Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3120 562

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

šipek
28.09.2015 5 z 5

Prostě knihy od tohoto autora miluji. Vždy se těším když se mi detektivka s Harrym dostane do ruky. Ani se mi to nechce dočíst. Jen ten otevřený konec to nevím nevím.

monika.s
28.09.2015

Já sama za sebe potřebuju HH 11 s názvem vysvětlení,to je policie opravdu poslední díl HH?není možné přeci,nechápu tolik věcí :) kdo pronásleduje Auroru,kam zmizel Valentine,zabil Oleg teda Gusta nebo ne?neříkejte že to budu muset číst znova nebo to je opravdu tak strašně otevřený konec?

alabra
27.09.2015 5 z 5

Parádní završení série, jeden z nejlepších dílů, Harry zlidštěl, snad až na ten téměř romantický závěr. Napětí od začátku do konce, tak jak to autor umí - kombinace, variace, lidský faktor. Naprosto nečekané vyvrcholení honby za sériovým vrahem.

janina.kub
27.09.2015 5 z 5

knížka opět super
Beáta šok
zápletka nejdříve trochu zklamání, ale po zamyšlení a nechání vyplutí vlastních temných hlubinných stránek vlastně pochopitelná a reálná

wiix
25.09.2015 4 z 5

Nesbøa čítam popravde preto, aby som mala prehľad o súčasnej literatúre a niektoré jeho predchádzajúce diela mi prišli obyčajné až nudné. Zavŕšenie dieloch o Harry Holeovi však prekonali moje očakávania, kniha bola napísaná, zaujímava a príjemne sa čítala.

ellescorpio
24.09.2015 4 z 5

Můj první Nesbo. Knížka mě neskutečně pohltila, četla jsem ji jedním dechem a tahala ji všude s sebou, což je u mě co říct, a čekala jsem, že gradace bude pokračovat a přijde ohromující závěr...hm, nepřišel. Kdo byl vrah a jeho pohnutky mi přišlo takové vlažné a opravdu dost těžko uvěřitelné. Asi už jsem zmlsaná z Deavera :) Nicméně určitě si přečtu další knížky z řady.

Marcela1950
22.09.2015 5 z 5

Stačí,když napíši SKVĚLÉ a to ne jen tento díl o Harrym Hole,ale celá série,kterou Nesbo o něm napsal.

Martin, Vyškov
15.09.2015 5 z 5

Harry opět nezklamal, i když na mě je jeho nesmrtelnost už příliš veliká :-) přesto dávám 5 za super zápletku

michalka S.
12.09.2015 4 z 5

No tak nevím co napsat ! od knihy jsem cekala vice konec je zvláštní opět otevřený ..... Tak jsem zvědava za jak dlouho se dočkáme pokračovaní H H . :)

cie
11.09.2015 4 z 5

Do půlky knihy bezkonkureční, pak jsem odhadla kdo je vrah a závěr mě vyloženě zklamal. Na to, aby si dal Nesbo pauzu s psaním dalších dílů, není nejlepší chvíle, když Harry nedořešil všechny případy ;-)

aktak1203
04.09.2015 5 z 5

Super, jedna z nejlepších Nesboovek :-)
Příznivcům vřele doporučuji!

kusma
31.08.2015 5 z 5

Kniha si absolutně zaslouží svých pět hvězdiček a klidně bych i jednu přidala. Oproti předchozím knihám je ale víc zaměřená na staré známé postavy - na jejich historii, osudy... Trochu na úkor vyšetřování... Prostě mi tam chybělo víc podezřelých. Ale vzhledem k tomu, že jsem si většinu hlavních hrdinů oblíbila, tak jsem si čtení opravdu užila.

Lilith1
28.08.2015 4 z 5

Musím uznat, že Policie byla samé překvapení, největší asi co se týče Beáty, to bylo vskutku nečekané. Ale i zamotání děje kolem Valentina a jeho útěku. Jsem si jistá, že pokud bude další díl, jakožto, že vzhledem k tomu že si autor neponechal zadní vrátka, nýbrž bránu jak stodola, tak se jej velice pravděpodobně dočkáme, dostane Aune pěkně zabrat. Dobrou taktiku vidím v podsouvání čtenáři možné pachatele, horší mi přišlo to, že vesměs nešlo o žádného z nabízených, to bylo celkem zklamání. Nicméně veškerá omáčka okolo (např. Truls, Silje) dodávaly příběhu grády a udržovali děj v pořádném rytmu.

Fiza
28.08.2015 4 z 5

... a tak zabil někdo tu Auroru, nebo co se děje?

Po sněhulákovi byla Policie poměrně slušnou výzvou, protože laťka byla nasazena velmi vysoko. A jelikož byla nasazena tak vysoko, je hodnocení Policie na 'pouhých' čtyřech.

--- !!! SPOILER ALERT !!! ---

Nejsem si vědom toho, jestli to bylo už ve Sněhulákovi, ale zde byly minimálně dvě velké části, točící se kolem HH, které měly vypadat jinak než jak ve skutečnosti byly. Poprvé jsem se na udičku severského boha kriminálek chytil, podruhé už ne. Takových "vypadá-to-jako-něco-nakonec-to-bude-určitě-jinak" chvilek tam bylo víc a jakožto beznadějný optimista (kecám, v životě jsem pesimista, ale jinak pořád doufám v lepší konce) jsem předpokládal (!!! fakt, SPOILER, dejte si říct, nečtěte dál !!!), že i ta část s Beátou se nakonec ukáže jako dobře provedený trik, který bude překumulován v nějaký povedený šprým. Nebyl. Smutné. Ale body k dobru, že k tomu měl autor koule. Americký lid neodpouští takové techtle mechtle s jedním z hlavních hrdinů, navíc, když má tak jedinečné schopnosti.

Každopádně se knížka četla trošku líněji než Sněhulák. O to příkřejší spád měl ale konec. Úplně nejfinálnější zápletka už mi připadala trošku okoukaná (Ze Sněhuláka? Že by?) a působila na mě dojmem natahování na předepsaný počet stran. Ále có, nakonec to všechno nějak dopadlo a všichni žili až do smrti. Někteří šťastně, jiní méně...

Dixinka
26.08.2015 5 z 5

Tak si říkám, že to takhle snad ani nemůže skončit a pořád věřím v pokračování. Krásné čtení plné napětí a zvratů.

sioux
25.08.2015 4 z 5

Nadprůměrný thriller. Půlka knihy se dobře čte, i když není nijak napínavá. Druhá půlka knihy dobře graduje a těžko se od ní odchází. Přečkal jsem s ní 9 hodin na letišti.
K ideálu mi chyběl trochu uvěřitelný závěr a vyloženě mi vadila poslední kapitola, která mi připomněla Agathu Christie, kdy bylo vždy potřeba knihu dovysvětlit, aby tomu čtenář vůbec rozuměl.
Ale celkově prostě Jo Nesbo umí a stojí o třídu výše než ostatní severští autoři a i vlastně většina autorů thrillerů. Vyloženě mi sedí jeho skeptický pohled na severskou společnost.

Fillipa
24.08.2015 5 z 5

Nemohu nedat 5 hvězdiček a jsou zasloužené. Ale někde v hloubi ve mně hlodá pocit, že místy kniha působí jako špatně sestříhaný film. A otevřená vrátka s Aurorou? Těch pár vět stačilo, abych přestala toužit po pokračování. Deset knih je dost, slibuji si, že se k ním vrátím a přečtu si je ve správném pořadí jednu za druhou.

DonFilipson
21.08.2015 5 z 5

Líbilo, určitě si přečtu další...

gallovl
10.08.2015 5 z 5

To zas byly nervy!
Pro mě zatím nejlepší holeovka. Má to šťávu, není to překombinované (tak jak to Nesbo někdy umí) a fakt jsem se o Harryho bála.

konicekbily
06.08.2015 5 z 5

Udělal jsem dobře, že jsem dílo přečetl postupně od Netopýra ke konci HH10. Teď budu vyčkávat, co pro nás Jo napíše. Ať nás vodí za nos ještě hodně dlouhou dobu, když mu to tak jde!

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960