Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 958 958

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

ankaras
11.09.2016 4 z 5

Farma určitě stojí za přečtení. Mně trochu vadil zdlouhavý děj a velice rychlý konec, který by si naopak zasloužil trochu více pozornosti.

Lacerta.j
10.09.2016 3 z 5

Do čtení jsem se vrhla s chutí po předchozím nadšení z Dítěte. Příběh se čte dobře a s napětím očekáváte další vývoj. Ale na konci chybí ten VAUUUU efekt. Za mé průměr.

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Před vydáním Farmy jsem o autorovi samozřejmě slyšela v souvislosti s jeho předchozími knihami "Dítě číslo 44" atd. Knihy o Sovětském svazu a tamnějších režimech ovšem nevyhledávám, tudíž jsem jí nečetla a ani to nemám v plánu. Farma je však opravdu excelentním dílem. Úžasný psychologický román, který na vás dýchne svou jedinečnou a neopakovatelnou mystickou severskou atmosférou, která je mimochodem znatelná již z tématické obálky knihy. Na počátku vám autor dá obrazně na výběr, zda se rozhodnete věřit matce nebo otci hlavního hrdiny, jelikož každý z nich do příběhu přichází se svým vlastním tvrzením, které je v naprostém rozporu s tvrzením toho druhého. Přiznám se, že jsem zpočátku věřila matce, po polovině knihy jsem tak nějak váhala, ale k otci jsem se nepřiklonila. Možná to byl autorův záměr, vyvolat ve svých čtenářích rozpoluplné reakce, chvíli je přivádět spíše na stranu matky, poté zase na stranu otce. Netajím se tím, že jsem se moc neztotožnila s hlavním hrdinou, přišel mi jako slaboch, mamánek, který se ještě sám neosamostatnil, nemá kuráž si o svém životě a své sexuální orientaci promluvit ani se svými vlastními rodiči. V průběhu knihy se však začne zocelovat a na konci knihy v něm již vidím téměř dospělého muže :) Závěr knihy mě překvapil, stejně tak jako rozpletení záhadného zmizení jedné z vedlejších hrdinek. Pokud autor napíše další knihu podobného zaměření, ráda po ní v budoucnu sáhnu. ★★★★★

Lusi7
07.09.2016 4 z 5

Jste napjati až do konce, jak to dopadne - na konci bohužel zjistíte, že vše bylo tak, jak to vypadalo od začátku. Za skvělý zážitek ze čtení 4*, jedna * šla dolů za konec.

Moonrose
06.09.2016 5 z 5

Kniha byla velice čtivá a četla se jedním dechem. Vždy jsem se na čtení těšila.

Selinute
06.09.2016 3 z 5

Opět další bestseller, který není nic víc než marketingový tah. Už dávno jsem se přesvědčila, že upoutávky jako "Bestseller" nebo "Kniha, kterou musíte přečíst", tomuto označení často neodpovídají. Označení Bestseller už dávno není to, co bývalo. Za mě slabé 3*.

Timor
03.09.2016 5 z 5

Výborná kniha.

mikika
03.09.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediné odpoledne, nemohla se odtrhnout a pro mě jedním slovem Super!

janinca
01.09.2016 2 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale vcelku zbytečně.... Pro mě velké zklamaní. Jako by to ani nenapsal autor skvělé knihy Dítě číslo 44. Napsáno rozvláčně až mě to nudilo, dočíst jsem se dokopala jen z úcty k autorovi.

RiverSong
31.08.2016 4 z 5

Stejně, jako všechny knihy tohoto autora, mi Farma přišla skvělá. Vážně originální téma, příběh podtrhuje i lehce strašidelná a opuštěná severská krajina, napínavé až do poslední stránky a s perfektním rozuzlením. Jednoznačně doporučuji.

nevřelka
30.08.2016 5 z 5

Vynikající knížka, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Nešlo se od ní odtrhnout, skvěle napsaná.

Veroba
27.08.2016 5 z 5

Fascinující, strhující.

jefff
25.08.2016 3 z 5

Od téhle knihy jsem měl vysoká očekávání. Ty však spadly hned po prvních stránkách. Nevím zda je to překladem, ale slohově mi přišel texty strohý, psaný těžkou rukou. Přesto byl příběh natolik poutavý a zajímavý, že se stránky četly samy. Pak přišel podivný konec, ve kterém jsem se přiznám se, trochu ztrácel. Není to špatná kniha, ale víc jak na jedno přečtení není. Spíše zklamání.

Izu
22.08.2016 4 z 5

Ctenar hlta stranku za strankou, aby to pak zkazil konec.Skoda.I tak doporucuju.

LuBu
22.08.2016 5 z 5

Výborné čtení, přečetla jsem jedním dechem. Zajímavé rozuzlení.

vyvodka
21.08.2016 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Po přečtení trilogie Dítě 44, které se mi moc líbily, jsem měla poměrně vysoké očekávání. Věděla jsem, že půjde o úplně jiné téma, ale při čtení jsem měla pocitm že knížku napsal jiný autor. Knížka je čtivá, docela napínavá. Ale při ohlédnutí zpět si říkám, že to bylo možná zbytečně moc stránek na poměrně jednoduchý děj. Na autora jsem rozhodně nezanevřela, ale Farma je podle mého průměr. Není to ani detektivka, ale ani psychologický román....prostě taková zápletka vyprávěná jako dialog mezi synem a matkou.

Adapa
19.08.2016 4 z 5

Od začátku mě knížka dostala a pořád jsem se mezi řádky snažil pochopit, co může být jinak. Spiknutí se zdálo být tak obrovské, že jsme matce prostě nemohl věřit i když to všechno z její strany znělo tak věrohodně.
Druhá část, kdy Daniel pátrá ve Švédsku mi přišla dost zestručnělá a odfláknutá. Nenapadlo by mne, že to vše sahá tak hluboko do minulosti a pointu jsem nečekal.
Přišlo mi, jak kdyby se Smith skvěle rozjel, skvěle rozepsal a najednou měl potřebu knížku rychle ukončit, aby se mohl věnovat něčemu jinému. Škoda.
I tak knížku všem doporučuju.
Četl jsem i Dítě číslo 44, obě knihy se nedají vůbec srovnávat. Krom autora nemají nic společného.

papajapa
17.08.2016 3 z 5

Upřímně jsem sama Tilde její obvinění nevěřila. Důkazy byly nepřímé. Každopádně jsem nečekala jak se děj vyvine a jak hluboko do minulosti sahá. Co mě nejvíc šokovalo bylo, že pojmenovala svého syna stejně jako pseudonym otce/milence. Chyběla mi tam nějaká bližší informace o narozeném dítěti z incestu. Více se mi líbila část, kdy Daniel pátrá po pravdě ve Švédsku.

pettrass
15.08.2016 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak knihu zhodnotit. Přečetla jsem ji vcelku rychle a zaujala mě. Celou dobu jsem se snažila představit si, komu bych já uvěřila - matce či otci. Konec mě hodně překvapil a jsem docela ráda, že to neskončilo tak, jak jsem si představovala (naprostým masakrem). Možná jsem přece jen očekávala něco víc, ale i tak mi kniha připadala čtivá a dobře jsem se u ní bavila.

Baiba
13.08.2016 2 z 5

Vůbec nevím, jak knihu hodnotit, protože jsem moc nepochopila, co chtěl autor napsat. Thriller? Psychoanalytický román?? No, nevím. Chvílemi se příběhu nedá upřít napětí, ale postavy nejsou moc propracované a samotná zápletka odbytá... Vyprávění aktérů je nevyvážené, otcovo vysvětlení je dost odbyté. A konec? Prasklá bublina. Myslím, že většina čtenářů bude zklamaná. Mám dojem, že se autor chytil do vlastní pasti.