Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/bmid_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4 3719 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

munka
10.04.2019 5 z 5

Začala som prvou knihou kvôli výzve a neľutujem. Pentagram je skvelý, napínavý až do konca so strhujúcim záverom.

rimmon
17.03.2019 5 z 5

Za mě výborný!
Jedním dechem přečteno a je to úžasný! Hltam teď jednu jeho knihu za druhou. Moc jsem si Harryho oblíbila

smajiska
15.03.2019 4 z 5

Stejně jako ostatní knihy ze série mě bavila, i když mám pocit, že je to vlastně pořád na stejné brdo. To samé dokola. Každopádně se to četlo stejně dobře, napínavě a skoro samo, jako předchozí díly.

Alizon
09.03.2019 5 z 5

Holeovky jsem necetla po porade. Kdysi mi kamaradka pujcila Nemesis (4), ta me tolik nenadchla. Nasledne jsem si precetla Snehulaka (7) , ten me nadchnul a tak jsem si rekla, ze si alespon doctu 5 a 6. No a 5 byl bravurni Pentagram, ktery me presvedcil k tomu precist si serii celou (porad mi tedy chybi prvni tri dily). Pentagram nabizi precizne vystaveny pribeh. Vse je dukladne promysleno a kazdy jednotlivy detail se nakonec spoji. Doporucuji.

PPardinio
07.03.2019 5 z 5

Pentagram byla pro mě možná ještě zábavnější kniha než Sněhulák nebo Červenka. Užíval jsem si každý detail ze života detektiva alkoholika (typické pro severské krimi). Mistrně se zde kombinovala linie dopadení sériového vraha (Kurýr) a téma Prince, na kterého měl Harry spadeno již několik dílů. Napjatě jsem očekával, jak vše s Tomem Waalerem dopadne. Závěrečná zápletka mě bavila a rozhodně nezklamala. Myslím si, že každý policista by měl u sebe nosit takové malé dláto, které se stane pomocníkem v mnoha krizových situacích.

allyce
27.02.2019 5 z 5

Parádní zážitek, určitě jednou v čase přečtu znovu.

GraceC
24.02.2019 4 z 5

Jelikož jsem se rozhodla pro maraton Nesba a čtu všechny HH popořadě, při dočtení každé další knihy víc a víc žasnu, jak je možné, že se zase překonal, protože předešlá kniha mi přišla naprosto briliantní. On to však dělá s každou další knihou. Napjetí, drama, krvavé scénky,... Všechno vybroušené do posledního detailu... Miluju to, jak kniha začne prakticky nepochopitelnou kapitolou a on se k ní znovu vrátí na konci knihy, takže najednou všechno zapadá... Sakra! Tohle by si měl přečíst každý!

Protože jsem strašná, nemůžu někomu jen tak dát 10/10, a tak hodnotím 8,5 (u mě je to opravdu hodně).

Poslední věta: Chutnalo to po vejcích.

Andrea81
24.02.2019 4 z 5

Harry Hole a jeho životní peripetie...ráda se nechám autorem vtáhnout do dalších případů.

Mája777
17.02.2019 5 z 5

Nesbø mě asi nikdy nezklame:)
ČV 2019: kniha, která má lichý počet stran.

Pavlnka
15.02.2019 3 z 5

Kniha určitě napínavá, ale hlavní hrdina mi k srdci nepřirostl a i když jsem zkoušela další díl na základě kladných referencí z mého okolí, není to moje gusto.

Sova15
14.02.2019 5 z 5

Další dobrý Nesbø, knížka má spád (zvláště druhá polovina). Ke konci už jsem nechtěla dělat nic jiného, než číst, číst....

Ran
12.02.2019 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře. Celý příběh je od záčátku do konce velmi dobře napsaný a propracovaný.

pavel9410
10.02.2019 5 z 5

Druha polovina knihy prectena za nedelni dopoledne, to opravdu neslo prerusit.

v.july
09.02.2019 5 z 5

Z cele serie mi zatim prisla tato kniha nejzajimavejsi. Krasne zpracovany pribeh a konecne se doresilo otevrene tema, ktere se prolinalo dvema predeslyma knihama.

skrape
03.02.2019 5 z 5

Severská detektivka, která nikdy nezklame.

Mia516
24.01.2019 5 z 5

Super, jedna z tech knih, u ktere zkousite co vas mocak vydrzi :)

Kristy78
11.01.2019 5 z 5

Skvělé! Tenhle díl utíkal od samého začátku. Tom Waaler konečně ze hry! Na to jsem opravdu čekala. Parádní, přečteno jedním dechem.

Ilirea25
09.01.2019 5 z 5

Kniha opravdu skvělá, ale za mě vede zatím z těch všech předchozích knih Nemesis. Nechápu, že jsem se knih od Nesba tak dlouho odrazovala. Ma první detektivní sága a nemohla jsem začít lépe. Harry mi hodně přirostl k srdci. Tak ztracený a stejně dokáže řešit případy.

derminator
01.01.2019 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem! Zatím po žízni se mě asi líbila nejvíc, překvapivý vrah, a velice dobrý záporák! Knihu hodnotím 80%.

Sudin
29.12.2018 5 z 5

Tak tohle mě bavilo od začátku až do konce. Po slabší Nemesis jsem dostal to co jsem očekával od Nesba a těším se na pokračování série.