Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3126 563

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

ondrula
30.06.2015 4 z 5

Bohužel musím říct, že první a poslední díl celé série jsou ty slabší. Policie byla pro mě více než kdy jindy přehlídka stereotypů a klišé ze života Harryho Holea. Nesbø se očividně přidržoval zajetých spisovatelských modelů a motivů (proč to také měnit, když to fungovalo předtím) a třeba takové to neustálé uvádění čtenáře v omyl, které má vyústit v dokonalý úžas při odhalení pravdy, to mi přišlo až směšné. Falešné stopy, které autor od začátku čtenáři servíruje, jsem skoro ignoroval, protože už Nesba znám a vím, jak pracuje. Taky se mi snad poprvé stalo, že jsem v sérii HH v půlce knížky odhalil vraha (a tentokrát jsem se opravdu trefil), protože tentokrát ho Nesbø nešikovně vystrkuje do popředí. Motiv znásilnění mi přišel hloupý a zbytečný. Přesto všechno se kniha velmi dobře čte, se čtivostí Nesbø rozhodně nemá problém a to je jeho největší deviza.

buschka
29.06.2015 5 z 5

Výborné ukončení celé série s HH. Napínavé od začátlu až do konce. Několikrát jsem si tipovala vraha :) a marně. Tento díl je prostě nej. Závidím těm, na které série HH teprve čeká. Máte se na co těšit.

wooloong
29.06.2015 5 z 5

Autor si s námi zase pěkně pohrává. Náznaky, falešné stopy, nečekané zvraty, překvapivá odhalení. A nás to baví. Nechat se tahat za nos a pohlcovat dějem, mít strach o postavy, které jsme si mezitím oblíbili a mít pocit zadostiučinění, je-li potrestán padouch. Přesto nejsou postavy jen černobílé. Střízlivý, zjizvený a téměř zodpovědný Harry je ještě víc sexy než ten nezvladatelný alkoholik z předchozích dílů. A otevřený konec dává naději na alespoň ještě jeden díl. Navzdory všem atributům, které patří k výborné detektivce, mě osobně v této knížce nejvíc dostal popis noční sjezdovky (od strany 57) a následné budování atmosféry strachu než se objeví ...

dalia1769
27.06.2015 4 z 5

Vydařené završení série, napínavé a strhující jako vždy, i když jedné zde v komentářích již zmíněné postavy mi bylo opravdu líto. Je také pravda, že se v příběhu opět objevují některá obvyklá schémata a méně uvěřitelné scény, ale to už je tak nějak součást "značky" Harry Hole.... Pouze mi připadá, že některé záležitosti nebyly dořešeny a např. scény s Aurorou na konci knihy vyloženě připravují půdu pro pokračování. Pokud bude toto definitivní konec série, nevidím důvod, proč tam některé situace vůbec byly. Kniha nepůsobí dojmem, že by měla být skutečně poslední, v níž se Harry objeví, i když jeho příběh se uzavřel hezky, vlastně mnohem lépe, než jsem se odvažovala očekávat, a já osobně bych se přikláněla k tomu, ponechat jeho dějovou linii právě takto.

TaLu
25.06.2015 4 z 5

Tak ...dočteno.
Pár dnů od dočtení Přízraku jsem čekala, až bude kniha v knihovně a pár dní jsem si tuhle poslední ze série vychutnávala.
Pokud mohu radit, nedělejte tu chybu a nečtěte komentáře, které Vám něco prozradí dopředu. Já tu chybu udělala a už chápu, proč někdo řve "POZOR SPOILER" :o)
On ten, kdo tuto sérii četl, vlastně doporučení nepotřebuje.
Tak snad jen dodám, že mě osobně v jeho knihách vadí snad jen to, že zlo se přeskupuje, jako by nikdy nemělo mít konce. Jednu hvězdičku ubírám za ten "dvojí metr", který v této poslední knize je překvapivě dost vidět, jakkoli to vyznívá lidsky.

alsae
24.06.2015 5 z 5

Další perfektní díl o Harrym Holeovi, toho chlapa prostě musíte milovat, i když by jste ho v některých chvílích nejraději zabili:-D Závěr je přesně tak akorát, nenechá v člověka v napětí, že tak to přece nemůže končit. Jen tak lehce naznačí, že toto nemusí být konec a ne všechno je vyřešeno.

Vilas1979
23.06.2015 5 z 5

Co napsat k desátemu případu Harryho Holea? Mistovské dílo par excellence. Nesbo své hraní si se čtenářem dotáhl k naprosté dokonalosti, sto stránek vás nechá si něco myslet, aby vás nakonec vyvedl z omylu. Z toho vzniká nejedna infarktová situace. Jak tu kdosi trefně napsal, laťka byla nastavená velmi vysoko a autor jí nepřekonal, on jí přímo přeletěl. Policie je prostě čtenářský orgasmus a Nesbo právem patří k absolutní špičce nejen v oboru severské krimi, ale literatury vůbec. Smekám a doporučuji.

Baiba
23.06.2015 4 z 5

Jak tady pročítám komentáře, tak musím dát za pravdu, jak těm, co jsou bezvýhradně nadšeni, tak těm, kteří Nesbovi vyčítají určitou schematičnost. No jo, trochu se vykrádá, motivace je trochu vykonstruovaná a celý příběh je dost nepravděpodobný, ale ve finále je to fuk, protože je to zábavné, čtivé a napínavé, prostě takový příjemný výplach mozku. Teda pokud máte rádi trochu morbidní zábavu :)

Belmondo1893
22.06.2015 5 z 5

Nemohl jsem se dočkat až Policii budu mít na polici.

Mrzelo mě, jak autor předem avizoval, že se jedná o poslední díl ze serie Harry Holea. O to víc jsem čekal, jak to skončí a můžu s klidem říct, že pokud konec, tak takový. Policie je naprosto fenomálním zakončením.

Děkuji Jo, že jsi mi vstoupil do života.

myshmother
18.06.2015 5 z 5

Super rozuzlení, napínavé až do konce, ten happyend na závěr bych za sebe vynechala, ale pro důstojné a jednoznačné zakončení to možná bylo nutné. Po Harrym se mi bude stýskat. :-(

franta3701
18.06.2015 5 z 5

Perfektní zakončení případů HH. Musím ale uznat, že Nesbo si semnou pěkně pohrával...na začátku a na konci jsem nevěděl, jestli je Harry mrtvý nebo ne...Jen ta jedna smrt mě naštvala....byla to moje druhá oblíbená postava...Jinak ale samozřejmě 5/5.

Radek99
16.06.2015 3 z 5

Jeden ze zlomků předsokratovských myslitelů připisovaný Hérakleitovi z Efesu říká, že „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“, Jo Nesbø ale Policii napsal používaje v té samé řece stále stejný brod. Opakování zápletek, opakování motivů, opakování triků na čtenáře, opakování falešných vodítek...a na konci pěkná červená knihovna...

leniess
16.06.2015 5 z 5

Nejlepší knížka, jakou jsem letos četla, napínavé od začátku do konce. Od poloviny knihy už nebylo možné přestat číst. Úžasná!!!

Ereniss
12.06.2015 5 z 5

Nejlepší zakončení? série, jaké jsme si mohli přát. A vůbec, pro mě nejlepší díl.

ivousekk
11.06.2015 4 z 5

Super, skvěle se to četlo a bylo to napínavé jak blázen! Několikrát jsem si myslela, že je Harry mrtvý a ne, byl to někdo jiný, uff. Ale Beaty, té mi bylo hodně líto :( Super, že je otevřený konec. Třeba ještě někdy přijde pokračování :) Za mne jeden z nejlepších dílů.

střapatá
07.06.2015 4 z 5

Nesbo je zpět! Po pro mě nepříliš povedeném a nudném Přízraku je tady Policie, která má v sobě vše, co mít má. Z Harryho přestal být nezničitelný superman a naštěstí se mu opět vrátil vtip. Nesbo nás krásně vodí za nos, dostává nás tam, kde nás chce mít a potom bez varování hodí zpátečku a vše je zase jinak. Příběh graduje od první do poslední strany, a tak to má být.

Joujalicka
05.06.2015 5 z 5

Možná jedna z nejlepších HH. Pěkně vypracovaný příběh, který navazuje na minulé knihy. Osobně mě však štve postoj Herreho ke kriminálním případům a kriminálníkům a opačný ke kriminálníkům z okruhu jeho blízkých. Těším se na další knihu.

adrianna0305
05.06.2015 5 z 5

Bylo to skvělé, drastické a zase dokonale zamotané :-) Jen mě naštvala vražda ***** v popelářském voze :-( (utajení jména pro ty, co se teprve chystají číst) bude to chvíli trvat než autorovi odpustím :-(

Jossie
03.06.2015 5 z 5

Tak to bylo napětí bez přestávky a jedna naprosto hnusná vražda, kterou člověk těžko zkousne. Jako obvykle u Nesba si mockrát myslíte - to udělal tenhle - ale já už mu nevěřím a čekám, čím překvapí na závěr. A vždy se dočkám. Zcela výjimečně mě pobavil závěr. Jinak doufám, že Nesbo bude ještě dlouho živ a zdráv a bude ho bavit psát, protože na každou knihu se neuvěřitelně tším.

borknagar
01.06.2015 4 z 5

Důstojné zakončení příbehů s Harry "detektivem", i když asi nejspíš nikdo něvěří, že tento díl bude poslední........Víc netřeba dodávat, Nesbo psát umí, občas lépe, občas hůře, ale pořád zatraceně napínavě a čtivě. Za pár let nashledanou u nových dílů s Harrym v hlavní roli.....

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960