Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 303

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

georginaa
18.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěží a jsem za ní opravdu ráda. Snad každý člověk má ve vzpomínce nějakou písničku s nějakým dějem, kde zrovna byl nebo něco dělal, tancoval s prvním klukem a pod. Takových vzpomínek mám plno a díky za ně. Jsou to krásné vzpomínky. Nejhorší opravdu může být spojený s něčím hrůzným, člověk se brání to vytěsnit z mozku, ale někde to zapadne a zase to vypluje na povrch. Nikdo nikdy neví co se tam ukrývá, ani žádná doktorka, vše se mění od minuty. Mozek je úžasná věc, ale i zároveň zbraň k hrůzným myšlenkám a činům.

bigben
18.02.2019 3 z 5

Asi budu muset změnit na chvíli žánr, už mi příběhy trochu splývají. I když nezklamal soukromý život hlavního detektiva...:-)

martinka07
09.02.2019 5 z 5

Každý z nás má minimálně jednu vzpomínku, kterou by nejraději vymazal. Je to ale opravdu dobrý nápad? Tuhle otázku jsem si při čtení kladla nesčetněkrát. Příběh mě bavil od začátku až do konce. Za mě plný počet.

ViktorieMars
13.01.2019 3 z 5

Kniha začala opravdu skvěle, ani jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale jakmile měla ''vyvrcholit'' už zas tak zajímavá nebyla. Každopádně vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla, ale znovu ji číst neplánuji...

danielpernik
04.01.2019 4 z 5

Super myšlenka, celkem zajímavé postavy. Četlo se to dobře, ale mé emoce to nechalo bohužel v klidu. 75%

andrea4468
14.12.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé...určitě stojí za předčtení.

Daduška
05.12.2018 3 z 5

Spíš průměrná detektivka, nemohu říct, že by se mi příběh nebo některý z hrdinů vryl pod kůži. Dočetla jsem ji před několika dny a už pomalu nevím, o čem byla. Docela dobře se četla, ani nápad nebyl špatný, ale něco tomu chybělo.

MarieH
01.12.2018 2 z 5

Nenadchne ani neurazí, takový mám pocit po dočtení a za týden nebudu vědět o čem byla. Neohrožený detektiv a láska. Doporučuji na dovolenou !

Shanib
26.11.2018 3 z 5

První třetina mě chytla, pak to trochu stagnovalo. Očekávala jsem asi větší přiblížení hlavního hrdiny, protože jsem si k němu nedokázala vyvinout vztah. Ani jsem nebyla tolik napjatá, jak bych očekávala, ale posledních pár stránek a odhalení nečekaného vraha to zachránilo. Rovněž námět byl originální. Určitě zkusím další díl.

peaker
22.11.2018 5 z 5

Příběh který vtáhne do děje a čím blíž je konec, tím víc je poutavý.

Lenka.Vílka
21.11.2018 3 z 5

("This may never start. We could fall apart. And I'd be your memory. Lost your sense of fear. Feelings insincere. Can I be your memory? ... Memory - Sugarcult)

Ze začátku jsem se trochu trápila. Protože kniha je napsaná dobře a čte se doslova sama. Krátké kapitoly, inspektor sympaťák, případ, který vás vtáhne. Ale není to klasická detektivka. Frost si stále povídá s někým, kdo má s případem spojitosti, ale ke klasickému vyšetřování se nedostaneme. Takže spíš psychothriller?

Kniha obsahuje dobrý námět a zaporák je vskutku prohnilý do morku kostí s vskutku geniálním plánem i jeho provedením. Finálový zvrat jsem nečekala (to "co" ano, ale "kdo" opravdu ne). Mě (v obecné rovině) nevadí, když je v knize psycholog/psychiatr, ale až takhle moc zapojený do děje, nějak mi to nesedí. Takže Frankie a její minulost mě ze začátku vážně nezajímala a doufala jsem, že to nebude v ději zase tak podstatné. Bylo? Nebylo? V knize.

A jelikož je Frost ten sympaťák, jak už jsem zmínila, jeho minulost mě zajímala víc. Proč? Je nuda číst o policajtech, který nepijou, nekouří, nebouří se proti autoritám a každá žena jim padne kolem krku. Doufala jsem, že to jeho "dirty little secret" bude stát za to. Stalo? Nestálo? V knize.

Ale i přes plusy, kniha obsahuje dost mínusů. Vadilo mi tempo. Ze začátku si to tak klidně pline a v tom popisu není moc napětí. Škoda. Ke konci to je vážně síla a pecka, ale do finiše vás to vede celkem pomalým tempem. Lapala jsem po dechu jenom na konci, ne v průběhu čtení. Škoda.

Kniha má lehce přes 300 stran. Přesto jsem si v pár momentech říkala: "Proč to tak okecávají? Já chci vyšetřování!". Možná proto mi Frost nepřišel jako policajt, jako klasickej hrdina psychologickýho románu. Sice je polda, ale veškeré zjišťování a konverzace na mě působí jako kdyby novinář něco jen tak vyšetřoval nebo náhodný člověk, který se cítí s případem spojený, jak je to ve zmíněném žánru běžné (momenty, kdy má něco od kolegy, laborky nebo má povolení by se vešly do jedné kapitoly, a kdo četl, ví, jak jsou tady kapitoly krátké).

!!!ZAČÁTEK MOŽNÉHO SPOILERU!!!
Jsem jediná, komu se zdál způsob odkrývání Frostovi minulosti zvláštní? Většina autorů volí variantu, kde je "bink" v ději a oni ti to tam dávají postupně v rámci oněch "bink". Ale tady se toho čtenář dozví v rámci onoho věčného povídání, mimo jiné, i se svědkyní vraždy. Jestli to bylo aby autor zabrnkal na notu i dámské části čtenářů, zjistíte v knize. Protože když svého hlavního hrdinu popíšete slovy "trochu jako Justin Timberlake", ale že je dlouho sám, tak vám čtenářky absenci určitých věcí nedopustí. Jako když Lucy řekla, že teda půjde za tou doktorkou, tak to budou vlastně dvě mouchy jednou ranou, jsem si říkala: "Kdybys po něm místo tohohle hodila kalhotky, bylo by to možná lepší."
!!!KONEC MOŽNÉHO SPOILERU!!!

Kdybych knihu četla v jiném rozpoložení, a kdybych děj neočekávala trochu jinak, dám o hvězdu víc. Tak si ji tam domyslete.

A taky jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila. Mohli jí přede mnou číst maximálně dva lidé a bylo to už vidět na vazbě. Za ty prachy by si čtenář zasloužil víc než lepenou. A to byla ještě ta levnější varianta lepení.

eva.haf
20.11.2018 4 z 5

Řekla bych taková sci-fi detektivka. Člověk to nesmí brát doslova. A je to zajímavé téma, připomnělo mi to film Věčný svit neposkvrněné mysli. Detektiv Frost mi byl velmi sympatický. Poohlédnu se po nějakém pokračování.

Rade
11.11.2018 3 z 5

Zprvu se mi dost líbilo. Mazání vzpomínek a ovlivňování člověka pomocí hypnózy, manipulace s lidskou myslí, možná až na hranici sci fi, odpovědnost lékaře za způsob léčby – dobrý základ pro strhující detektivku.
Jenže v druhé půli se něco pokazilo, najednou mi příběh přišel nelogicky vystavěný, štval mě i ten policista, co opakovaně nechával ohrožené ženy o samotě a pak se vždy hrozně divil… Škoda, děsivá maska, tajemné pronásledování, písnička coby spouštěč hrůzy, to vše bylo zprvu působivé, ale postupné rozmotávání všech záhad mě spíš zklamalo…
(Poznámka na okraj: Nakonec mě poněkud zklamala i Carol King.)

nicole1990
10.11.2018 5 z 5

Hodně dobry dobře se to četlo od začátku do konce napínave. Lepší číst za světla místama jsem se fakt bála ????. Rozhodně stojí za to přečíst. Celou dobu si myslíte že víte kdo je vrah přitom ve finále to je někdo úplně jiný.

Ivi835
10.11.2018 1 z 5

Nebyla špatná, ale jsou i lepší ;)

RADOST
02.11.2018 5 z 5

Vzpomínky mi nikdo nevezme! Nebo ano? Proč? Jak?
Skvělá detektivka zabývající se touto problematikou.

Janaves
27.10.2018 5 z 5

Pěkný příběh, napínavý. Snad jen Lucy mi bylo trochu líto.

tchiwawa
24.10.2018 4 z 5

Opět kniha které mě nedokázala strhnout, přesto jsem ráda že jsem si ji přečetla. Hlavní postava detektiva s kocourem mi byla velmi sympatická. Zápletku jsem odhadla již v polovině knihy, ale bez tak jsem si konec užila. Zajímavá kniha, nejspíš bych si přečetla pokračování, když bude...

jarka2222
20.10.2018 5 z 5

Děsil mě příběh. Děsily mě hrátky s pamětí. Děsily mě možnosti manipulování s lidským vědomím. Děsil mě Noční pták natolik, že jsem neváhala pro mě neznámou píseň si najít na YouTube. A protože to celkově bylo děsů až plné, pro mne to maximálně splnilo podmínky strhujícího thrilleru. Skvělé čtení, doporučuji.

Falda
18.10.2018 4 z 5

Námět byl super. Něco takového jsem ještě nečetla, ale přiznám se... čekala jsem od toho víc. Dle anotace jsem čekala knihu lepší a moc se na ni těšila. Četla jsem ji déle než jsem chtěla a moc mě nechytla. Znám lepší detektivky, ale doktorka i detektiv mi byli sympatičtí.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman