Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3126 563

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

Dashmo
02.01.2020 5 z 5

Idem sa pochvalit!vraha som tipovala hned od zaciatku presne!len som nevedela prist na motiv.kniha bola perfektna a zas len lutujem,ze nemam pokracovanie doma. Bol vsak moment, kedy som ju musela na 15 minut zavriet lebo som rozdychavala jednu z vrazd.bude mi v dalsich castiach ta postava velmi chybat.
Inak napinave od zaciatku dokonca.niektore pasaze napisane tak, ze clovek caka isty koniec a Nesbo to v poslednych vetach uplne stocil.

pavel9410
02.01.2020 5 z 5

Policii jsem nejak v mych Nesbovkach vynechal (asi jsem potreboval lehce pauzu), ale po precteni musim uznat, ze nepravem. Je to svezi, s napinavym dejem az do konce.

grimik
27.12.2019 5 z 5

Po tragicky upadající kvalitě předchozích knih, je pro mě Policie již nečekanou vzpruhou. Nejtemnější a zatím i nejlepší díl série HH.

kannibal28
26.12.2019 5 z 5

perfektné dlhé dielko bavilo ma to

Našeptávač
20.12.2019 5 z 5

Celou knihou Vás bude provázet sexuální napětí. A napnutí budete jako struna i z děje samotného. Prostě to jiskří! Úplně je to cítit :)

MK36
16.12.2019 5 z 5

Policii jsem se dlouho vyhybala a na knihu jsem se netešila, protoze popis me vubec nezaujal... Ale toto! Vtáhla me do deje neuveritelne rychle a precetla jsem ji jednim dechem. Téměř každá kapitola pro me koncila "no, ale, vždyť, co?" a musela jsem číst dal, at se dozvim, jak to bude pokracovat. Po Prizraku, ktery me drogovou tematikou vubec nezaujal a horko tezko, jsem ho docetla, byla Policie osvěžující, tajemná a mela rychle tempo. Uz se těším na dalsi dil. Na extremni situace, ktere Harry prezije uz jsem si zvykla a nastesti byla jen jedna.

Knihomol22
12.12.2019 5 z 5

Spasitelem jsem se musel prolouskat. Druhou šanci jsem dal Jo Nesbu u Snehulaka a fakt drsny, ale Policie? Tak to byl fakt nářez!!! Nebo rozřez? ;)
Zkusil jsem Policii jako moji prvni audioknihu a pan Čermák, to čte fakt skvěle.

munka
06.12.2019 5 z 5

Nenapíšem, že najlepší diel série, ale pre mňa jeden z najlepších. Celý čas som bola napätá, kto z Harryho blízkeho okolia bude na rade, lebo aj dobrí zomierajú. Teším sa na ďalší diel.

hroneczek
26.11.2019 5 z 5

Zatím asi nejlepší kniha ze série s HH. Napínavé, nepředvídatelné, skvěle promyšlené. Super je, že vás autor nechá si myslet něco, co vůbec není pravda, ikdyž on vlastně neřekl, jak to má být... prostě jen zafungovala vaše fantazie.

jfialova
19.11.2019 3 z 5

Tak tenhle díl byl pro mě osobně zatím asi nejslabší. Pravda je, že e-kniha, kterou jsem měla k dispozici, měla naprosto zoufalý překlad (něco mezi češtinou a slovenštinou), což není chyba autora. Oceňuji též odvahu nechat "odejít" jednu z hlavních postav, toho se odváží málokterý autor, protože řada čtenářů pak může na něj zanevřít. Nesbo se však o svoji popularitu právem obávat nemusí, takže si podobné kousky může dovolit a tím si udržet též otrlejší čtenáře, které hned tak něco nezaujme. Celkový dojem je ale bohužel slabší, těch úchylů je tam bylo příliš mnoho, takže možných pachatelů se nabízelo hned několik a uprchlý sadistický vrah se změněnou identitou, to už taky není moc originální téma (v tomto ohledu si vybavím lepší detektivky). Přesto se těším na další díly.

Tetipu
18.11.2019 5 z 5

Tato kniha mě zatím bavila že série nejvíc. Je v ní napětí, že člověk ani nedýchá a jen čeká, jak to tentokrát dopadne. A audioknihu čte Hynek Čermák, což je prostě luxusní. Škoda, že ten další díl už nenačetl on. Takže pro mě se stal neposlouchatelným.

derminator
16.11.2019 5 z 5

Z celé série kterou jsem zatím četl (zbývá mě ještě Nemesis a Přízrak a nyní nový Nůž) je tento díl zatím po žízni druhý nejlepší. Napětí, dobrý záporák a hlavně že do posledního okamžiku nevíte koho vrah policajtů ještě zabije když již zabil i hlavní hrdiny předchozích dílů. Nemohu dát jinak než 99% a knihu doporučit!

jittik
11.11.2019 5 z 5

Každý díl Harryho je naprosto úžasný a proto mě vždy překvapí, jak může být další díl tak dech beroucí. Asi se opakuji, ale není lepších detektivek než od Nesbøa a kniha vždy překvapí jak je vše promyšlené, jak si některé lidi spojujete z předchozích dílů. Celá série je nejen o vraždách, ale především o lidech, o Harrym. Prostě autor má nadpozemský dar.

Warty
10.11.2019 5 z 5

Opět geniální! Skvělá detektivka plná nečekaných zvratů. Zcela zasloužených pět hvězd ;-)

boxas
07.11.2019 5 z 5

Ze všech příběhů o HH, které znám, se mi tento díl zdál nejpromyšlenější. Nevím, že by byla v této knize hluchá nebo slabá místa. Autor mě držel v napětí až do samého konce, a to přesto že jsem poměrně brzo tušila, kdo je vrah. Nebylo to ovšem ani tak mými "detektivními" schopnostmi, ale mojí vlastní blbostí, protože jsem si přečetla nejdřív následující díl, takže jsem už tušila co a jak a kdo přežije a kdo ne. Číst díly v této sérii na přeskáčku se prostě nemá, takže všechny další možné čtenáře varuji: Nepřeskakuj a nevynechávej!

jaroiva
28.10.2019 5 z 5

Jak tak čtu popořadě, zdá se mi, že série pěkně vyzrává, tento díl se mi zdá nejlepší.
Sice mě zase až tak nezajímala ta hlavní linie samotného zločinu, opět ji brzo zapomenu, ale tentokrát mě tam vůbec nic nerušilo až na - ve všech knihách zmiňované - "zježení chloupků na zátylku". To prostě nechápu, jestli nemůže být některá detektivka bez tohoto děsného slovního spojení. Tady jsem to teda zaznamenala jen asi dvakrát, ale prosím překladatele (ať už z američtiny nebo severštiny), tohle prosím už raději nepřekládejte! Doporučuji vynechat celé tyhle věty. :)

danielavachova
27.10.2019 5 z 5

Komentář netřeba,všechny hvězdy.

renataab
27.10.2019 1 z 5

Dvakrát jsem se knížku pokoušela dočíst, ale opět jsem ji odložila. Asi budu jediná, pár detektivek od Nesbo jsem přečetla se spokojeností, ale Policii jsem nedala. Možná jindy....

elissa14
21.10.2019 5 z 5

Pro mě určitě lepší než předchozí díl (jenom jedna "jak tohle sakra mohl přežít" scéna :D), děj plynul, napětí a nečekané zvraty skoro na každé stránce. Některé momenty a osudy hrdinů mě teda trošku naštvaly, ale to by nebyl Jo Nesbo, aby nás trošku nepotrápil a nepřekvapil :) Harry je teda v tomto díle skutečný sympaťák, takhle bezproblémového ho snad už ani neznám :D Doporučuji a těším se na další díl :)

Gabri-88
18.10.2019 5 z 5

Ráda bych poděkovala autorovi za tuhle psycho jízdu. Jak je možný, že mě i v desátým dílu dokáže takhle vcucnout do děje? Mám nějakou tu připomínku.
1. Jo, cos to některým postavám udělal? Není ti to blbý?
Že se pan Nesbo nesdráhá hlavním hrdinům provést různý hrůzy, už jsme si asi všichni zvykli.. teda vlastně, ne, já ne! Úděl BL mě fakt bolel. Ano, přiznávám se, asi se mi z těch emocí i na chvíli zamlžily brejle.
2. Tvůj humor, Jo, ten teda jako opravdu žeru. A po té co jsem koukala na tvý rozhovory, mi to i připadá vážně autentický. Poměr psycho jízda a vtípky se opravdu povedlo vyvážit.
Závěrem bych řekla, že těším na díl jedenáctý, ale nechám si to všechno v sobě pěkně uležet, abych se na to ještě víc těšila!

...Opravdu zaplatí životem za to, že v Hongkongu odmítl nabídku na hodinu jógy zdarma? ... :-)

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960