatele.

mysiacik
26.03.2014 4 z 5

Niektorí tvrdia, že prvé knihy od Nesba nie sú tak dobré ako tie ďalšie, ale mne sa páčil aj Netopier a teraz aj Švábi. Fakt mi nevadí, že dejová línia nie je napätá od začiatku až do konca, dáva to knihe trochu literárnejší ráz.

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Super kniha, krásný počteníčko do konce.

Alca007
23.03.2014 5 z 5

Opět krásná detektivka.
na konci hodně strhující, Harry mě baví čím dál tím víc.
Už mám za sebou Sněhuláka, Spasitele. začínám Levharta.

Roman04
12.03.2014 4 z 5

Hodně dobrá věc, od počátku jsem dumal o tom, kdo je vrah, ale autor opět překvapil. A nedal mi šanci.

beetlinka
07.03.2014 5 z 5

Super napínavá knížka, skoro do konce se mi nepodařilo odhalit vraha :-) po Sněhulákovi druhá nejlepší

anoti
04.03.2014 4 z 5

Další vydařený kousek . . .

DejnaDee
03.03.2014 4 z 5

Děj mě zase vtáhnul, škoda jen, že autora čtu napřeskáčku, přeci jen by bylo lepší číst jeho detektivky z této serie popořadě. V určitých slouvislostech, byť zanedbatelných na sebe navazují. Ale Harry Hole mě baví čím dál tím více.

standunun
02.03.2014 5 z 5

Zamiloval jsem se do Nesbøho psani. Ctu HH chronologicky, takze v porovnani s netopyrem mozna o chlup lepsi, ikdyz postavy mi asi az tolik neprirostly k srdci.

Valyk
25.02.2014 4 z 5

Ale jo, líbilo se mi to. Je fakt, že Sněhulák mi přišel lepší. U této detektivky jsem od půlky ztratil zájem o to, kdo je vrah. A ke konci jsem už byl přesycen jinak brilantním jazykem autora natolik, že jsem všechna ta přirovnání a strhující zvraty v ději začal ignorovat a soustředil se jen na holá fakta směřující ke konci románu. Hodnotím ale vysoko, protože kniha mě dokázala vtáhnout, je velmi kvalitní a do čtení, ani na kritizovaném konci, jsem se nemusel nutit.

allebra
25.02.2014 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Když porovnám autorovu pozdější tvorbu, musím uznat, že každá další kniha "zraje jako víno!" :-)

vaili
21.02.2014 4 z 5

Zatím dávám na stejnou úroveň co Netopýra je to velmi dobré, ale ne skvělé...a překvapilo mě jak alkoholik v tomto díle zvládl svou závislost :) pokud dle konce nezačal s nějakou lepší :)) no prostě HH má něco do sebe je jiný než většina detektivů z ostatních knih proto mu možná dávám lepší hodnocení než by si zasloužil :)

petka-2007
20.02.2014 4 z 5

Tak musím uznat, že budu asi souhlasit s názory, které jsem zde někde četla, že u Nesba je každá následující kniha lepší a lepší. Po přečtení Netopýra jsem byla skeptická, ale po Švábech se mi pohled na Nesba začíná měnit - uvidíme po další knize, kterou zde mám připravenou. Každopádně se na to i těším. Švábi mě mile překvapily - již mi myšlenky "neutíkaly"(jako u Netopýra) a plně jsem se knize věnovala - zaujala mě, dobře se četla, konec měl spád.

zpevSusannah
19.02.2014 4 z 5

Tento kousek byl rozhodně lepší než první kniha od Nesbo, Netopýr. Pokud to s kvalitou jeho knih půjde takhle dál a dál, tak se mám ještě na co těšit :-)

sloninka
16.02.2014 4 z 5

Z mé strany spokojenost. Příjemná oddechovka na víkend. Autor mně opět nezklamal. Rozhodně nelituji, že jsem ji četla a určitě přečtu další.

pemla
14.02.2014 3 z 5

Tak tenhle Nesbo mě nezaujal. Připisuji to jisté nevypsanosti autora vzhledem k tomu, že to je jedno z prvních jeho děl a tématu. Vysvětlení zápletky na konci jsem musela číst několikrát - hodně slov na malém prostoru. Trochu překombinované a skoro o ničem. Kdybych nečetla jako prvního Sněhuláka, už bych neměla nutkání číst o HH dál. To, že byly knihy vydávány v pořadí v kterém byly, je v tomto případě jen dobře.