Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 957 281

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

E.lisabeth
11.11.2018 4 z 5

Zajimave psana kniha, celou dobu vas nuti stale menit nazor, ke ktere strane se pripojit, kdo ma pravdu a kdo je tu blazen?

strippedd
08.11.2018 1 z 5

Obsahuje spoiler.
Začátek byl super. Spoustu tajemství, ale postupně to bylo pro mě zdlouhavé. Chyběli mi náznaky, které by mi na konci řekli aha tady mi to mělo dojít. Vůbec nebyl vykreslen pohled manžela a jeho názory, když pak tam jen na konci seděl a najednou byl taky ten co má pro Tilde pochopení. No četla jsem to s velkými rozestupy, závěr dobrý ale za mě nic moc. Škoda měla jsem velké očekávání.

Allla9
22.10.2018 5 z 5

Každý máme vzpomínky na dětství a dospívání. Tilde je v sobě dlouho potlačovala...... Určitě si přečtu i další knihy tohoto spisovatele.

klarinka9974
10.10.2018 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, celý příběh vás drží v napětí co se vlastně stalo a na čí stranu se máte obrátit. Do poslední stránky jsem byla zmatená a tak trochu jsem od celého děje očekávala jistý zlom a překvapení. Nejspíš bych to jako detektivku nehodnotila, spíš jako ženský román k zamyšlení.

zee
01.10.2018 4 z 5

První přečtená věc od TRS a jistě ne poslední. Vypravěčsky zajímavé a formálně netradiční. Čas, v kterém matka podává svůj příběh synovi je vlastně takovým mezidobím. Hluchým místem mezi ději minulými a budoucími. Alespoň tak to od začátku vypadá. Hltáte její vyprávění a třesete se, jak bude konfrontováno po příjezdu otce. Trochu ke škodě mi pak přišlo, že právě tento motiv konfrontace byl trochu odfláknut. První, převážně retrospektivní část mi proti následnému přítomnému ději přišla prostě až příliš dlouhá. Ten přeskok času a formy byl po tří čtvrtinách knihy příliš zbrklý. Následující děj byl určitě napínavý, ale jako bych z něj cítil autorovu nedočkavost a netrpělivost, možná způsobenou časovým pressem z hlediska dodržení termínu vydání. Za tuto kompoziční nekonzistentnost a neproporcionalitu strhávám jednu hvězdu. Jinak z hlediska vykreslení psychologie postav a schopnosti udržet napětí mezi pojmy pravda a lež lze autorovi složit kompliment. Kniha je tedy napínavá, emotivně plná a překvapující. Na základě anotací na přebalu by se však dalo očekávat více hororu, tajemna a mytologie, která tam hraje sice určitou úlohu, nikoliv však tak ústřední. Z tohoto hlediska by se dalo možná hovořit o zklamání, či nenaplnění očekávání. Přijde mi tedy škoda, že mírně zavádějící či přehnaně thrillerovitě znějící popisy díla mohou, právě z důvodu nenaplnění očekávání, trochu zkazit dojem z jinak výborné knihy. To je ovšem možná výtka spíše k vydavatelům. Autorovi čest a chvála.

evin84
26.08.2018 4 z 5

Zajímavý příběh s nečekaným koncem. Mě se kniha líbila, četla se mi dobře.

Mandlevest
23.08.2018 5 z 5

Tak mám díky DK dalšího autora v kategorii ha, něco už vydal/á, to si musím přečíst. Farma bylo v podstatě takové poklidně se vyvíjející vyprávění z minulosti s ještě poklidnějšími vsuvkami ze současnosti. Ale proč jsem hltala stránku za stránkou napjatá co bude dál? A nebyla jsem zklamaná, bylo dál a jako třešnička na dortu pro mě celkem překvapivý závěr. No, tak jestli je tohle autorova nejslabší kniha, nemůžu se dočkat, až si přečtu "ty lepší".

Eldaren
08.08.2018 4 z 5

Pribeh vas udrzi na jehlickach a rozuzleni je necekane. Kniha je objektivne na tri hvezdy, jednu pridavam za prostredi a atmosferu.

VIVINKAR
03.08.2018 2 z 5

Mno... po Dítěti, Projevu a Agentovi ses teda, Tome, moc nepředvedl. Knihu jsem koupila s velkým očekáváním a těšila se na ní, ale tohle se teda moc nepovedlo. Nepodařilo se mi pořádně začíst, ani na opakovaný pokus, kdy jsem si říkala, že je to mojí náladou - nebylo. Tak snad příště.

Hotovson
26.07.2018 2 z 5

Čekal jsem teda větší záhady a mystéria, vzhledem k tomu do jakýho prostředí byl děj zasazen.

Bohužel zůstalo jenom u očekávání.

misa90
16.07.2018 1 z 5

Příběh mě ani trochu nezaujal. Knížku jsem dočetla, ale musela jsem se k ní nutit.

allyce
09.07.2018 2 z 5

Začátek slibný, poté spousta vaty a pak......... asi jsem nudou usnula. Zajímavý námět v nezajímavém podání.

laydee
05.07.2018 4 z 5

Nemohu jinak než, že tahle kniha me opravdu pohltila. Pro knihu tohoto typu ideální prostředí odlehlého Švédska. Někomu určitě může připadat nudné, ale pro mě to bylo plné napětí a hltala jsem jednu stránku za druhou, krátké kapitoly me k tomu totiž nutili přesně to se mnou dělají psychothrilery. A pořád jsem si pokládala otázku věřit nebo nevěřit! A konec jsem takhle nečekala. Místy trochu přitažené, ale i tak 4*

petra1394
23.06.2018 3 z 5

Určitě musím ocenit zvláštní styl vyprávění a celkový nápad - věřit matce nebo otci? Každopádně většinu knihy jde teda o vyprávění, které mě moc nepřesvědčilo, hlavně používání pojmů jako "spiknutí", "mí nepřátelé" a podobně. Občas už mě to i trochu nudilo. Samotný zvrat a vysvětlení přijde až na konci, přičemž na to, jak byla prostřední část roztahaná, se ten konec seběhl docela dost rychle. Osobně bych to vyprávění matky zkrátila a naopak závěr protáhla. Nicméně konec mi vyhovoval a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale to asi tím, že jsem narozdil od ostatních neměla žádná očekávání.

Každopádně shrnu to tím, že kniha měla obrovský potenciál, který autor využil jen z poloviny.

Denisa232623
18.06.2018 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od Medvidek82 !!
Měla jsem od této knihy docela velká očekávání a musím říct, že spíš přišlo zklamání. Kniha nenadchne ani neurazí.

Jordyz
14.06.2018 5 z 5

Napínavá kniha, která se nedá odložit. V momentě, kdy už mě to napínání přestávalo bavit, přišel zlom v ději a ten konec jsem rozhodně nečekala. Za mě skvělá kniha.

Medvidek82
05.05.2018 4 z 5

Určitě zajímavě napsaný příběh, nicméně mi úplně nepohltil. 80% knížky bylo “nudné” vyprávění a na konci knížky přišlo očekávané rozuzlení.
Dávám 4* za “jiný” styl psaní, za mě to mohlo být více akčnější.

ArwenAragorn
20.04.2018 5 z 5

Jedná se o silně zneklidňující, deprimující a dokonale promyšlený psychothriller. Drží nás od začátku v napětí a pochybnostech. Co se vlastně děje? Komu máme věřit? Kde je pravda? Tu se dozvíme až na posledních stránkách, kdy se Daniel rozhodne na vlastní pěst pátrat ve Švédsku. A je to nečekaně dramatické rozuzlení. Aspoň pro mě tedy bylo, protože takový závěr jsem skutečně nečekala!

Evišťátko
19.04.2018 2 z 5

Pro mě zklamání. Jsem ráda,že to nebyl první autorův román co jsem četla.Byly chvíle kdy jsem čtení chtěla vzdát. Nakonec jsem vydržela do konce a o to víc mě mrzí, jakým způsobem docela zajímavý příběh uchopil. Vyprávění jedné z hlavních postav bylo na můj vkus až příliš vyumělkované a říkala jsem si, kdo by takhle v reálném životě mluvil? Prostě mi tam chyběla autentičnost, které si v příbězích cením.

markyticka
18.04.2018 3 z 5

Když jsem si knihu pořizovala, měla o dost více než současných 76%. Těšila jsem se na napětí a odhalení v severském stylu. Začátek knihy mne nechytil, ale pak jsem se začetla a ke konci přemýšlela, kdo mluvil pravdu, i když jsem měla tušení, které se asi potvrdilo. Ideálně bych dala 2 a půl hvězdičky...