Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199783/mid_harry-hole-pentagram-ClJ-199783.jpg 4 3719 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

Hany.Honey
18.06.2016 4 z 5

Výborný!

myelka
12.06.2016 5 z 5

výborné čtení, potily se mi ruce do poslední stránky. :)

Catherine
25.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Za mě supr nemohla jsem se odthnout. Jen mě mrzí že jsem knihu vybrala náhodně a až v půlce jsem zjistila že je toho celá serie. Musím to napravit a vše přečíst. :)

Disease
26.04.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi četl jako první. Teprve napodruhé při kontinuálním čtení celé série dává všechno smysl.

Samira
13.04.2016 5 z 5

Ačkoli si mě Harry získával již od začátku, teprve nyní jsem mu zcela propadla. Vždy to bylo skvělé čtení, nikdy jsem však netajila dech, neměla zaťaté pěsti a netěšila se na každou další stránku. Teď ano a vím, že mě to už nepustí a jediné čeho lituji, že nemám po ruce pokračování a nemůžu hned číst dál. Vliv na to měla nejen správná míra všech věcí, ale i stupňované napětí a vynikající prolnutí zápletek.
Pentagram bavil, uchvátil a namlsal.
Doporučuji!

JessyPitt
09.04.2016 5 z 5

Slusne;)..

Prajzič
01.04.2016 5 z 5

Čtu sérii popořadě a pro mě zatím nejlepší díl. Nejlepší proto, že jsem musel vydržet 3 díly než se konečně vyřešil děj který je prolínal a záporák kterého jsem tak nesnášel dostal co si zasloužil. Díl od dílu je to lepší a lepší a říkám si, že budu muset zpomalit tempo čtení nechce se mi s tím opilcem tak brzo loučit :(

Modrina
25.03.2016 5 z 5

Trochu plním resty, a ač mám sérii dočtenou, dvě knihy mi chyběly. Tak teď už jen jedna. :) Takže jsem věděla, jak jedna nit příběhu dopadne, ale rozhodně mi tohle vědění na čtivosti Pentagramu neubralo. Finále bylo tak strhující, že mi nějak unikl ten Skipem avizovaný rybníček Brčálník. :) Já prostě toho alkoholika z Osla žeru. :D

kalache
13.03.2016 4 z 5

...nějak jsem se nezažral...

Skip
13.03.2016 1 z 5

Poté, co jsem přečetl Švábi a Lovce hlav, řekl jsem si, že s tímto autorem končím. Nicméně jsem mu přeci jen dal ještě šanci. A tentokrát to bylo fakt naposledy. Nuda, že by se dala krájet jak mlha nad rybníčkem Brčálníkem. Postavy v příběhu tupý až blbý. No a pointa k uzoufání vypatlaná. Ne, popularitu tohoto autora nechápu.

Lucieee91
08.03.2016 5 z 5

Konec byl dechberoucí, do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne a už jsem si říkala, že Harry je fakt ztracený alkoholik...

Vojslava
26.02.2016 4 z 5

Tak do Pentagramu jsem se začítala trochu hůř a jen jsem čekala, kdy Harry poletí... :-) A musím říci, že závěr nezklamal, nepřímo popsaný krvák na konci byl přesně autorský. Vzhůru do dalšího dílu...

Ajrad1981
04.02.2016 5 z 5

Zčásti je děj situován k nám, paráda :-) Sice moc nechápu, jakým myšlenkovým pochodem Harry přišel na to, kde hledat klíčový důkaz, ale to je tak celkem můj problém. ;-) Kniha je i tak skvělá.

Mona.Lisa
31.01.2016 5 z 5

První kniha pana Jo a už si mě získal na svou stranu.

Kacenak
28.01.2016 5 z 5

Jo s HH opět nezklamal, spíš překvapil, zaujal, pohltil. Od Nemesis zase o stupeň lepší, napínavější, rozuzlení nečekané. Pro mne parádní zážitek. :)

mi-380
25.01.2016 5 z 5

Další rychločetba. Nesbø tentokrát tlačí Harryho hodně hluboko, zločiny i pátrání jsou mnohem komplikovanější a nezbytná zeměpisná exkurze nás zavádí až na pražský Václavák.
90 % (1218 hodnotících, 89 %).

Kapucinka
20.01.2016 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší díl.Jsem ráda ,že se Harry vzpamatoval a konečně se "vyřešila" situace s Tomem.

Aniga
16.01.2016 5 z 5

Hodnotit nejde jinak, než opět dát pět hvězdiček, od knihy se nešlo odtrhnout, kdybych měla čas, jen bych četla a nic jiného nedělala.
Potěšilo mi, že jsem se opět mohla setkat v knize s Beátou, kterou jsem si z předchozího dílu velice oblíbila.
Vraha jsem také neodhalila, musel mi to až Harry vysvětlit :o)
Další třešinkou na dortu bylo prostředí příběhu - část knihy se odehrává v Praze, takže jsem si i prostředí dovedla dokonale představit.
Jo Nesbø nás stále překvapuje.... už nyní jsem nedočkavá, co nám ještě s Harrym předvede.

Cheynee
07.01.2016 4 z 5

Parádní knížka - napínavá od začátku do konce :) v průběhu jsem měla asi 5 kandidátů na vraha a stejně jsem se netrefila :-D... Začala jsem jí číst jeden den večer a druhý den o půlnoci skončila, nedalo se od ní odtrhnout.

Bustedka
03.01.2016 4 z 5

Vrah neodhalen za celou dobu. Při přecházení z předposlední části do té finální jsem si říkala, zda vůbec číst dál, když už je vše jasné, ale to co bylo na konci mě dostalo :-) Palec nahoru