Jezero snů

Jezero snů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210927/bmid_friday-harbor-jezero-snu-Eg0-210927.jpg 4 260 48

Friday Harbor série

Připustit si, že láska není jen pro pošetilce, někdy žádá velké sebezapření… Alex Nolan je zahořklý cynik. Jeho bratři Sam a Mark ještě stále věří v lásku; Alex je nad takové pošetilosti povznesen. Přece nebude riskovat zklamání kvůli jakémusi mlhavému příslibu štěstí! Mnohem lépe se cítí ve svém uzavřeném světě, kde je mu přítelem nejvěrnějším lahev whiskey. Jenomže pak se mu jednoho večera před očima zjeví duch. A Alexe zachvátí hrůza, že právě překročil práh šílenství. Zoe Hoffmanová je něžná a romantická duše. Když se setká s nebezpečně přitažlivým Alexem, všechny instinkty jí napovídají, aby vzala nohy na ramena. Dokonce jí to říká i samotný Alex. Avšak Zoe to nedokáže. Cosi ji na něm silně přitahuje a postupně Alexe dokonce přiměje, aby svůj život nahlédl z jiného úhlu – a aby připustil, že láska není jen pro pošetilce. Ano, Zoe a Alex jsou jako slunce a stín. Někdy však stačí velmi málo, aby světlo zahnalo temnotu. A třeba pak vyjde najevo, že láska nezná žádné hranice, někdy dokonce ani prostor a čas...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Dream Lake , 2012

zuza_zuzule
26.02.2018 5 z 5

Příjemná knížka s motivy nadpřirozena, která mě v době, kdy jsem ji četla, velmi zaujala svým zajímavým příběhem. :) Doporučuji k přečtení.

1casper
26.02.2018 4 z 5

Téma duchaření můžu....
V téhle knize je romantika, láska nejen k partnerovi, ale i k babičce Hopince.....ono, rodina je nejvíc, co může být....a navíc ten duch..... kdoví jak to je, že jo ;-))

Knihu doporučuju a jsem ráda, že ji mám doma. Ráda se k ní jako k oddychovce někdy vrátím.

bábuška
08.01.2018 3 z 5

Čtení pro romantické duše. Čte se lehce, děj je plynulý, mužný hrdina bránící se lásce, získá proti své vůli DUCHA domu, který mu radí ve věcech lásky a přitom i ke svému vlastnímu prospěchu. " Stal ses mým přítelem. Ani jsem nevěděl, jak moc ho potřebuji. Přinutils mě pochopit, že smrt není to nejhorší, co tě může potkat. Mnohem horší je umřít a nepoznat lásku." Někdy by se takový DUCH třeba hodil i nám, že?

Kačík
02.12.2017 4 z 5

Odpocinkove čtení s nádechem nadprirozena. Pro me fajn knížka u které se nemuselo přemýšlet .

Denaille
08.05.2017 4 z 5

Tak přeslazená, ale tak krásně se četla. Těšila jsem se na dokončení love story tří bratrů... ačkoliv nechápu, v čem si právě Alex zasloužil solo knihu. Je to škoda, mohly být raději tři pro každého z nich a dvakrát tak dlouhé.

LuckyZ
17.03.2017 3 z 5

Asi typicky dámské lehké čtení, ale až moc prvoplánové, kde jde jen o jedno, a oddalování dobrého konce odmítáním. První díly byly trochu lepší, tady to autorka více zjednodušila. Na konci knihy začal příběh další postavy z knihy a nevím jestli má pokračování v další knize. Toto je třetí díl rodinné historie, která je vyprávěna v každém díle z úhlu jiného člověka.

cukrovka
04.01.2017 4 z 5

Příběh byl stejný jako v knize Duhová ulice. Zde bylo vyprávění ozvláštněno příběhem ducha, jehož osud byl spjat s hlavními hrdiny. Je to takové odpočinkové čtení.

Alienn
17.09.2016 3 z 5

Asi bych mohla zkopírovat svůj komentář u Duhové ulice, v podstatě mi to přišlo skoro stejné, jen v hlavních rolích jiné postavy :-)

Majdule
24.05.2016 4 z 5

V Jezeře snů došlo i na posledního z bratrů, kteří neuměli milovat. Fantasy prvky jsou osvěžující a příběhu to dodává nové možnosti, třeba i jak nahlédnout hlavní postavě do hlavy. Hlavní hrdinka Zoë má veškeré moje sympatie, mám ráda pozitivně naladěné lidi, ocenila jsem i její odvahu. A moc se mi líbila linie ošetřování babičky, jako samozřejmosti, kterou Zoë dluží nejenom jí, ale i sobě.

Etule
12.03.2016 4 z 5

Líbilo se mi více než první díl. Zamlouvalo se mi, že Zoë nebyla dokonalá modelka 90-60-90. A taky to jak Alex zoufale bojoval s přitažlivostí, se kterou musel zákonitě prohrát. ;)
No a duch... To je kapitola sama o sobě. Myslela jsem si, že mi to bude vadit. Nemám moc ráda tohle míchání "normálna" a "duchovna", obzvlášť v červené knihovně. Nicméně tady mi to tolik nevadilo, zřejmě pro jeho okouzlujícího ducha a jeho jízlivé poznámky. :3

alnahu
17.02.2016 4 z 5

Příjemná oddechová kniha , romantický příběh, proložený duchařinou .V knize se mi velmi líbila postava Zoe a její vztah k babičce, kterou jmenovala " Hopinka ".Dobře se četla.

IYv
13.11.2015 3 z 5

jak psal někdo dole - miloučké, byla jsem sama doma a krásně jsem si u toho odpočinula, holčičí pohlazení, nic zásadního, dramatického ani srdceryvného. Přesně to splnilo účel, pro který jsem to vzala do ruky.

Mermaida
07.09.2015 3 z 5

Kniha se četl velmi lehce, bylo to odpočinkové čtení. Líbila se mi, ale pravdou zůstává, že jsem od příběhu čekala více. Tuto knihu jsem četla hned po Duhové ulici, ze které jsem byla nadšená, takže mě tahle ničím nepřekvapila. Bylo to na stejné brdo o bratrech Nolanových: - nechce ženskou na vztah - zjistí že se opravdu zamiloval - přehodnotí. Děj byl poutavější jen díky duchovi, který nás dějem provází a Alexe na každém kroku...

Kachorra
18.07.2015 4 z 5

Když to vezmeme od obálky, tak ta se opravdu povedla. I když musím říct, že obálka slibuje něco trochu jiného a to trochu ovlivnilo můj konečný dojem z knihy. Za ducha jsem ráda, protože příběh svými vstupy oživil a bez něj by to nebylo ono. Vulgární slova zrovna v knížkách nemusím, ale to člověk na první pohled nepozná. Naštěstí se nevyskytovala tak často a občas se to dá přežít.

rajen
22.06.2015 2 z 5

Na knihu mě nalákala obálka, hledala jsem v knihovně nějakou romantickou oddychovku. Ale o duchařině nebyla v anotaci ani zmínka a dost nemile mě to překvapilo. Toto není můj šálek kávy. Samotný příběh byl ale čtivý, taková ta klasická americká romantika. Ale duchy fakt nééé. Další díla autorky vyhledávat nebudu.

Katera
16.05.2015 4 z 5

Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, ale po přečtení Duhové ulice jsem byla nadšená a několik dní o příběhu přemýšlela. Takže jsem měla stejná nebo trošku větší očekávání, ale laťka byla asi tak vysoko, že se už pravděpodobně nedala překonat. Jinak příjemné čtení a těším se na pokračování série.

Metapt
15.05.2015 5 z 5

Miloučké čtení. Duch má dobré hlášky.

malen
12.05.2015 4 z 5

Protože jsem po přečtení prvního dílu čekala sladkou romantiku, byla jsem spokojena

Marika Vanova
26.04.2015 4 z 5

Kouzelný příběh, do dokonalosti tomu něco chybí, ale moc hezky se to čte.

sarkaobstova
13.04.2015 5 z 5

Super, doporučuji...jako všechny knihy od teto autorky...jsem vždy nadsena a knihu přečtu jedním dechem...