Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 958 958

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

LuBu
04.05.2016 5 z 5

Nečekaný konec, super příběh, zkrátka knížku jsem četla každou volnou chvilku,abych věděla, jak to vlastně dopadne. Rozhodně doporučuji!!!!

Sorrow
04.05.2016 4 z 5

Velice působivé a originální - především zvoleným stylem vyprávění a podávání faktů (faktů s otazníkem). Cítíte se, jak kdyby to ta máma povídala vám. Věřit či nevěřit? To je oč tu běží...Hvězdu srážím za uspěchaný konec, který mohl šokovat o to víc, kdyby si s tím autor dal větší práci...Jinak ale vymyšleno i sepsáno hóóódně dobře!

Šánka
29.04.2016 5 z 5

Vynikající, neskutečně promyšlené.
Už jen výběrem vypravěče téměř celého příběhu se autorovi povedlo hned od počátku vyvolat ve vás pochybnosti co je pravda. Nejste si jistí vůbec ničím a to, co se zdá jasné, může být úplně jinak ...., ale také nemusí. Posledních 50 stran je jedna velká jízda, která rozcupuje všechny vaše teorie. Pro thrillerové fandy velká lahůdka !

Ankavi
28.04.2016 4 z 5

Skvělý thriller. Byla jsem vtažena do děje od prvního okamžiku. Téma neotřelé, děj má spád, honí se vám hlavou otázky komu věřit, komu ne - vše se zdá být přesvědčivé, jasné - ale... K tomu paralelně popis přírody, stručný, ničím neruší - ale napomůže představivosti. Hvězdičku ubírám jen za pro mě překotný konec, čímž ovšem nesnižuji kvalitu celé knihy, kterou mohu bez obav doporučit.

astina
27.04.2016 5 z 5

Kniha nezklamala, děj měl spád i správnou dávku napětí - severské autory mám ve velké oblibě a tak jednoznačně doporučuji.

VladkaBU
25.04.2016 5 z 5

... už od začátku čtení jsem o ní pochybovala. Je možné, že tohle může všechno stát jedné osobě v ty nejnevhodnější okamžiky? Ale přece by si to nevymyslela... zajímavé čtení, konec už jsem dohltala, abych záhadě přišla na kloub. Vyústění teda překvapivé. Za mě pět hvězdiček

Zrzavá_Tereza
25.04.2016 5 z 5

Souhlasím s tím, že konec byl trochu useknutý a možná bych ještě pár stránek na vysvětlenou chtěla..
Ale i přesto dokonalá kniha, kterou jsem ráno začala číst a pustila ji z rukou až večer po dočtení. Tom Rob Smith umí. Dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Hlavně to téma - s takovým jsem se ještě nesetkala.
Pokud chcete vědět trochu víc, u mě na blogu (link v profilu) jsem dnes o téhle knize zveřejnila článek.

mariva
25.04.2016 3 z 5

Zatím jsem nepropadla módní vlně severských thrillerů, tohle byla první kniha z tohoto žánru i první kniha tohoto autora. Kniha mě chytila od první stránky, nemohla jsem se odtrhnout a čekala jsem netrpělivě na rozuzlení děje. Po této stránce jde o výborné čtení. Závěrečné rozřešení mě ale zklamalo a z celkového vyznění knihy mám trochu rozpačitý dojem, protože spousta událostí zůstala neobjasněná a připadalo mi to příliš překombinované.

Paja85
24.04.2016 5 z 5

Kniha, ktera mě chytla hned od začátku a z ktere mě pěkně mrazilo. Skvělý thriller, který vás napíná až do samého konce. Bohužel musím říct že mi chybi ještě tak 2-3 stránky...na můj vkus trochu useknute. Přesto jedna z nejlepších knížek za poslední dobu!

Tulenik
23.04.2016 1 z 5

ach jo, tak tohle je zatím nejslabší autorova kniha a její marketing je mnohem lepší, než ona sama.... dá se přelouskat za dva večery, ale pocit je spíš rozpačitý...

pavlinkaa
20.04.2016 4 z 5

Kniha na mě zapůsobila tak půl na půl. Dobré čtení, ale čekala jsem lepší.

Pett
17.04.2016 3 z 5

Ehm... černá ovce plavající proti proudu... kde začít? Celé se to veze na momentálně módní vlně... něco se stalo, my se snažíme pochytávat indicie, nikomu nevěřit a dumat, co asi se tak mohlo stát a kdo všechno v tom má prsty ... Zmizelá na dvěstěosm způsobů... zas a znova... tisíce stran vás natahujou a když už lezete po zdi, tak se dočkáte rozuzlení ve dvou větách a jaký jste byli... no, nevím... to by muselo být setsakra vygradované Wau! , aby vám poté nebylo líto těch nicneříkajících předchozích tisíců stran... a bohužel... postrádala jsem logiku celého příběhu... matka, otec, syn a snad i duch svatý mi fakt lezli na nervy svým nelogickým chováním... zbytečná překombinovanost... a pointa? Psst, hezky všechno popořadě... nejdřív se potřebuju napít... vyčůrat a... ehm... kde jsme to skončili? ;)

bookcase
17.04.2016 5 z 5

Wau!!!! Tak tohle bylo naprosto úžasné čtení. Psychothriller, který děsí ne akcí, ale atmosférou. Nevíte, komu věřit.

Šárka5875
16.04.2016 5 z 5

Tom Rob Smith zkrátka umí. Naprosto do detailů propracovaný psychothriller, skvělá zápletka a naprosto nečekané a překvapivé rozuzlení. Recenze v záložkách - Můj knižní ráj

Didi15
14.04.2016 4 z 5

Četlo se velice dobře, jen jsem čekala lepší závěr.Ale doporučuji.

Kubason
14.04.2016 5 z 5

Velice napínavá kniha. Neustále jsem si říkal "ještě pár stránek", děj je velice napínavý a kniha se těžko odkládá, přečetl jsem jí jedním dechem.
Děj jde velice rychle dopředu, je promyšlený a má nepředvídatelný konec.
Jelikož je to má první kniha od tohoto autora, nemohu srovnávat s předešlou trilogií. Jediné co vím, že si jí celou přečtu :-)

anetka.repova
14.04.2016 5 z 5

Wau, úžasná kniha, která má grády až do poslední stránky. Je natolik silná a napínavá, že u ní budete sedět až do samého konce, dokud ji nepřečtete jako já. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a po dlouhé době jsem četla skvělý, napínavý thriller až do poslední stránky a ten příběh dokonalý, strašně se mi líbil.
Knihu všem doporučuju, je skvělá.

Stepka1989
09.04.2016 5 z 5

Uz dlouho me zadna kniha takhle neupoutala. Napeti od prvni do posledni stranky a neustaly vyvoj deje me donutil precist knihu jednim dechem. Skvele!

Jana77
09.04.2016 5 z 5

Po přečtení Dítěte číslo 44 jsem myslela, že Smith nastavil laťku vysoko. Farmou ji nepřekonal, ale nastavil jinou, protože Farma jiná je. Skvěle promyšlený příběh plný dávných tajemství a starých křivd mě udržoval od první stránky v napětí. Za mě plných 5 hvězd.

Thessaloniki
08.04.2016 4 z 5

Mno, z mého pohledu se Farma rozhodně nevyrovná kvalitám Dítěte číslo 44, resp. celé trilogie o Lvu Děmidovovi.
Farma je dobře napsaný, poutavý i zdařile vypointovaný "rodinný psychothriller", děj příběhu letí po celou dobu zběsile kupředu, jednotlivé střípky se postupně spojují, ale přece jen... asi tomu chybí trocha té výživné omáčky, která by divoké tempo knihy trochu zpomalila a dala mu něco navíc. Prvky severské mytologie, jimiž je příběh prošpikován a které jsou v současných krimi/thrillerech dost populární (J. Theorin, M. Kallentoft, S. J. Bolton, S. Spjut) touto omáčkou bohužel nebyly.
Styl, jakým je příběh podán, mi trochu připomíná některé současné "dívky" - kupř. Dívka ve vlaku či Vraní dívka. Přestože je Farma určitě lepší než obě zmíněné knihy, musím - chtě nechtě - připustit, že jsem jí maličko zklamán. Ale naštěstí jen docela maličko.
Toma Roba Smithe každopádně považuji za jednoho z nejzajímavějších a nejtalentovanějších spisovatelů tohoto žánru a myslím, že se od něj do budoucna dočkáme ještě velkých věcí.