Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 958 958

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

goldiex
04.07.2016 3 z 5

Toto je ne úplně zdařilý pokus o psychothriller. Po výborném Dítěti číslo 44 jen průměrná kniha, přičemž nápad samotný není vůbec špatný, pouze zpracování trochu vázne - vyprávění matky je mnohdy zbytečně protahované a nudné, naproti tomu závěr má pak rychlý spád, bohužel víceméně předpokládaný. Autora rozhodně nezatracuji, ale umí to i mnohem líp.

kytarka
02.07.2016

Zajímavá kniha. Hodně čtivá, dobře se čte, ale ten děj je takový zvláštní, nevim jestli se mi líbila nebo nelíbila. Jsem z ni zmatená.

Cocina
25.06.2016 5 z 5

Za mě super kniha,precetla jsem ji skoro v rekordním čase. Moc se mi líbila,dobre se cetla,i diky krátkým kapitolám. Pro mě to byl strhující dej,kdy jsem stale cetla a cetla,abych zjistila,jak to dopadne. Trochu mi tedy vadil stručný závěr,mohlo to byt více rozepsané...ale jinak za mně 5*

hlina
25.06.2016 4 z 5

Mé první setkání s autorem. Kniha je bezesporu čtivá, zejména její první polovina. Pak už chybí akce a dynamika. Závěr mě vyloženě zklamal. To nic nemění na tom, že knížka stojí za přečtení a určitě se pustím i do dalších autorových knih.

Kačudovič
24.06.2016 4 z 5

Bylo těžké ubránit se velkému očekávání, zvlášť když kolem vydání knihy byl snad větší rozruch, než by se dostalo objevení ztracené Shakespearovy hry. Pochvalné věty na samotné obálce ten dojem ještě podpořily.

Ale k ději. Ve své podstatě jsem zklamaný nebyl, příběh je určitě napínavý a zajímavý, rozhodně se nejedná o rychlé vaření z vody na vlně úspěchu předchozích výtvorů.
Nějaké výhrady bych přeci jen našel.
Především chyběl nějaký náznak jakékoliv akce, postupem času se mi, byť zajímavé, nicméně poněkud suchopárně stereotypní vyprávění začalo lehce protivit. K žádné postavě jsem si nevytvořil nějaký hlubší vztah, ať už to by to byla sympatie nebo naopak nechutenství. A konečné rozuzlení bylo s ohledem na předešlý, někdy až zdlouhavý děj příliš krátké a křečovité.

Suma sumárum, na autora určitě nezanevřu, budu ho dále sledovat a těšit se na jeho další produkci. Ale myslím si, že fenomén se jménem Lev Děmidov, který mě naopak naprosto uchvátil a chtě nechtě se projevil nezbytným srovnáváním i do tohoto hodnocení, zůstane nepřekonán. I když bych se rád mýlil.

Inouš
19.06.2016 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem letos četl. A nasadila laťku tak vysoko, že už ji tento rok asi žádná nepředčí. Na druhou stranu jsem nečetl Dítě číslo 44, takže nemůžu srovnávat, ale Farma je v každém případě pecka. Doporučuju všema deseti a před Smithem smekám.

Michaeles
18.06.2016 3 z 5

Ze začátku mě kniha pohltila, něco nového, zajímavě psané, ale asi od poloviny se mě kniha zdála strašně natahovaná, některé pasáže zbytečně zdlouhavé a nezáživné. Jediná zajímavost co se táhla v celé knize bylo zjistit kdo lže a kdo mluví pravdu. Konec mě zklamal nejvíce. Pro čtenáře detektivek nedoporučuji.

Už několikátý Bestseller co mě nakonec zklamal.

R.E.M.
16.06.2016 3 z 5

Zvláštně spletený příběh. Uvěří syn matce nebo otci? Kdo mluví pravdu? Kdo lže?

Velmi čtivý příběh, napínavý. Autor nechal čtenáři prostor pro jeho myšlenky a dedukce. Často jsem se nemohla od knihy odtrhnout...

Dobrá kniha, kterou zkazil jen podivný a příliš stručný závěr.

Katka81
16.06.2016 4 z 5

Celkem napínavá story, hlavně v první půlce, pak už to bylo víceméně jasné. Knížku doporučuji ke čtení, i když mezi top ji rozhodně neřadím.

Arsi007
15.06.2016 5 z 5

Tak tohle by šlo :-) Příběh vypráví Danielova matka, která je přesvědčená, že se stala obětí velkého spiknutí. Celou dobu si říkáte, jestli to, o čem mluví může být pravda nebo je opravdu nemocná a vše si jen představuje a přkrášluje. Posledních cca třicet stran vás překvapí takovým způsobem, že budete po dočtení zírat na poslední stranu a v hlavě nebudete mít nic jiného než šokující rozuzlení a lítost nad tím, jak to všechno vlastně bylo. Nebo nebylo? :-)

Kniha se čte velmi rychle díky krátkým odstavcům i kapitolám. A i když si na pár dní dáte od čtení pauzu tak při opětovném začtení jste rychle vtaženi zpátky do děje. Takže i pro pomalejší čtenáře je kniha vhodná.

Doporučuji jí ale hlavně těm, kteří mají už hodně načteno a jen tak je něco nepřekvapí. Poslední dobou jsem už v takovém stavu, že ať přečtu cokoliv tak v půlce je mi už většinou jasné, jak to asi celé dopadne a z těch pár variant, které se nabízí je vždy jedna ta správná. Tady jsem ale byla celou dobu ve sladké nevědomosti a jen si pak vychutnávala závěr. Pár lidí tu sice psalo, že je závěr nepřekvapil, protože už v půlce měli jasno, jak to celé dopadne. No to s Frejou mi došlo, ale neříkejte mi, že na zbytek jste přišli taky :D

Za mě určitě 5* a je mi jasné, že se díky Farmě konečně vrhnu na mnou dlouho odkládané Dítě číslo 44, protože autorův styl mi vážně sedí :-)

svoboddka
14.06.2016 3 z 5

Moc dlouhe natahovani, moc kratke rozuzleni, ktere me snad po tom vsem uz ani nezajimalo. Tri hvezdy predevsim za napad, ne za provedeni.

BlankaTr
14.06.2016 5 z 5

Naprosto skvělá, napínavá knížka. troufám si říci, že je to jedna z nejlepších knížek co jsem zatím četla ... :) Nemohla jsem se od ní odpoutat, zajímalo mě jak vše dopadne.

Dousabel
13.06.2016 5 z 5

Naprosto skvělý pychothriller. Autor si s námi pohrává jako kočka s myší, nejdříve nám nabídne Tildinu verzi a člověk uvěří a představuje si ty největší a nejneuvěřitelnější konspirační teorie. Začínala jsem vážně uvařovat o existenci trollů:), navíc se od knihy od první strany nedá fakt odtrhnout. Druhá část s Danielem, mohla být opravdu delší, ale co opravdu oceňuji, je naprosto logické vysvětlení všeho, to se mi fakt líbilo. Navíc, kdyby byla tahle část delší, nevím, jestli by se mi vrátily panty zpátky, posledních 50 stran jsem četla s otevřenou pusou :D :D

Denisa.knizky
12.06.2016 3 z 5

Od Smithe jsem cetla i predchozi knihy, ktere me vice ci mene nadchly a nejspise prave proto me farma v porovnani s predchozimi dily troche zklamala. Ano, tema je zajimave, kniha je ctiva a urcite nelituji precteni, ale cekala jsem vice, pored jsem cekala na nejaky zvrat nebo necekany zaver tak jak tomu u autora byva ale prislo mi, ze posledni cca tretina knihy je dost predvidatelna a konec uz pote nijak neprekvapil. Zaverem, kniha neni spatna ale anin nijak ohromujici, doporucuji si nedelat podle teto knihy o autorove tvorbe jediny obrazek, umi to i lepe:)

nemer
12.06.2016 4 z 5

Oceňuji originální téma i atmosféru, kterou vyprávění oplývá. Oddechová a velmi čtivá kniha. Jinou tvorbu tohoto autora jsem nečetla, tudíž mne nezklamal, naopak příběh předčil má očekávání.

evasamankova
11.06.2016 4 z 5

Velmi čtivé a trochu mrazivé drama. Na čí straně stojí pravda?
Ovšem na to jak bylo matčino vyprávění po celou dobu podrobné, odnesla to závěrečná část příběhu bohužel až zbytečně moc velkým osekáním. Což mi přijde jako jediná výraznější vada knihy.
Farma má hodně do sebe, ale přesto předchozí autorovy knihy jsou o tu jednu "hvězdičku" lepší.

vorenus
10.06.2016 3 z 5

Další bestsellerová nálepka, co má přitáhnout čtenáře? Předchozí autorova díla neznám, tak nemohu srovnávat, jestli je tohle jeho vrchol a nebo slabší kus. Anotace byla hodně lákavá, ale rozhodně jsem od knihy čekal daleko víc. Autor celou knihu natahuje pointu, která mě osobně rozhodně dech nevyrazila, ale spíše zklamala.

Michaela01
09.06.2016 4 z 5

Co na to říct? Jelikož jsem nečetla Dítě číslo 44, nemohu obě knihy porovnat.
Farma se mi líbila, vyprávění Tilde bylo mrazivé a napínavé. Konec se mi ale zdál moc rychlý a myslím, že autor mohl ještě spoustu věcí doplnit. Očekávala jsem temný thriller, ale ve výsledku to nic až tak úžasného nebylo. Závěr byl sice překvapivý, ale jak už jsem psala, na mě byl až moc rychlý a těžce uvěřitelný. Jinak se mi ale kniha líbila a doporučuji ji k přečtení.

Pavlnka
07.06.2016 5 z 5

Velmi zvláštní kniha, zanechala mocný dojem a každému doporučím.

haluz
07.06.2016 5 z 5

na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože Lvovu trilogii jsem přečetla jedním dechem.. Začalo to dobře, popis švédské přírody a života byl zajímavý, příběh se začal vyprávět... ale tak v půlce knihy jsem měla chuť začít řvát "Danieli tak už je s tou svěrací kazajkou zavolej" - bláznivá ženská, která vidí i za obyčejnou pozvánkou spiknutí.. no nakonec Daniel zavolal, a příběh mohl skončit. Ale neskončil... a já jsem nadšená, takový konec jsem opravdu nečekala.. i když byl opravdu trochu utnutý... ale člověk nad tím musí přemýšlet.. jak je lidská mysl křehká... co byla pravda a co jen výplod fantazie..?