Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165557/bmid_svabi-eEl-165557.jpg 4 4159 4159

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

aannyy
21.07.2014 5 z 5

Překvapilo mě, že další kniha o norském detektivovi a opět se příběh odehrává mimo Norsko. Ale jinak skvělý příběh s překvapivým koncem.

maudinka
17.07.2014 3 z 5

Jako první knihu od J. Nesba jsem četla Lovce hlav. Což dle mého byla chyba, protože díky tomu mu mi jak Netopýr, tak i Švábi přišli zdlouhavý, horší na čtení a místy jsem měla co dělat, abych se donutila knihu dočíst. Doporučuju číst postupně a lovce hlav až mezi posledními :)

bduch
11.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha, velmi dobrá zápletka a nepředvídatelný konec!

KattyV.
11.07.2014 4 z 5

Nevím jak to Nesbo dělá, ale jeho knížky jsou prostě perfektní. Tady ta se mi obzvlášť líbila, protože byla z trochu jiného prostředí, z Thajska. To vám povím, žít bych tam teda nechtěla!

Těším se na další knihy tohoto autora, kterého jsem si za poslední dobu velice oblíbila.

Ale Sněhulák je stejně nejlepší. :-)

ivusse
07.07.2014 3 z 5

O něco lepší než netopýr, šlo to.

Pet007
28.06.2014 4 z 5

Hole je i nadále sympatický detektiv. Žádný superhrdina. V klidu se přesune z Norska do Thajska a z rádoby lepších lidí se rozhodně nezblázní. Vrahem je nakonec jeden z nich.

Adria Orici
24.06.2014 5 z 5

Budu se zase opakovat, příběh je zajímavě popsaný. Není akční, svým způsobem zvrácený. Ale to nemění nic na tom, že si Harryho zamiluji stejně jako ostatní miláčky. Thajsko zbožňuji celou svojí duší, se všemi klady i zápory. Ti kdo mají o Asiatech předsudky, budou mít po přečtení ještě více. Blok s Jo Nesba, kvůli šílené, pro některé přehnané popularitě..... se vytrácí.

iluliacross
22.06.2014 5 z 5

Nemám kriminálky ráda ani trochu. Ale na Jo Nesbiho si udělám slinu a náladu vždy. Vůbec se nedivím, že je poslední dobou tak prodávaný, tak oblíbený. Nedám na něj dopustit. Tak lehounce napsané napětí jsem v životě nečetla...smekám!

šipek
16.06.2014 5 z 5

U mě maximální spokojenost. Kniha má spád,napětí nečekané rozuzlení.

Market = )
16.06.2014 4 z 5

No, snad poprvé v životě se mi stalo, že ani na konci knížky jsem si některá (bohužel i poměrně důležitá) jména nedokázala přiřadit ke konkrétním osobám (thajská ani norská jména zřejmě nejsou nic pro mě), ale jinak bezva :-).

KKK
06.06.2014

Tak nevím,prostě mám asi raději knihy,kde je trochu víc napětí...,prostě mě nějak nechytl.

Luciga
05.06.2014 3 z 5

V podstatě ano, mohu doporučit :). Delší dobu jsem ji odkládala kvůli názvu - hmyz prostě nemusím - takže mne děj i místo příjemně překvapily, zápletka a rozuzlení je rovněž zajímavé. Ani ne moc předvídatelné, ale ani příliš zamotané. Vyhovuje mi postava hlavního hrdiny a samozřejmě i způsob, jakým autor své příběhy vypráví. Vcelku průměrná detektivka, kterou jsem si užila.

Lucina88
04.06.2014 4 z 5

Krimi příběh moc neupoutal, ale Nesbo píše prostě perfektně, takže sem ji s chutí přečetla :-)

miman
30.05.2014 3 z 5

Pro mě o kousek zajímavější než Bat, ale slabší než Snowman, Police and Headhunters. Jo a těch švábů tam mohlo být více;-)
Za mě 3,5

Spark
24.05.2014 3 z 5

Sérii jsem začala číst od začátku, Netopýr mě příliš nenadchl. Švábi o něco lepší, ale ne o moc. Nedá se říct, že by mi děj vyrazil dech, chvílemi jsem se musela nutit, knihu číst, také mi přečtení trvalo celkem dlouho. Zatím se mi nechce moc pokračovat, ale až se to trochu odleží, tak si určitě přečtu další díl. Ale kdybych neustále nečetla, že další díly jsou lepší a skvělé, asi bych dále nečetla.

Modrina
14.05.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Nesbovka.

Karcoolka2210
20.04.2014 3 z 5

Ale hej, zasa celkom slušný príbeh z pera Jo Nesba. Harry Hole sa mi čím ďalej, tým viac pozdáva. Len neviem, že čím to je, že ženy v jeho blízkosti stále umierajú. Ale celkom zaujímavý prípad a thajské prostredie ho len okorenilo. AJ

kuřátko
19.04.2014 3 z 5

První kniha od tohoto autora nenadchla, ale ani výrazně nezklamala.

lucifrid
18.04.2014 3 z 5

Řekla bych, že to bylo slabší než první díl. Řekla bych, že trochu moc překombinovatelné (a to mám kombinování ráda) a v podstatě žádná normální postava. Jasně žádný člověk není normální, ale přišlo mi to už trochu moc. Nějak pořád nevím, co s tím. Nebylo to špatné (jen víc Harryho, jeho pocitů a minulosti), ale odvařená jsem z toho nebyla.

LenkaKa
18.04.2014 3 z 5

Tak nevím, nějak mě tahle kniha neuchvátila. Spasitel a Lovci hlav byly určitě lepší. Sněhulák byl už na mě moc morbidní. Dám si od Nesba raději chvíli pauzu.