Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3124 563

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

konicekbily
06.08.2015 5 z 5

Udělal jsem dobře, že jsem dílo přečetl postupně od Netopýra ke konci HH10. Teď budu vyčkávat, co pro nás Jo napíše. Ať nás vodí za nos ještě hodně dlouhou dobu, když mu to tak jde!

wally
04.08.2015 5 z 5

Masakr...během posledních několika týdnů jsem přečetl všechny holeovky od Netopýry az po Policii a pokud mohu radit, tak nic lepšího než jít popořadě knihu od knihy jsem nemohl udělat...krásně to na sebe navazuje, postavy se vyvíjejí, situace a rozhovory konečně dávají smysl...
Tento poslední díl byl masakr s trošku netradičním koncem...ale za to všechno předešlé jsem ochoten přimhouřit obě oči. Harry je borec a nikdy jinak!

Evča K.
02.08.2015 5 z 5

Super, napínavé až do konce.

ewisek22
01.08.2015 5 z 5

Jako tolik šoků a překvapení jsem už dlouho v žádné knize nezažila:) Co ta identita toho ležícího v kómatu? Co ta svatba? A nejvíc mně s prominutím nasr*lo zabití mé oblíbené postavy!! Na obálce by mělo být uváděno...před čtením si vezměte Diazepam (teda aspoň já:)) Nejlepšííí a pro mně lepší jak Sněhulák a to je co říct. A jestli je to jako konec série, tak mě Jo taky pěkně nakrkne!!:)))

Pe3ček
30.07.2015 5 z 5

Moje slova po přečtení poledních dvou stránek: "Wft? WTF?? A to je jako konec?!" :D Přemýšlím, co nám Nesbo chtěl naznačit těmi načatými vraždami, ale asi to, že bude pokračování. Pak nechápu to slovo "KONEC" na konci. :)
Nicméně příběh opět perfektní. Vraha jsem zase nepoznal, nicméně bohužel musím říct, že tentokrát mě jeho odhalení nešokovalo - prostě proto, že jsem si tuhle postavu sotva pamatoval. Sněhulák byl v tomhle o 100% lepší. :) Jinak se mi hodně líbilo, jak Nesbo popisoval svět očima malé Aurory (cca dvanáctileté holky). U té scény na houpačce jsem se musel široce usmívat, protože Nesbo opravdu geniálně vystihl to, jak malá holka skutečně vnímá svět. Je holt dobrej. Ne, není dobrej. Je nejlepší. :)
Takže ode mě opět plný počet.
Recenzi naleznete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2015/08/31/desaty-pripad-harryho-holea-a-dojmy-z-autogramiady-joa-nesboho/

Bar16
27.07.2015 5 z 5

Nevím, po přečtení posledních řádků mám takové rozporuplné pocity. Až se to blíží zklamání. Nevím proč, kniha se mi líbila od začátku do začátku poslední kapitoly. Byla perfektní, vrahů mě napadlo několik, jen ten pravý mi unikl... A zase ta zbytečná smrt, ti hajzlíci přežijou všechno a ty, které si oblíbí nejen Harry, ale i já, se na konec nepodívají. Ovšem ta poslední kapitola... To, že bylo na konci napsáno KONEC ani teď neznamená, že bude konec. Podle poslední věty všichni tušíme, že pokračování bude. A co si budeme povídat, ono to vlastně opět skončilo otevřeně... A tak pořád přemýšlím na čtyřmi nebo pěti hvězdičkama.... Jestli těch posledních 20 stran z 600 může ovlivnit jednu hvězdičku. Ale asi ne. Nemůže.

alois.randa
21.07.2015 5 z 5

Opět čtivé, dokonce se mi zdála mnohem lepší, než Přízrak. Uvidíme, jestli Harry začne žít poklidný život s Rachel. Jo v rozhovoru naznačil, že možná časem bude v sérii pokračovat.

Alca007
19.07.2015 5 z 5

Nesbo opět nezklamal.
Do poslední chvíle jsem netušila kdo byl vrah.
Tipů bylo hodně, jak jinak, člověk má pocit že prostě ví
a pak šok.
Otevřený konec ....... snad se dočkáme dalšího dílu.
Jak už tu někdo psal Harry Hole je prostě LÁSKA

asterixka
17.07.2015 5 z 5

Parádní zakončení(?) celé série, vše do sebe zapadlo a co vysvětleno nebylo se možná někdy dozvíme, toť pouze v autorově hlavě :) SPOILER: Za konec knihy jsem tentokrát mimořádně šťastná, i když happyendy celkově nemusím. Díky, J.N.!

Modrina
15.07.2015 5 z 5

sitra: Mám pocit, že pokud si přečteš jen Policii, není možné ji pořádně pobrat. Takže stejně jako pkweb.eu doporučuji přečíst všechny od prvního Netopýra (a nenech se jím otrávit, mně osobně přišel hodně slabý). Ale pravda je, že od Sněhuláka by to taky stačilo, a tam tedy hluchá místa opravdu nejsou. :) A uvidíš, který díl budeš považovat za nejlepší, pro mě je to bezkonkurenčně Přízrak. :)

pkweb.eu
15.07.2015 5 z 5

sitra: podle toho, jaký si čtenář. Jestli 10 knih není problém, asi bude nejlepší začít od 1.dílu. Pokud by jsi s tím měl časové problémy, není to úplně důležité - ale přečíst pouze Policii je škoda. Zkus třeba číst od Sněhuláka - Jsou to čtyři knihy a myslím, že zážitek z policie Ti to pak umocní.

sitra
14.07.2015

Přátelé,
popravdě....
dnes vím, že jsou i jiné pecky....

Janacek
12.07.2015 5 z 5

Pokud by to šlo, dala bych 6 hvězd!!!

heavy66
11.07.2015 5 z 5

Být Oslan, nebudu osel a večer do ulic svého města nevystrčím ani nos. Někdo vraždí neschopné poldy a sám policejní ředitel na to musí hodit oko! Studentky dostávají dárky od svatého Valentina, který pořádá praktická cvičení z chirurgie. Město využívá dceřiné firmy eutanazie a exhumace s hodně omezeným ručením, a temný les střídají stromy, světlo a rastafariáni! A kdo je vlastně anonymní Pacient v kómatu? Musíš věřit, čtenáři, že to není anonymní alkoholik, který už vůbec nepije! A co slavná loď ruského námořnictva Aurora? Harry v lednici hledá spásu, a pak všechno končí opět u osoby blízké, a tentokrát je to konec jistý plný lásky a nenávisti, jak se na řádnou červenou knihovnu sluší a patří!

Lu89
10.07.2015 5 z 5

Nevím, zda jsem jediná, ale opět jsem se do knihy na začátku nemohla začíst. Od chvíle, kdy se rozjel příběh už to byla paráda, jen ten začátek trochu dřel :)

Zahonek
08.07.2015 5 z 5

Tak Hary Hůla je za nama.. Nic není za nama, ještě sme nechytli Valentina:) Na konci si autor nechal otevřená vrátka, ostatně jako v každém díle. Moc se mi líbilo, jak to Harry zaonačil s tou ruskou pistolkou:) Policie dle mě není nejlepším dílem série, tím je Červenka, Sněhulajda, Spasitel, Levhart.. ale i tak si zaslouží plný počet bodů. Na Harryholeovkach se mi nejvic líbí, jak Jo Nesbø dokáže čtenáře tahat za nos, jak si myslíte, že víte o kom čtete, přitom nevíte nic. Nebo takovéty krátké odstavce, ve kterých se na první pohled píše o ničem, na konci pak to nic vede k objasnění vraždy. A nakonec malá rada pro ty co o Harrym Há jeste necetli: Přečtěte si celou serii od začatku do konce, ne z prostředka. Tím že poznáte Harryho komplexně, jeho život a to čím si prošel v prvních dílech, dostávají další díly druhý rozměr. Nehledě na to, že některé Harryho osobní případy a problémy se táhnou i na čtyři díly.

barbarael
08.07.2015 5 z 5

Autor postupuje svým klasickým stylem a proto Vás několikrát donutí vytipovat jiného vraha. Mě už dlouho tenhle styl trochu vadí, vím, že vraha se dočkám až na posledních stránkách. Přesto kniha nejde téměř odložit, protože zápletka a komplexnost příběhu je geniální. Za smrt jedné z hlavních postav musím dát palec nahoru (i přesto, že jsem ji měla ráda). Nesbo si se mnou také pohrál v závěru knihy, jež se odehrává v kostele :)
I když se jedná o poslední díl, závěr mi přišel vlastně docela otevřený a proto věřím, že se Harry Hole brzy vrátí :)

Cuprinka
04.07.2015 5 z 5

Perfektní knížka, nedala se odložit z ruky... Do konce jsem netušila, kdo je vrah, bylo to dost zamotané a nemálo faktů bylo trochu nejasných a nevysvětlených, ale to nevadilo... Za mě rozhodně 5 hvězd :)

Val
04.07.2015 5 z 5

Harry, Harry......pořád jsem ti odolávala, ale v tomhle dílu jsi mě vyloženě dostal. Láska je láska :-)
Super kniha, asi to tak mělo být. Je tam sice pár nedořešených nejasností, ale člověk nad nimi v tom zmatku asi jen mávne rukou . Vraha jsem téměř do konce netušila, ale to už je víceméně standard. Každopádně mi bude smutno....Snad tě pan Nesbo ještě pustí ke slovu :-)

kokosek
02.07.2015 5 z 5

Touto knihou prozatím končí série s HH a po tom všem co HH prožil by si zasloužil takový konec, ale čtenář si to nezasloužil. Pořád jsem čekal, že tam bude něco jiného a ono nic. Takže nezbývá než věřit, že ten správný konec nakonec ještě přijde.
I tak ale dávám plný počet hvězdiček, kniha to je dobrá a pokud to vezmu jako dvojdíl s Přízrakem, tak si to prostě zaslouží.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960