Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199783/mid_harry-hole-pentagram-ClJ-199783.jpg 4 3728 3728

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prstem. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

haluz
02.11.2016 5 z 5

Další skvělý Harry! Napínavý až dokonce

karbulka
01.11.2016 5 z 5

Čtu je postupně, díl od díle lepší, těším se, až se pustím do dalšího pokračování :)

Evule81
13.10.2016 5 z 5

Knihu doporučuji.

Jančislava
28.09.2016 4 z 5

Moje asi čtvrtá kniha od Nesba. Celkový příběh se mi líbil, ale z konce jsem byla zklamaná. Celkové vysvětlení vrahových pohnutek mi nesedělo a přišlo mi jako by sihoněkdomarychlo vycucal z prstu. Druhá linie příběhu nebyla špatná, ale Harry mě zklamal, když byl schopen předvídat nepředvídatelné a pak bo nenapadne taková jasná věc, která byla evidentní, když věděl, že každého sledují a vědí o něm vše.
Celkově bych dala 3,5* ale děj se mi jinak líbil tak se přikláním ke čtyřem.

dikobraz
25.09.2016 5 z 5

Dobra cast. Zatial asi najlepsia. Super som sa bavil. Len ma mrzi, ze neprekotil tu svedkynu. Skoda, stary prznic Harry to nedal. Ale inac vyborne, zapletka, dej plynul rychlo, super. Milujem ked je Harry nalozeny jak hermelin. Tie stavy, ked grca a nevie, co sa deje, ou jeeee.

Space.Junkienka
22.09.2016 4 z 5

Tento prazvláštní styl, který se v detektivkách u Nesbø objevuje, mě vždycky nadchne i zklame.... Opilecký/abstinující Harry, zamotané souvislosti, několikanásobné chycení fakešného vraha.... I když teď mě potěšilo, že jsem věřila Harryho první verzi, a tak jsem vraha uháfla už na začátku ;).

Nestorkea
12.09.2016 5 z 5

Výborně poskládaný příběh, velmi čtivý. Jen mě ze začátku zase štvaly Harryho alkoholické manýry. Ale od chvíle, kdy začal abstinovat, nemám žádnou výtku. Pro mě zatím nejlepší kniha z této serie.

vangog
18.08.2016 4 z 5

Zřejmě lepší oddíl pěkně se to čte

tomai
18.08.2016 4 z 5

Tenhle Nesbo mě bavil.

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Nesbo si od třetího dílu drží laťku dosti vysoko. Velmi dobrá detektivka, nicméně jsem od ní čekala více. Občas jsem se ztrácela v ději a v postavách, ale příběh jako takový je sestaven mistrovsky.

Kaik
07.08.2016 5 z 5

Výborné! Přečteno jedním dechem.

kacapr
30.07.2016 5 z 5

Čtu postupně, každý díl je lepší a lepší! Pentagram byl fakt super! Doufám, ze další díly budou minimálně stejně tak dobrý!

janeyzelvicka
24.07.2016

Přečteno za jeden večer a část noci, ale nedalo se jinak :-) To je asi můj rekord.

ivulka15
24.07.2016 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto super.Harry ve vrcholné formě.Za mne zatím nejlepší díl.

helusa2
20.07.2016 5 z 5

Tak to byla jízda... Kniha přečtená za 24 hodin. Prostě se od ní nedalo odejít. Chytla mě asi prvními třemi větami...
Jsem ráda za vyřešení dějové linie, na které jsem čekala už v předchozích dvou knihách. Samotná zápletka této knihy byla strhující - navíc částečně v českých kulisách ;-)
Musím si ale od Harryho dát na chvilku oraz. Jinak totiž doma fakt žádnou práci neudělám :-)

Bybyla
18.07.2016 5 z 5

Pro mne zatim nejlepsi dil s HH. Jsem zvedava na sesty ;-)

gonegirl
17.07.2016 5 z 5

Ano, tato kniha je dalším Nesbovým klenotem. Z těch, co jsem zatím četla, se mi po Sněhulákovi líbila asi nejvíce. Harryho brilantní myšlení dokázalo opět vyřešit komplikovaný případ a dokázalo také skvěle zatočit s Waalerem (z čehož jsem měla jako jeho velký odpůrce ohromnou radost). Jen jsem se vždy chytala za hlavu, když jsem viděla, že Harry skončil zase u flašky Jima Beama...

Verajs
09.07.2016 5 z 5

Prostě se mi líbí, další dobrý díl.

Dany001
08.07.2016

Super :-)

Honzias
04.07.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto norského autora!