Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 958 958

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

Siraelxy
05.06.2016

Kniha o které se mluví v superlativech mě, trochu, zklamala. Zdlouhavé vyprávění a vysvětlování matky mi kazilo dojem ze čtení :-)Vím, zní to jako hloupost, protože kniha je vyprávěním příběhu pohledem matky. Všechno ostatní bylo dobré - přiběh, tajemství, napětí, rozuzlení....Jen kdyby bylo vyprávění trochu svižnější.

zuzana2599
03.06.2016 5 z 5

Mě se tento rodinný psychothriller velmi líbil. Od první stránky byl příběh tak nabitý napětím, že jsem knihu jen těžko odkládala. Odlehlé prostředí farmy švédského venkova, severská mytologie, tajemství z mládí, skvělá vypravěčka, kdy nevíte, co je pravda a kdo lže a určitě překvapivé rozuzlení, nad kterým jsem pak dlouho přemýšlela...Určitě si ráda přečtu i jinou knihu tohoto autora!

gumkacik
02.06.2016 4 z 5

Kniha mě nejprve spíš vytáčela. Měla jsem tendence si v duchu neustále klást k vyprávěnému příběhu doplňující otázky, jelikož některé věci se mi zdály nelogické. To mě ale pohánělo kupředu a nakonec jsem byla s vysvětlením na konci spokojená.

putpuda
30.05.2016 4 z 5

Já čekala "farmu plnou mrtvol" ;). A ono to bylo úplně jinak. Zvláštní kniha, zvláštně
napsaná, ale hodně dobře se čte. Také bych brala ještě tak jednu kapitolu. Jako když koukáte na film, u kterého si říkáte - no konečně se to rozjelo - a najednou běží titulky ;). Dítě č. 44 jsem nečetla, ale určitě přečtu. Kniha super, ale četla jsem i lepší.

iška
29.05.2016 5 z 5

Rozloučili jsme se se Lvem Děmidovem, ale kniha mě pět přitáhla a bavila až do konce. Mám v poslední době problém se zrakem a přiznávám, že jsem se musela hodně přemlouvat, abych knihu vždy na chvíli odložila. Já se tedy opravdu nenudila.

Markettka00
26.05.2016 2 z 5

Knihu jsem dostala s doporucenim, ze je velice podarila. Nevim, co na ni kdo vidi, ale kniha mi kvalitni neprijde, pribeh predvidatelny, vypraveni paranoidni matky je casto dost prehravane a spis zacina to jeji fantazirovani vadit. Dej je rozklicovany na poslednich ctyrech strankach a nic, z ceho by si ctenar znaly detektivek 'sedl na zadek'. Popsat knihu jde slovy - VELKA NUDA

lupo
24.05.2016 5 z 5

Děj knihy byl velmi podařený. Člověk nevěděl jaké tajemství se skrývá a co čtenáři bude odhaleno.

Hella
22.05.2016 3 z 5

Knize určitě nelze upřít čtivost, nicméně já byla v závěru zklamaná a dokonce jsem se autorem cítila podvedená. To kvůli tomuhle rozuzlení celou dobu držím vypravěčce palce a nedočkavě čekám, až už se TO potvrdí? No do prkýnka...

Kesssssi
20.05.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha, nicméně na konci nemilé překvapení a za mě po celém příběhu mírné zklamání. Pořád jsem očekávala, že jde o rozuzlení, které je už v podstatě jasné ale ve finále je to jinak.

adelaska
19.05.2016 5 z 5

Paráda paráda paráda! Mně tedy celé vyprávění maminky mrazivé připadalo, knížku jsem hltala a nemohla přestat. Za pouhý den přečteno. Konec mi přišel trochu zmatený, byl příliš rychle useknutý, určitě tam mohlo být ještě více prostoru. Ale jinak naprosto perfektní čtení, na které ráda budu vzpomínat a určitě se k této knize ještě vrátím.

happy-smile
15.05.2016 4 z 5

Tento nápad se mi velmi líbil, netradičně stavěná kniha a i velice odlišný styl od toho, na jaký jsme u tohoto spisovatele zvyklí. Byl to velice svěží vánek mezi detektivkami. Ze začátku jsem byla úplně nadšená a byla to pro mě jasná pětihvězdičkovka. Přece jenom ale tak v půlce si na to už člověk zvykne a už z toho není tak "cvrklý" :-) Zůstala jsem však zvědavá, jak to vlastně je. Vlastně celou dobu je ponecháno na čtenáři, aby si utvořil názor stejně jako syn vypravěčky a na konci má možnost prozkoumat důkazy a zjistit, jak to celé vlastně bylo. Rozhodně doporučuju, velice dobrá kniha.

petulienka126
13.05.2016 2 z 5

Ja som to cele nejak nepochopila....

gad
10.05.2016 4 z 5

Skvělé čtení, zajímavě vyprávěné a vy nevíte, kde je pravda. Tilde vás vtáhne do svého vyprávění a vy prostě chcete vědět, jak to bude dál. Možná něco tušíte, přesto budete v závěru překvapeni. Čtyři hvězdy za trochu useknutý konec. Přesto nemohu jinak než doporučit.

"Vedu boj proti lidským nepřátelům, proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti pozemským duchům zla."

Rodaw
10.05.2016 3 z 5

Ach jooo :( Čekala jsem, že Farma bude jasných 5 hvězdiček!! Řadím se mezi fanoušky Dítě číslo 44 a Farma je prostě něco naprosto jiného. Pro mě to nebyl mrazivý thriller, ale v podstatě komorní rodinné drama. Fajn, zajímavé a hlavně zvláštní, ale.. nic převratného :((
U mě stále na první příčce Dítě číslo 44 (stejně to má i moje babička).
Farma nebyla špatná, ale nijak mě neuchvátila..

Jandýs
09.05.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem nechtěla dát z rukou, dokud se nedočkám všech odpovědí! Vyprávění se mi moc líbilo, odkrývání pravdy a všech událostí si u mě rozhodně vysloužilo 5 hvězdiček a skvělá doporučení! :-)

Joges
09.05.2016 5 z 5

Strhující a napínavé čtení. Úsporný styl vyprávění nutí čtenáře zhltnout knihu během krátké doby, dobře vymyšlené postavy, prostředí a spletitý děj jsou pak zárukou kvalitního thrilleru, jenom závěr mě moc nepřekvapil. Plný počet bodů přesto nechávám, za ten jednodenní čtenářský zátah si Farma uznání přece jen zaslouží.

Illaa
08.05.2016 5 z 5

Kniha byla suprová. Měla spád a celou dobu vás autor držel v napětí. O rozuzlení děje jsem měla možná trošku jiné představy, ale i tak tato kniha splnila mé očekávání téměř maximálně.

ptoček
07.05.2016 5 z 5

Parádní psychothriller, naprosto překvapivý závěr, tleskám!!!

Kalina
05.05.2016 5 z 5

Skvělé čtení. Od začátku do konce je čtenáŕ držen v napětí a pozornosti. Vše co je popsáno má svůj nepostradatelný význam. Doporučuji.

honZic
05.05.2016 4 z 5

Super kniha. Moje první od tohoto autora. Nicméně nemohu bezvýhrad souhlasit s názory níže. Kniha častokrát překvapí. Rozplétání příběhu je velmi zajímavé a čtenáře chytne, ovšem konec překvapivý není. A to je velká kaňka na jinak skvěle gradovaném příběhu. Ve třičtvrtě knihy autor čtenáře dovede k zásadnímu a nejdůležitejšímu odhalení, no a zbytek čtenáři rychle dojde. Ale i přes to, jen doporučuji ke čtení. Zda tuto poslední pomyslnou kaňku autorovy odpustíte, necháme jen na vás. Já ji neodpustil. Bohužel.