Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 958 958

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

iveta3689
11.08.2016 4 z 5

Mám z ní trochu rozporuplné pocity. Děj je výborný, napínavý, ale konec nestál za nic. Celkově mám z knížky dobrý pocit, ale znovu bych ji číst nemusela.

rasputin
10.08.2016 3 z 5

...ale tak jako úplně blbý to není. Nápad dobrej, ale příliš rozvláčné vyprávění mě spolu s urputně překotným koncem neustále přivádí k myšlence, že autor vlastně do poloviny knížky ani sám nevěděl, jak to dopadne. Rozhodně se mu nedá upřít čtivost.

tkometka
05.08.2016 3 z 5

Před Farmou jsem četla Dítě číslo 44. Dítě ve mě nechalo hromadu emocí. Farma prostě proplula beze stopy. Nechci tím říct že Farma není dobrá. Styl psaní je skvělý, zápletka vcelku nepředvídatelná. Ale nějak jsem bojovala s pocitem číst dál. Vyprávění Danielovi matky mě něčím rozčilovalo. Určitě to byl účel aby se čtenář dokázal vžít do jejího rozpoložení ale mě to úplně nesedlo. Nejčtivější pro mě byla kniha zhruba od 290 strany.
Když to shrnu ... ano dobrá kniha... ale dokážu od ní odejít. U Dítěte č. 44 to nešlo.

LuckaH2
03.08.2016 3 z 5

Ja vubec nevim jak knihu hodnotit...je pravda, ze je hodne ctiva, za necele dva dny jsem ji mela prectenou, proste vas to nuti cist dal. Coz neni dukaz, ze je vyborna, ale je ze napsana, aby probudila zvedavost. Urcite jsem o toho cekala vic(nase vina domenek:-), v prubehu jsem si rikala,ze to je tak pritazene za vlasy, konec mi to vysvetlil, takze uz mi to tak pritazene neprislo(ze byl kratky mi ani nevadilo). Namet je zajimavy, ale vylozene odvazana z toho nejsem...

paulinne_b
01.08.2016 4 z 5

Kdybych Farmu četla dřív než Dítě číslo 44, tak by hodnocení pravděpodobně bylo plných pět hvězd, protože Smith psát prostě umí. Příběh je napínavý (jen možná až zbytečně rozvleklý) a konec překvapivý, nicméně ale dost uspěchaný a rozhodně by si zasloužil věší prostor.

barusak1
01.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den ... naprosto mě dostala.

Ajvon66
29.07.2016 5 z 5

Ve středu, kdy jsem si knihu vyzvedla, jsem stihla přečíst jen nějakých 30 stran, druhy den jsem šla spát až před půlnocí, kdy jsem příběh dočetla. Pro mė strhující děj a velice čtivě psáno.

Kacabenka
27.07.2016 5 z 5

Farma je první kniha, kterou jsem od T.R.Smith četla, proto nemám, jako většina z vás, srovnání s dítětem 44. Dle mého názoru musím uznat, že mě kniha zaujala hned prvními stránkami. Celkově v knize byly 3 zvraty, které mě dostaly zpátky na začátek přemýšlení "jak to vlastně bylo a bude". Až u posledních stránek jsem začala tušit, kde je "zakopaný pes" a konec byl na můj vkus velmi rychlý, jen mě trošku zamrzelo, že záplatka byla vyřešena pouze v 10 větách....trošku by mi nevadilo, kdyby autor rozebral jak to skončí s hlavními hrdiny. Ale i přes mé neutichající otázky hodntím knihu 5 hvězdičkama, jelikož jsem ji opravdu četla jedním dechem a neustále mě to hnalo číst dál a dál.

Christo
26.07.2016 3 z 5

Takový letní literární blockbuster. Ještě, že jsem ho četl na rušné plovárně. Už jen proto, že pokud vás někdo pocáká vodou, tak tuto mokrou knihu se ani nesnažite sušit. Stejně tak týden po přečtení nevím, jak to dopadlo a je mi to fuck.

kiraa
25.07.2016 3 z 5

Abych řekla pravdu, výsledkem jsou trochu rozporuplné pocity. Jak jsem se moc na tuto záležitost těšila a čekala na vydání, byl to dort, ale bez té pomyslné třešničky.
Vzhledem k tomu, že T.R.S. si mě naprosto získal skvělým "Dítětem", předpokládala a hlavně doufala v podobný "flák".
Ne, že bych Farmu úplně zatracovala. Nenudila jsem se, ale trochu jsem postrádala to, co dokázal uplácat v podobě své prvotiny. Abych nebyla úplně kritická, shrnula bych to následovně. Do autobusu na cesty hodně dobrý, ale vystoupit bych asi nezapomněla. Jinak krásný trojky... to jsou taky body do pohody. :-)

myryjam
23.07.2016 5 z 5

ˇuplně něco jiného než Dítě číslo 44, což je dobře, autor ukázal, že umí. Kniha je čtivá od začátku do konce, čtenář je udržován v napětí až do konce, ale neotřelým způsobem, kdy je mu postupně po jednotlivých vrstvách dovoleno nakouknout na pravdu. líbila.

SimonaP
20.07.2016 2 z 5

úplný souhlas s knihomol61, chtěla jsem napsat přesně to samé. Podle obsahu na obalu jsem si myslela, že to bude pecka, ale styl vyprávění a zápletka se mi nelíbily. Čekala jsem něco jiného. Moc nechápu zdejší pochvalné recenze. Jedním dechem jsem to fakt nedala, nudila jsem se.

knihomol 61
18.07.2016

Ještě ,že jsem si knihu nekoupila.Nedá se to vůbec srovnat s Dítě 44.Ta se mu povedla,ale toto ...
Vím,že se snažil/ spisovatel/ napsat něco neotřelým způsobem,ale prostě a jednoduše se to nepovedlo,nebo jsem očekavala něco jiného,nevím.Nemohu knihu doporučit,protože se mi prostě nelíbila!!!

Acquenta
15.07.2016 3 z 5

Když jsem četla recenzi knihy na obale, strašně jsem se těšila na čtení. V prvních chvílích jsem se od příběhu nemohla odpoutat, říkám si, tak tohle je opravdu pecka...v průběhu čtení už to bylo slabší, ale stále napínavé a nutilo číst dál a dál. Byla jsem hrozně zvědavá, jak to nakonec dopadne...ale ten konec mě teda zklamal....vlastně ani nevím, jak to dopadlo, jsem v rozpacích. Konec byl pro mě divná slátanina...

Ywonek
11.07.2016 5 z 5

Kniha mě fakticky dostala. Velice čtivá, od začátku napínavá a celou dobu jsem si říkala a dedukovala jak to dopadne. No toto jsem opravdu nečekala ;)

Merynkaw
11.07.2016 3 z 5

Přišlo mi to trochu nesmyslně zamotané..

kaca.ka
11.07.2016 4 z 5

Knihu jsem nechápala, celkem se mi dařilo vcítit se do role Daniela - Kdo má pravdu? Kdo nemá? Něco sedí a něco ne. A pak do sebe všechno zapadlo a nečekané vysvětlení se našlo. Jen by mi závěr ještě víc seděl, kdyby byly dosavadní role některých postav víc osvětlené.

Faiglová
10.07.2016 5 z 5

Hodně čtivé, jakmile ji začnete číst, nemůžete prestat.

PetraBery
09.07.2016 4 z 5

Hodně čtivá kniha s dějem, který nás nutí číst stále dál a přemýšlet, kdo lže a kdo mluví pravdu? Matka jako ústřední vypravěčka pro mne byla překvapením, ale do knihy sedí opravdu dobře... Konec mohl být rozvinutější, dle mého zbytečně osekaný. Další knihy autora si určitě přečtu.

vakkets
07.07.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, velice čtivá, moc dobře napsaná. Člověk si celou dobu skládá v hlavě teorii „jak to teda bylo“ a myslí si, jak autora prokoukl, ten ho však na konci pěkně převeze! Ale jednoznačně v dobrém!! Určitě doporučuju k přečtení, je to sice psycho, ale stojí to za to.