Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156268/pad-156268.jpg 5 212 49

Harry Bosch se ocitá na sklonku kariéry, a tak chce zbývající tři roky služby maximálně využít. Přání se mu vyplní: jednoho rána přistanou na jeho stole hned dva nové případy. Prvním z nich je vražda z roku 1989, jejímž pachatelem je podle rozboru DNA devětadvacetiletý násilník. Je ovšem možné, aby spáchal vraždu v pouhých osmi letech? Anebo se v laboratoři dopustili strašlivého omylu? Pokud by platila druhá možnost, zpochybnilo by to všechny případy, v nichž se důkazy rovněž opíraly o analýzu DNA. Současně je Harry povolán k druhému případu: má prošetřit smrt muže, jenž zemřel po pádu z okna. Vyskočil sám, nebo mu někdo pomohl? Harry záhy zjišťuje, že oba případy jsou propojené a že je spojují zákulisní politické čachry. Nakonec dospěje ke dvěma mrazivým odhalením: v Los Angeles už více než dvacet let nerušeně působí sadistický vrah a tamní policii paralyzuje politické spiknutí s velmi dlouhými kořeny. Podaří se Harrymu odolat tlakům, které s postupem vyšetřování mocně sílí? Anebo se ukáže, že jako detektiv ze staré školy nedokáže čelit nástrahám moderní doby a že jeho odchod do výslužby přichází právě včas?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Domino

The Drop , 2011

Erzetka
05.02.2019 5 z 5

„Starej, dobrej“ Irving je zpět na scéně. Případ smrti Irvinga mladšího se prolíná s případem starým přes dvacet let. V knize je opět zřetelně ukázáno jakou moc má politika, policajtika - jak by řekl Harry.

kn23
25.10.2018

Opat skvely Harry,nenudil ani chvilu

Lmslaver
11.08.2018 5 z 5

Kniha Pád, nastavuje nemilosrdné zrcadlo měšťácké společnosti, v niž je dolar a mocenský vliv alfou a omegou – řečeno slovy osmdesátých let minulého století. Connelly dokáže vystihnout nešvary společnosti a promítnout je do detektivního příběhu. Do svých románů vnáší patinu skutečného života policisty, kterému na záda dýchá nemilosrdně jeho šéf, vnitřní oddělení nebo nějaký zas..ný politik, umí popsat boj a soupeření jednotlivých složek jako je třeba policie a FBI. Tentokrát si vzal na paškál lukrativní zakázky a nečisté praktiky při jejich zadávání a výběru firem městskou radnicí a vše mistrně zabalil do policejního vyšetřování. Ne nemusíte se bát, že byste byli zavaleni přílišným množstvím politiky, Connelly je mistrný vypravěč a zákulisí zkorumpovaných radních umí vytěžit opravdu do té míry, aby byl román autentický ale nenudil. Nuda to rozhodně není, je to parádní jízda kriminalistického vyšetřování a Harry Bosch vydá ze sebe to nejlepší, aby vyřešil případ a odhalil pravdu, ať už je jakákoliv.
Citát 1: „Buď záleží na všech, nebo na nikom.“
Citát 2: „Proto to děláme. Kvůli lidem jako je tenhle chlap. Kvůli zrůdám, které se nezastaví tak dlouho, dokud někdo nezastaví je.“

knihomolka525
07.07.2018 1 z 5

Ani tady jsem se nemohla začíst.Velice rušivým elementem bylo až protivné šťourání se v minulosti postav.Dočteno na přeskáčku.Za málo peněz bylo málo muziky.

Lolila
02.07.2018 5 z 5

Opäť skvelá detektívka. Connellyho knihy sú skvelé,.... výborne napísané. Niet čo viac dodať:-).

KaiShun
05.04.2018 5 z 5

Tady není o čem diskutovat, vynikající Connelly.

postrach
02.04.2018 4 z 5

První kniha,kterou jsem přečetla.Téma a závěr případů se mi líbí.Autora jsem si zařadila do oblíbených.

petrpospa
07.01.2018 5 z 5

Connely dlouhodobě bez velkých výkyvů. Detailní, precizní, bez zbytečných zvratů a neuvěřitelných nahod. Příběh, který se mohl opravdu stát. Asi bych se o něm tady vůbec nezmínil, nebýt současně čtené Martiny Cole. Přímá konfrontace obou autorů ukazuje, jak jeden drží vysokou laťku svých knih, zatímco druhý píše a prodává svá díla hlavně díky svému jménu, které jsem ještě nedávno řadil mezi ta lepší. Ale i to časem ještě může změnit. V obou případech....

minirock
31.12.2017 5 z 5

Parádní kniha, jedna z nejlepších o Harry Boschovi. Zajímavé vyšetřování dvou případů najednou, hnusní záporáci Hardy i Irving, nevyjasněný vztah s doktorkou Stoneovou a vše odlehčuje Harryho dcera Maddie. Ležel jsem u toho dva dny a moc se mi to líbilo. A to je dneska Silvestr ! Doufám že si v příštím roce přečtu další, stejně povedené knihy s tímhle skvělým detektivem.

Nikolla
15.10.2017 5 z 5

Další skvěla kniha od úžasného autora. Kniha měla zajímavý a dynamický příběh. Byla to moje první kniha čistě jenom s Harrym Boschem. Přesto že postava tohoto detektiva je bez pochyb zajímavá a uchvacující, jeho nevlastního bratra Mickeyho Hallera mám mnohem radši. V dohledné době ale určitě plánuji sáhnout i po dalším díle z této řady.

soukroma
31.07.2017 3 z 5

Bosche mám méně ráda než Hallera a v téhle knize se mi dál ještě zprotivil: všechno dělal nekompromisně podle svého, tj. zcela správně, bez jakýchkoli pochybností, nikoho k tomu nepotřeboval, takže vyoutoval parťáka, nejdřív chtěl pokračovat v práci, pak zas ne, pak možná jo... Skoro dosahoval kvalit své přemoudřelé patnáctileté dcery...
K těmto chmurným rozborům mě ale dotlačily oba příběhy (samozřejmě vůbec nesouvisející, nikoli naopak jak nám podsouvá anotace) podivně postavené a v nevhodném pořadí gradující. Ani jeden nebyl dobrý a uvěřitelný a dohromady vytvořily jen nechutnou směsku prodchnutou městskou politikou a "policistikou". Za polovinou se mi kniha začala líbit, jak vzala spád, ale pak to vzalo dočista špatný směr.

ivoiro
22.12.2016 4 z 5

Jo, jo a ještě jednou jo. Rozběh pomalejší, ale příběh zajímavý.

DickBach
22.08.2016 5 z 5

Po delší odmlce se vrátil "neodolatelný" Irving a nezklamal. Perfektně vymyšlené, mistrně napsané. Není co vytknout. Politika mi nic neříká, ovšem zde neunavuje - naopak. Bez ní by to bylo nedodělané. Harry opět exceluje, i když jsem občas měla 100 chutí nakopat ho do zadku za jeho egoismus a nadřazenost vůči kolegům. Vybruslil z toho bez ztráty hvězdičky, protože ...
... to si přečtěte sami. :o) :o) :o)

Baiba
29.03.2016 4 z 5

Propojení politiky se zločinem i komplikované téma determinace člověka prostředím, přesto velice čtivé, napínavé a zároveň bez zbytečného zjednodušování. Connelly má sice občas sklon k doslovnosti, ale vzhledem ke svému žánru se jedná o nadprůměr. A Harry je prostě pořád frajer :)

syskas
23.03.2016 5 z 5

Výborná, ako každá detektívka od tohto autora.

lenyleny
07.02.2016 5 z 5

Toto byla první detektivka od tohoto autora, kterou jsem četla. Skvělý námět i když politika v detektivkách mne spíše ubíjí tak zde ne. Mistrně prokreslené. Čteno skoro najednou. Ještě, že jsem měla dovolenou.

Martin1974
22.01.2016 5 z 5

Klasická boschovka. Nechýba jej nič, na čo by nebol čitateľ zvyknutý, len Harry nám akosi starne. Ale je tu predsa len jedna dobrá správa...jeho dcéra chce byť policajtkou. Takže, až sa raz Harry poberie do dôchodku, štafetový kolík bude mať kto prebrať. Výborne, Mr. Connelly!! :-)

Bar16
18.01.2016 4 z 5

Knihu jsem četla jako doporučení na skvělého autora. Bylo mi řečeno, že Pád patří mezi slabší příběhy - mě se však velmi líbil. Trošku mě mrzel konec - příběh zůstal vlastně trochu otevřený. Ale jinak jen plusové body :-)

marek7167
04.04.2015 3 z 5

Osobně hodnotím na 3*, nevím proč, ale celkově mě kniha ani nezaujala ani nenaštvala, četl jsem i lepší. Věřím však, že autor je to bravurní a rád vyzkouším jinou jeho knihu.

lenkavildomcova
13.03.2015 5 z 5

jo, líbilo se mi to... napínavé, dobře napsané.... doporučuji