Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 625 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

Shardlake
22.09.2019 4 z 5

Od autorky jsem četla už několik knih - detektivek. Zpočátku jsem byla překvapena tématem, které si autorka zvolila, ale po dočtení musím napsat, že děj knihy si drží pozornost čtenáře až do konce příběhu.

Kopretina_aku
20.09.2019 3 z 5

Camilla umí psát čtivě a mám pro ní slabost, takže za 3*, i když to nebylo žádné mrazivé drama a celkem brzy bylo jasné, jak to dopadne.

romana0733
19.09.2019 5 z 5

Od začátku mě kniha chytila, byla čtivá, žádná hluchá místa. Ke konci už jsem tušila, jak to dopadne, ale úplně jsem se netrefila. Určitě stojí za přečtení.

Danago
19.09.2019 5 z 5

Mě autorčiny detektivky moc nebavily, proto jsem se k této knize stavěla trochu s nedůvěrou. Nakonec jsem se nechala zlákat doporučením kamarádek. A udělala jsem dobře. Kniha je úplně jiná. Tentokrát je to román pro ženy a proto všichni , komu se líbila předchozí série , budou zklamáni. Já jsem to měla přesně naopak. I když téma není originální přesto je kniha napsaná velice čtivě a mě moc bavila po celou dobu . I když hlavní hrdinka není úplně kladná, tak ji musíte fandit. Příběh na spád , nenudí a skvěle se pobavíte. Za mě moc příjemné čtení. A pokud bude série pokračovat určitě si přečtu další díly.

Bibi23
12.09.2019 5 z 5

Opět naprosto skvělá kniha, kterou bych nejraději přečetla najednou. Rozhodně doporučuji.

Petronela16
24.08.2019 4 z 5

Trochu z *ineho sudka,* na ake som u tejto autorky zvyknuta.Nebolo to spatne, len sa mi miestami zdali niektore veci prehnane (napr.ako si nasetrila niekolko tisic len vencenim psov,tiez v zavere knihy ma udivoval pristup policajtov pri vysetrovani- detsky vlas je uplne iny ako dospelacky atd)Skratka take trochu absurdity ,preto aj bod dolu,ale velmi *čtive* -neviem najst adekvatne slovenske prirovnanie.Zrejme bude aj pokracovanie knihy ,ako poznam autorku, tak to si nenecham ujst.

ctenarkaEva
23.08.2019 3 z 5

Celkem čtivý příběh se zajímavým koncem. Ale stejně jako někteří jiní čtenáři si moc nedokážu představit, o čem by mělo být pokračování.

putpuda
13.08.2019 5 z 5

Tak to se tedy povedlo! V první části knihy jsem nevěděla, co to vlastně čtu, co si mám myslet o Faye.... No ale pak se to rozjelo a já se nemohla odtrhnout :D A ten konec? Co to jako je!? Já mám spoustu otázek, ale nemůžu se na nic ptát, protože bych určitě něco prozradila! Jestli tedy bude pokračování, určitě se budu těšit.... i když kromě té "věci" v poslední větě se vše uzavřelo...hmm uvidíme :D

Lenka.Vílka
07.08.2019 3 z 5

Dnes začnu kabátkem knihy. Obálka je nádherná. Písmo by mohlo z papírového obalu sice vystupovat ještě trochu víc, ale nevadí. Ale potom přijde šok, jehož první část nastala při vyzvednutí knihy z knihovny. Proč je to taková bichle?! Vždyť má kniha jenom 400 stran! No, odpověď snadná. Silný papír, široké okraje a písmo jako z první třídy. Jo, tady budete stránky otáčet hodně často.

Přiznání. Od autorky moje první kniha. Ledovou princeznu, která mě tak nudila, že jsem jí ani nedočetla, do seznamu prostě nepočítám. Jenže tentokrát jsem neměla problém s čtivostí. Ta byla v pořádku. Jenom jsem se nemohla zbavit pocitu, který zažívám při čtení knih třeba od Rachel Abbott. Čtu to kvůli stylu autorky, ne kvůli ději. Který je mimochodem tak zaměnitelný, že nebýt situace "nic jiného po ruce nemám", tak autorka opět skončí v seznamu nepřečtených.

Při čtení jsem si totiž vzpomněla na knihu Přiznání od Jo Spain. Jejíž knižní hrdinka měla stejný problém. Celou dobu se chtěla dostat nahoru, protože je tak jiná než všechny ty bohatý nány a ona vůbec není jako ony. Přestože se tak chová a tváří. Aby mohla být sice s nimi, ale zároveň si dokazovat, jak je jiná (i kdyby to byla jenom maska pro schování bestie). To vážně nesnáším. Tak jsem doufala, že mi minulost pomůže pochopit, proč se schovala za tu masku. Proč to za to stálo. A přestože mi poslední věta knihy nechala otevřenou pusu, s tím vším dohromady prostě nemohu být spokojená. Tím, že dám tři hvězdy dělám autorce laskavost, přestože to nemusí na první pohled dávát smysl.

Co ovšem zamrzí je to, kdy přijde ona pomsta z anotace. Já vím, že to není spoiler, ale všimla jsem si, že poslední dobou jsou zde lidé hodně citliví na (ne)poznání spoileru/nespoileru a toho, co je rozepsaná anotace v případě, že knihu sami nečetli. Pokud jste jeden z těhle lidí, následující odstavec nečtěte:

Myslela jsem, že to bude víc o té pomstě manželovi. Což je vtipné. Kdyby byla sama sebou, tak jí buď nikdy nezačne podvádět, protože se nezačne nudit, nebo jí nikdy nezačne podvádět, protože ho už dávno kopla do zadku. Čili to samotné "ty hajzle, alespoň ho vytáhni, když víš, že jsem vás načapala" je až někde u dvou sté stránky a do té doby se chová jako vzorová poslušná ženuška s lobotomií, prostě jako ve zlaté kleci. Jediné, co se dalo skutečně, ale skutečně číst a opravdu ale opravdu bavilo, bylo posledních 100 stran.

(Vazba čtené knihy se zničila hned. Na 30 straně se odlepila lepená vazba od té látkové věci vevnitř hřbetu a jak jsem dál knihou postupovala, odlepovalo se to víc a víc, až jsem byla na konci dalšího možného odlepování. Když si vezmu, že jsem byla druhý maximálně třetí člověk, který knihu četl, kvalita tedy nic moc. Jo, holt na mě padnul ten kousek, který nikdo nechce...)

lenik284
01.08.2019 4 z 5

Moje první knížka od této spisovatelky, přečetla jsem ji velmi rychle, ale wow nemůžu napsat. Myslela jsem si, že to bude spíše nějaký psychothriller s prvky napětí a on je to spíše takový román pro ženy. Některé pasáže byly nesmyslné, závěr mě tedy velmi překvapil. Ale jo, knížka byla čtivá, takové lehké odpočinkové letní čtení!!!!Nenudila jsem se.

Simstr
29.07.2019 4 z 5

Trošku jiná Läckbergová, než jsem zvyklá, ale výborné :-) Faye jsem neuvěřitelně fandila. První půlka byla taková vlažná, ale pak jsem to hltala :) Sice je zmíněno, že by to měla být zase série knížek, ale nevím, nedokážu si představit o čem bude další díl :-) ale určitě si ho přečtu :)

esprit
26.07.2019 1 z 5

Ano, přečetla jsem ji během víkendu. Je to za mě plytký příběh
o životě nešťastné zelené vdovy okořeněný sexem a sem tam vraždou. Ale od královny detektivek jsem takový laciný román nečekala. Doufám že to byla jen výjimka a vrátí se k psaní klasiky.

hanzmb
25.07.2019 4 z 5

Sice to zdaleka nedosahuje kvalit 11 detektivek této autorky, ale i tento román pro ženy se od ní číst dá. Trochu mi nesedí jediná věc. Hrdinka má na jedné straně vysoké IQ a morálka ji nebrání v rámci potřeby i vraždit. Přitom se ve střední pasáži chová jak nehorší domácí puťka s IQ pod 100. To nejde dohromady. Pak skok a je zase geniální manažerka.

ilčidlo
23.07.2019 4 z 5

Jako každá její kniha, skvělá doporučuji

Marčullkas
22.07.2019 2 z 5

Některý pasáže pro mě byly nesmyslný. Konec byl pro změnu skvělej.

IvikaS
21.07.2019 4 z 5

Čtivá, zajímavá.

Ywonek
16.07.2019 5 z 5

Uplne jina Camilla, ale musim rict , ze se ji kniha neskutecne povedla. Nemohla jsem se odtrhnout.

Nimunka
14.07.2019 4 z 5

I takhle to Camilla umí. I tento žánr zvládá skvěle.

bigben
11.07.2019 3 z 5

Děj utíkal, někdy až moc. A jak se mi v průběhu knihy zdálo, že vím, jak to bude dál. tak závěr mě dostal. Příjemné letní čtení.

harena
10.07.2019 4 z 5

Velké překvapení, že známá spisovatelka detektivek napsala román pro ženy. Kdo ji zná, ví, že píše neuvěřitelně čtivě a tady se to znovu potvrdilo. Hlavní hrdinka Faya se dokáže o sebe postarat a to i dost brutálně. Trochu sexu, vína, nenávisti a pomsty a román dlouhý 400 stránek je u konce. Ale myslím, že pro ženy to skutečně čtivé je.

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974