Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 957 281

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

evilunicorn
25.08.2019 2 z 5

Nemohu uvěřit,že autorem této knihy je člověk,jenž napsal Dítě číslo 44.Něco tak nudného jsem už dlouho nečetl.Samozřejmě chápu,že hodnocení knihy je čistě sugestivní záležitost,ale tohle mi přišlo jako spíchnuté horkou jehlou,bez napětí a vzrušení.Dokonce ani když se začala odkrývat tajemství a děj se blížil ke konci, necítil jsem sebemenší zvědavost,jak to celé dopadne.. Zklamání,a to obrovské.

Hopulka
21.07.2019 4 z 5

Přijde mi zajímavé, jak rozporuplné hodnocení kniha má.
Od autora jsem nic jiného nečetla a příběh se mi moc líbil. I když mi vyprávění matky přišlo chvílemi hodně špatně podložené, nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit. Trochu mi chyběl Chrisův pohled na historku se sběrem hub.

bezprezdivky
03.07.2019 1 z 5

Nechce se mi věřit, že tuhle slátaninu napsal stejný spisovatel, který napsal skvělé Dítě číslo 44 ..........

KatkaHutyrová
29.06.2019 5 z 5

Za mě skvělé. Knížka, od které se opravdu špatně odchází.
Autor to měl velice dobře vymyšlené, a přestože šetřil stránkami, podařilo se mu vymyslet a napsat parádní příběh se skvělou atmosférou. Rodinný thriller, který má grády a překvapivý závěr.

Janík511
07.05.2019 2 z 5

Právě dočteno. Ze začátku jsem byla celkem dost napnutá, jak se děj táhl, ztratila kniha pro mě své kouzlo. Na závěr žádné velké odhalení se nekonalo. Kdybych si přečetla začátek a pak konec, vím asi vše. Není to kniha, kterou bych četla znova a za pár měsíců už nebudu ani vědět její obsah. Jednou opravdu stačilo.

trudoš
16.04.2019 3 z 5

Docela zklamání. Přestože Tom Rob Smith vyloží na stůl hodně atraktivní karty, z následné hry není schopen vytřískat víc, než nějaké to zneužívání v dětství. Místo toho, aby historii plnou lží a klamů rozehrál v pořádné drama, nechá nejdřív odvyprávět jednu verzi a pak se zabývá tím, co by na ní mohlo být pravdy. A i když chvílemi člověku přeběhne mráz po zádech, výsledné finále je maximálně tuctové. Chyběla mi pořádná konfrontace, která by ve mně zanechala pocit zadostiučinění. Zkrátka jsem netušil, že místo thrilleru dostanu třistastránkovou psychoterapii s nejistým výsledkem. Taky úplně nechápu motiv hrdinovy sexuální orientace, protože na funkci to nemá absolutně žádný vliv. Nemluvě o autorově neochotě vystavět příběh dle tradičních postupů - místo toho experimentuje s bloky souvislého textu. Dlužno říct, že neúspěšně. Co mu naopak funguje perfektně je charakter osamělého švédského venkova, kde prvního souseda potkáte až po několika kilometrech. To bych taky brzy trpěl depresemi.

Pajule35
15.04.2019 5 z 5

Jeden den na přečtení této knihy, to byl fičák . Ten konec jsem vubec nečekala. Doporučuji.

Jarka 55
07.04.2019 5 z 5

Trochu jina káva než jeho prvni trilogie ,ale autor mě určitě nezklamal.

Eva88
06.04.2019 3 z 5

Žádná hitparáda teda. Čekala jsem víc. Nápad skvělý, ale zpracování mně nesedlo. Vyprávění Tilde mi celou dobu v nečem vadilo. Ale to byl možná i autorův účel, vzhledem k vyústění příběhu. Konec nečekaný a posledních 20 stránek opravdu super.

te-ssiinka3905
27.03.2019 2 z 5

knihu jsem přečetla... to je to slovo "přečetla"... chvílema jsem měla sto chutí vzít tu samozvanou matku za límec a vyhodit jí oknem, ať všechny ty souvislosti vyklopí nebo ať se proletí... jakmile je vyklopila a dodala k nim hodně slabé "důkazy", tak jsem věděla, že je to fakt jen blázen... následné rozkličování příběhu konečně nabralo alespoň nějaký spád, ale tahle kniha jen z nouze ctnost dočtená, nikdy se nevyrovná dokonalým příběhům Lva Děmidova

jana1941
22.03.2019 5 z 5

Taková ta kniha, od které se neodtrhnete, dokud nezjistíte, jak se věci doopravdy mají. Vyprávění matky je místy zdlouhavé a konec pak zas celkem rychlý, ale jinak skvělá kniha.

LenkaGonn
18.03.2019 1 z 5

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Možná proto jsem byla tak zklamaná. Autora znám a jeho kniha Dítě číslo 44 je naprostá bomba a moc se mi líbí a proto jsem si koupila i tuhle. Ale příběh mi přišel uhozený a upřímně ta matka jeho je fakt střelená. Nečekala jsem, že nakonec to bude vše naopak. Pro mě prostě nic c bych si znova přečetla.

Kalima206
03.03.2019 5 z 5

Za mě naprostá bomba! Četla, nebo přímo hltala sem stránky a kdyby mě čtení neuspávalo a měla sem čas jen pro sebe, tak jen čtu a čtu! Opravdu až brutálně napínavé. Mě osobně se to hrozně dobře četlo, ačkoliv se děj vypráví v přítomnosti a minulosti, je to hezky rozděleno do odstavců a tak člověk netápe, v kterém čase zrovna je.

Naprosto obdivuji, že někdo dokáže takhle do detailů vymyslet příběh, za mě obrovské nadšení! Měla sem trošku obavy jak to teda celé dopadne, ale fakt určitě stojí za přečtení! Škoda že vím, jak to celé dopadne, jinak bych si knihu přečetla z fleku znovu! :D

Anna 13
24.02.2019 3 z 5

Když o tom tak přemýšlím, tak si uvědomuji, že ta kniha vlastně není až tak špatná...
Ale zároveň s tímto pocitem někde ve mně pramení silná nespokojenost. A také fakt, že autor mnohé pokazil...

Varování: může obsahovat spoilery.

Námět celé knihy se mi neskutečně zalíbil. Přišel mi neskutečně ojedinělý a téma velmi těžké na zpracování z hlediska psychologie. To, že se hlavní hrdina musí rozhodovat mezi dvěma rodiči - respektive komu z nich bude věřit, to je opravdu drama.
Ale nelíbila se mi forma zpracování. A už vůbec ne to, jak byl příběh natahovaný a zdržovaný nepodstatnými detaily. Také bylo těžko uvěřitelné, že by se syn s matkou v tak stresové situaci takhle vybavovali a zatěžovali se nepodstatnými skutečnostmi...

Každopádně ten příběh má opravdu něco do sebe a nutí čtenáře ve čtení pokračovat, ať už má se stylem autora jakékoliv problémy.

Musím říci, že jsem celou dobu byla na straně vyděšené Tilde a že jsem si tuto statečnou ženu velmi oblíbila. Ani chvíli jsem nepochybovala, což možná byla chyba, neboť by to ve výsledku bylo všechno příliš jednoduché.

Ale zklamalo mě závěrečné rozuzlení. A hodně. Verze nebojácné Tilde mi přišla mnohem zajímavější - už jen ta skutečnost, že by se Chris dokázal takto změnit a objevit v sobě tak ohavnou temnou stránku, by byla prostě unikátní.

Neříkám, že se mi některé věci ke konci nespojili, že něco nezapadlo do sebe. A bylo to i překvapující.
Ale tak nějak se pořád nevyřešilo všechno. Jsou tu místa v ději, která nebyla vysvětlena, na které se snad zapomnělo?
A z toho asi pramení ta nespokojenost. A také z toho, že vyfantazírovaný příběh by měl vyšší grády než ten skutečný...

Každopádně si myslím, že tohle je právě ta kniha, která by se možná měla přečíst vícekrát. A u které by bylo dobré si psát poznámky.
Určité zklamání však opravdu nejde popřít či nad něm dokonce mávnout rukou.

Ohlasy na knihu jsou přehnané, inzerce nafouknutá do rozměrů, které si kniha nezaslouží...

Přemýšlím nad tím zda po této zkušenosti budu mít ještě chuť na Dítě číslo 44. Ale jak se znám, tak tomuto bestselleru neodolám.

jana5868
13.02.2019 2 z 5

Zbytečně zdlouhavé až otravné, poslední čtvrtina dobrá. Dočetla jsem jenom ze zvědavosti.

Lucinky
05.02.2019 odpad!

Vůbec se mi nelíbila , zbytečně natahované, zdlouhavé....

kacenka72
23.01.2019 3 z 5

Silný potenciál příběhu, ne úplně využit. Téma a celé rozuzlení by podle mého názoru stálo za lepší zpracování. Sice je celá kniha čtivá a zhltne se za jeden den, ale myslím, že autor měl na to, vytřískat z toho více.
Tildino vyprávění bylo fajn, ale odpustila bych si to přerušování pohledem jejího syna... ztrácelo tím hodně šťávu. Za mě trochu slabší průměr.

Danilla
31.12.2018 2 z 5

Kniha mě nijak neohromila. Začátek se táhne jako žvejkačka a to co Tilda popisuje, je fakt těžko uvěřitelné. Že není úplně v pořádku, musí dojít každému hned na začátku jejího vyprávění.
Konec knihy dejme tomu docela šel a rozuzlení bylo fajn ale znovu bych knihu nečetla.

Ivka14
27.12.2018 2 z 5

Začátek byl skvělý,ale pak to šlo z kopce a konec jsem nějak nepochopila.

smejkalova.m
20.11.2018 3 z 5

Nic moc, takový průměr.. Čekala jsem od knihy víc, závěr byl překvapivý, ale že by mě to celé nějak šokovalo, to ne..