Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3409 484

Harry Hole série

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

destak
14.07.2014 4 z 5

Napínavá detektivka, která má velice zajímavý styl psaní. Rozhodně stojí za to věnovat jí pár večerů a čtenáře jistě zaujme a potěší.

anetka17
02.07.2014 5 z 5

Prostě úžasné, až do poslední chvíle jsem netušila, jak to dopadne =)

amcb
29.06.2014 4 z 5

Nesboa jsem si zamilovala. S touto knihou jsem se ale trošku prala, hlavně první polovina se mi četla hůř. Pak nastal obrat a knihu jsem dočítala v jednom kuse. Takže po přečtení je ve mně zase nutkavý pocit, pokračovat s dalším případem Harryho.

Roman Joska
27.06.2014 5 z 5

Kdo nemá rád v knihách krev jako to bylo v LEVHARTovi a SNĚHULÁKovi tak doporučuji tuto knihu

Vec1980
23.06.2014 4 z 5

Povedené stejně jako předchozí. Bohužel se mi zdá že struktura mi začíná téměř vadit. Do poloviny jeden děj a jeden pochatel, potom zvrat, zamotání a pokračování k pachateli na druhé straně. Určitě ale stojí za přečtení a určitě doporučení s přísliběm napětí a ne zcela čekaného konce...

Heidrekr
21.06.2014 5 z 5

Knihu jsem četl poměrně dlouho i přesto že byla hodně čtivá. Opět mě ohromila autorova vynikající zápletka s překvapujícím a pro mě velice vítaným koncem. Nemůžu jinak než plný počet.

astroweb
17.06.2014 4 z 5

Jedna z těch lepších, od tohoto autora, i když poněkud slabší byla jenom první - Netopýr.

michalka S.
09.06.2014 4 z 5

Do této knihy jsem se nemohla začíst.......ale ke konci mě to opět dostalo skvělý závěr. Čtyři hvězdičky jen za ten začátek!!!

Katschka
29.05.2014 5 z 5

A teď mě fakt úplně neskutečně mrzí, že Sněhuláka a Levharta jsem už četla. Mám nutkání si obě knížky přečíst znovu abych si zkrátila čekání na Přízrak.
Každopádně Harry opět nezklamal, pět hvězd naprosto zasloužených! ;)

Veve131
04.05.2014 5 z 5

Další dobrá detektivka. Napínavé až do konce. Těším se na další knihu :-))

mechulka
28.04.2014 5 z 5

Další dobrá kniha :-)

maple34
22.04.2014 3 z 5

Trochu slabší holeovka, tušené rozpletení, ale pořád kvalitní

heavy66
05.04.2014 4 z 5

POZOR Spoiler
Norové mají citová a sexuální traumata z chlastu, tmy a zimy a řeší je pomocí chorvatského nájemného vraha, který bez peněz a oblečení běhá v mrazu po městě pronásledován celým policejním sborem. Nakonec se po vzoru Šakala schová u teplého barmana, ale nezabije ho, i když má dobrý důvod. Přitom o pár stránek dál nám autor předkládá k uvěření, že hodí Brunhildu do odpadové šachty, ačkoliv žádný důvod nemá. To není fér takhle podceňovat čtenáře! Když už zabiják nemůže, schová se prostě v bytě vrchního komisaře, který mezitím chlastá s jeho starou matičkou. A k tomu policejní šéf, který vede válku proti feťákům, pod laskavými perutěmi Armády spásy. Až do konce napínavá pohádka, včetně kouzelných hodinek, a cimrmanovského "všichni mi lhali" v poslední kapitole. Jako bych četl další díl Mamlasů a Mizerů, kteří ostatně vznikli jenom o malý kousek jižněji.

Smart.ik
24.03.2014 5 z 5

No tak tuhle knihu řadím do velmi blízkého závěsu za sněhuláka. V některých ohledech, jako například v upoutání čtenáře ke knize na dlouhé hodiny a vyvolání napětí, které ne a ne ustat se tyto dvě knihy velmi výrazně překrývají. Zápletka vynikající příběh taktéž. Tuto knihu budete jen s těží odkládat, protože každá kapitola Vás nabudí k přečtení té další. Prvních 150 stran je vláčnějších a starají se o seznámení s příběhem a postavami nicméně to neznamená, že by první část knihy byla nudná jak to u spousty titulů bývá, právě naopak se zde vyřeší menší případ, který pomůže celý příběh "otevřít" a navodit tu správnou atmosféru. Tento díl série Harry Hole můžu vřele doporučit i lidem, kteří nemají žádné zkušenosti s tímto spisovatelem, protože jak už jsem zmiňoval v jiných komentářích nevidím nutnost čtení této série postupně od prvního dílu ba naopak by první 2 knihy mohly čtenáře odradit od přečtení pozdějších špičkových kusů. Takže dávám 5 hvězd, které si tato detektivka rozhodně zaslouží.

studentice
23.03.2014 4 z 5

Propadla jsem tomuto autorovi. Knížka byla opět brilatně napsaná. Každá věta, každé slovo má v příběhu význam, i když je knížka velmi obsáhlá, není tam žádná vata. Hvězdičku ubírám za závěr, Nesbo si se čtenáři někdy hraje až příliš. Už se nemůžu dočkat další:)

Manyna
18.03.2014 4 z 5

Tak ten konec jsem téměř nečekala, Jo si se mnou pěkně pohrával až do konce, ale budu prozrazovat víc, abyste nepřišli o to nejlepší.

DejnaDee
03.03.2014 4 z 5

Autor mi skutečně sedí, kniha je opět velice čtivá.

kloin
20.02.2014 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Armádu spásy jsem znal jako organizaci, která krmí potřebné a pomáhá. V knize je organizace více popsána.

Marie F.
19.02.2014 2 z 5

Pro mě nepochopitelné: první půlka nudné řeči o ničem, druhá půlka by vystačila na několik thrillerů. Já to dočetla celé, ale nedivila bych se, kdyby to někdo odložil na začátku. Mohl udělat kompromis, aby to bylo čtivé od začátku

Alca007
18.02.2014 5 z 5

Další povedené dílo od Jo Nesbo.
těším se na další knihu