Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 957 281

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

misowi84
23.01.2017 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Ale popravdě jsem čekal trochu víc. Jak to asi celé dopadne, lze celkem brzy odhalit. Za doporučení však kniha stojí. K autorovi se brzy vrátím, jelikož mě čeká Dítě číslo 44.

Florianna
22.01.2017

zklamání,dobrýnápad,ale to je všechno...pořád jsem čekala něco překvapivého,jedna z nejhorších knih,které jsem četla..škoda papíru

FreckledCathy
16.01.2017 3 z 5

No..čekala jsem víc. Daleko víc. S bravurností Dítěte č. 44 se to nedalo ani zdaleka porovnat. Vyprávění matky bylo nekončící a přitom nám ve výsledku skoro nic nedalo. Jako jediný co, tak se to dobře četlo..i když chvilkama jsem četla jen, abych se dostala konečně k nějakému průlomu. A když jsem si už začínala říkat, že to ke konci nebude tak špatné, tak to bylo šup šup, nic moc a konec. Škoda, slabší 3*.

THERISA
09.01.2017 2 z 5

Všichni se asi shodneme, že se to výborně čte. Ve výsledku to ale zase taková pecka není. Česká anotace bohužel slibuje něco, co autor není s to dodržet. „Temné vody rodinného psychothrilleru“ si představuji jinak. A „příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti“, navíc hrdina, který sám skrývá jedno čerstvé, současné, prosím vás, a to se událo na těch 300 stránkách kde?! Znepokojivých detailů si užíváme v knihách Erika Axl Sunda, tady autor pracuje spíše s náznaky a s detailním vysvětlením oněch hlubokých tajemství z minulosti si hlavu taky moc neláme. „Tajemství“ hlavního hrdiny tajemstvím vlastně také není, protože s ním v knize pracujeme od prvních řádků. Anotace má být chytlavá, ale rozhodně by neměla čtenáře lákat na příběh, který kniha nenabízí, jen aby zvýšila prodejnost a otrávila co nejvíc čtenářů. Bez ohledu na zfušovanou anotaci, Tom Rob Smith umí lépe. Zápletka je dost jednoduchá, což nebývá u zkušených autorů na škodu, jen kdyby zhruba od poloviny knihy nebylo až zoufale znát, jak moc autor vaří z vody. Za mě zklamání… Pro zájemce více zde - http://knizirna.blogspot.cz/2017/01/britske-nakoukani-na-jednu-svedskou.html

Michaela91
06.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře jsem četla a čekala jsem na konec. Ten mě trošku zklamal protože nevím jak Tilde dopadla. Jinak jsem byla překvapená, že se nestala žádná vražda ani nic podobného.

JamieJ
05.01.2017 4 z 5

Smith napsal knihu, kde se ve finále nic pořádného nestalo. Ale způsob jakým celý příběh vypráví nenudí. Určité pasáže mají potenciál člověka překvapit, ale ten většinou zůstává nevyužit. To však na celkovém dojmu nic neubírá. Navíc stejně jako v předchozích knihách Smith dobře pracuje s pochmurným prostředím, které celý příběh ještě podtrhuje.

Misha11
27.12.2016 4 z 5

Celkem povedený thriller. Od začátku se něco děje, zpočátku mě zarazil styl (matčiny zdlouhavé dialogy), ale vše bylo podáno čtivě a bavilo mě to. Autor udržel napětí až do konce, a to nejen za pomoci poutavých skoků do minulosti, kde se vše rozuzlilo. Ovšem konec byl jasný téměř v polovině.

raffi
21.12.2016 3 z 5

Neviem úplne presne, ako knihu ohodnotiť. Nebola špatná, ale trhák to tiež rozhodne nie je. Napätie v knihe udržuje hlavne forma, akou je napísaná. A potom ešte obyčajná ľudská zvedavosť, ktorá nás núti ju dočítať a zistiť, kto že to vlastne klame. Ale napriek tomu mi po prečítaní zostáva v hlave veľa otázok, niektoré postavy sa mi zdajú nedotiahnuté, koniec zas príliš rýchly ... skrátka, som z Farmy na rozpakoch.

kikies
16.12.2016 5 z 5

Ten příběh je vlastně docela dost zvláštní. Není to bůhvíjaký zázrak, ale ta zvláštnost ho rozhodně vyvyšuje nad ostatní. Celou dobu jsem si při čtení říkala: "O co tady jde?" Autor si pohrává se čtenářovou myslí a permanentně tvaruje jeho představu o tom, co je zřejmé, jasné, logické.... Čtení je rozhodně zážitek a ještě jsem na nic podobného nenarazila, takže navzdory zvláštnímu pocitu a zvláštnímu závěru jej vlastně doporučuji. :-)

ufounek17
14.12.2016 5 z 5

Čtivé a zajímavý příběh...sice zvláštní konec,ale to ať si každý pokračování domyslí....

Jitty82
12.12.2016 3 z 5

Farma je příběhem utkaným ze lží a polopravd, které postupně vyplouvají na povrch a odhalují svoji pravou tvář. Děj na vás působí, jako byste odhazovali sníh. Odkrýváte vrstvu po vrstvě obtížný život na švédském venkově. Objevujete místní maloměstské postavičky, jejich minulost. Matka se snaží synovi vše vysvětlit, předkládá mu důkazy o své nevině a doufá, že ji pochopí, že jí uvěří. Na druhou stranu i Chris má svoje tajemství....

Vyprávění mi celkově přišlo trochu rozvláčné. Náznaky na přítomnost záhadných bytostí ze švédské mytologie byly sice zajímavé, ale celkový dojem to moc nevylepšilo. Nekonečná matčina obhajoba, interpretace docela běžných situací dost pokřiveným způsobem, neustálé dohady, to vše mohlo být o něco kratší. Závěr to sice vynahradil, ale prokousat se k němu byl celkem boj. Přesto mě kniha svým způsobem oslovila. Ukázala mi, jak je důležité postavit se svým traumatům, nepotlačovat je, vyřešit je a teprve pak jít v životě dál.

Lindulinek
04.12.2016 3 z 5

Slabsi kniha. Pořád jsem čekala nějaký překvapivý závěr, který se nedostavil.

Liduka
04.12.2016 5 z 5

Naprosto kvělá kniha. Musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, kdo má tedy nakonec pravdu a jak to dopadlo s Miou. SPOILER: Zajímalo by mě. k čemu měl Miin otec shovanou tu kameru, to autor nějak zapomněl zmínit.

Bella09
27.11.2016 3 z 5

Kniha moje očekávání nesplnila. Její propagační věta "Farma je tak dobrá, že až ji dočtete, budete závidět každému, kdo ji ještě nečetl" je jen výborný reklamní trik.

kessey
20.11.2016 4 z 5

Řekněme si na rovinu, že sice nejde o nějaký literární klenot, ale je to knížka, která vás pohltí a bude vás nutit číst co nejrychleji až do konce. Jistě, najdou se zde i drobné nesrovnalosti, ale vše odpustíte právě pro tu jízdu, kterou vám dá :-)

Alienn
18.11.2016 5 z 5

Vlastně nevím, co jsem od knihy čekala, ale toto určitě ne. Je psaná tak, že jsem musela číst dál a dál. Nemohu říct, že by závěr byl tak nečekaný a dramatický, že by mě dostal do kolen, ale přesto nemůžu dát jinak než plný počet hvězd už jen za to, jak mě kniha naprosto pohltila.

Danago
16.11.2016 5 z 5

Je úplně jiná než předchozí knížky. Ale je stejně dobře napsaná. Je zde jiné prostředí, jiný národ, jiná mentalita, vše skvěle vystiženo, tak jak v předchozích knihách. Za mě je to velmi zajímavý příběh, v němž až do poslední stránky čtenář neví, na čem je. S otevřeným koncem já nemám problémy v žádné knížce ani tady se jej neměla.

Ričí
13.11.2016 4 z 5

Nevím proč, ale přijde mi, že jste k této knize poněkud příšnější než k ostatním. Jistě, není to stejná kvalita jako Dítě číslo 44, ale i tak se mi farma dost líbila. Zajímavý byl námět, vykreslování postav i prostředí děje. Lehce mě zklamal konec, který byl, stejně jako u Díte číslo 44, dost prapodivný a jako vystřižený z béčkového amerického filmu, ale to byla jen drobná vada na kráse. Je možné, že hodnotím tak kladně proto, že nemám s knihami podobného žánru přílišné zkušenosti, ale vem to čert. 4/5

ondras666
13.11.2016 5 z 5

Trochu zklamání oproti předchozím knihám, ale i tak za mě výborná. T.R.S. to umí a doufám, že bude i nadále pokračovat.

Alusha
13.11.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji