Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3414 485

Harry Hole série

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

Pivísek
21.07.2014 4 z 5

Nesbo je jeden z lepších autorů severské krimi a tato kniha jedna z nejlepších od něj. Takže určitě stojí za přečtení. Líbil se mi styl vyprávění, jen jeho alkoholický a soukromý život by nemusel být tak rozmazáván, ale když se člověk soustředí spíše na detektivní zápletku a ne na osobní, je to určitě dobrá kniha.

destak
14.07.2014 4 z 5

Napínavá detektivka, která má velice zajímavý styl psaní. Rozhodně stojí za to věnovat jí pár večerů a čtenáře jistě zaujme a potěší.

anetka17
02.07.2014 5 z 5

Prostě úžasné, až do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne =)

amcb
29.06.2014 4 z 5

Nesboa jsem si zamilovala. S touto knihou jsem se ale trošku prala, hlavně první polovina se mi četla hůř. Pak nastal obrat a knihu jsem dočítala v jednom kuse. Takže po přečtení je ve mně zase nutkavý pocit, pokračovat s dalším případem Harryho.

Roman Joska
27.06.2014 5 z 5

Kdo nemá rád v knihách krev jako to bylo v LEVHARTovi a SNĚHULÁKovi tak doporučuji tuto knihu

Vec1980
23.06.2014 4 z 5

Povedené stejně jako předchozí. Bohužel se mi zdá že struktura mi začíná téměř vadit. Do poloviny jeden děj a jeden pochatel, potom zvrat, zamotání a pokračování k pachateli na druhé straně. Určitě ale stojí za přečtení a určitě doporučení s přísliběm napětí a ne zcela čekaného konce...

Heidrekr
21.06.2014 5 z 5

Knihu jsem četl poměrně dlouho i přesto že byla hodně čtivá. Opět mě ohromila autorova vynikající zápletka s překvapujícím a pro mě velice vítaným koncem. Nemůžu jinak než plný počet.

astroweb
17.06.2014 4 z 5

Jedna z těch lepších, od tohoto autora, i když poněkud slabší byla jenom první - Netopýr.

michalka S.
09.06.2014 4 z 5

Do této knihy jsem se nemohla začíst.......ale ke konci mě to opět dostalo skvělý závěr. Čtyři hvězdičky jen za ten začátek!!!

Katschka
29.05.2014 5 z 5

A teď mě fakt úplně neskutečně mrzí, že Sněhuláka a Levharta jsem už četla. Mám nutkání si obě knížky přečíst znovu abych si zkrátila čekání na Přízrak.
Každopádně Harry opět nezklamal, pět hvězd naprosto zasloužených! ;)

Veve131
04.05.2014 5 z 5

Další dobrá detektivka. Napínavé až do konce. Těším se na další knihu :-))

mechulka
28.04.2014 5 z 5

Další dobrá kniha :-)

maple34
22.04.2014 3 z 5

Trochu slabší holeovka, tušené rozpletení, ale pořád kvalitní

heavy66
05.04.2014 4 z 5

POZOR Spoiler
Norové mají citová a sexuální traumata z chlastu, tmy a zimy a řeší je pomocí chorvatského nájemného vraha, který bez peněz a oblečení běhá v mrazu po městě pronásledován celým policejním sborem. Nakonec se po vzoru Šakala schová u teplého barmana, ale nezabije ho, i když má dobrý důvod. Přitom o pár stránek dál nám autor předkládá k uvěření, že hodí Brunhildu do odpadové šachty, ačkoliv žádný důvod nemá. To není fér takhle podceňovat čtenáře! Když už zabiják nemůže, schová se prostě v bytě vrchního komisaře, který mezitím chlastá s jeho starou matičkou. A k tomu policejní šéf, který vede válku proti feťákům, pod laskavými perutěmi Armády spásy. Až do konce napínavá pohádka, včetně kouzelných hodinek, a cimrmanovského "všichni mi lhali" v poslední kapitole. Jako bych četl další díl Mamlasů a Mizerů, kteří ostatně vznikli jenom o malý kousek jižněji.

Smart.ik
24.03.2014 5 z 5

No tak tuhle knihu řadím do velmi blízkého závěsu za sněhuláka. V některých ohledech, jako například v upoutání čtenáře ke knize na dlouhé hodiny a vyvolání napětí, které ne a ne ustat se tyto dvě knihy velmi výrazně překrývají. Zápletka vynikající příběh taktéž. Tuto knihu budete jen s těží odkládat, protože každá kapitola Vás nabudí k přečtení té další. Prvních 150 stran je vláčnějších a starají se o seznámení s příběhem a postavami nicméně to neznamená, že by první část knihy byla nudná jak to u spousty titulů bývá, právě naopak se zde vyřeší menší případ, který pomůže celý příběh "otevřít" a navodit tu správnou atmosféru. Tento díl série Harry Hole můžu vřele doporučit i lidem, kteří nemají žádné zkušenosti s tímto spisovatelem, protože jak už jsem zmiňoval v jiných komentářích nevidím nutnost čtení této série postupně od prvního dílu ba naopak by první 2 knihy mohly čtenáře odradit od přečtení pozdějších špičkových kusů. Takže dávám 5 hvězd, které si tato detektivka rozhodně zaslouží.

studentice
23.03.2014 4 z 5

Propadla jsem tomuto autorovi. Knížka byla opět brilatně napsaná. Každá věta, každé slovo má v příběhu význam, i když je knížka velmi obsáhlá, není tam žádná vata. Hvězdičku ubírám za závěr, Nesbo si se čtenáři někdy hraje až příliš. Už se nemůžu dočkat další:)

Manyna
18.03.2014 4 z 5

Tak ten konec jsem téměř nečekala, Jo si se mnou pěkně pohrával až do konce, ale budu prozrazovat víc, abyste nepřišli o to nejlepší.

DejnaDee
03.03.2014 4 z 5

Autor mi skutečně sedí, kniha je opět velice čtivá.

kloin
20.02.2014 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Armádu spásy jsem znal jako organizaci, která krmí potřebné a pomáhá. V knize je organizace více popsána.

Marie F.
19.02.2014 2 z 5

Pro mě nepochopitelné: první půlka nudné řeči o ničem, druhá půlka by vystačila na několik thrillerů. Já to dočetla celé, ale nedivila bych se, kdyby to někdo odložil na začátku. Mohl udělat kompromis, aby to bylo čtivé od začátku