Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 957 281

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

Dashow
05.03.2018 4 z 5

Poměrně dlouho mi trvalo než jsem se do knížky dokázala začíst. Někde za polovinou přišel zvrat a pak už jsem knihu dočetla na jeden zátah. Do poslední chvíle jsem se nemohla rozhodnout, komu vlastně věřím a konec byl velice překvapivý. Dávám 4* :-)

hvězdo.kupa
28.02.2018 2 z 5

Farma je pro mě velkým zklamáním. Chystala jsem se na její koupi docela dlouho, rychle s chutí jsem začala číst, ale stejně rychle mě chuť opouštěla. Trpělivě jsem ale louskala stránky a doufala aspoň v naprosto šokující konec. Ale šokovalo mě akorát to, že už je konec, a já ho vůbec nerozeznala od prostředku. Tuhle knížku pošlu někam dál. A to nikdy nedělám.

Hell_Rihova
18.02.2018 3 z 5

Myslela jsem si, že kniha bude více napínavější. Mohla jsem přestat číst, ale hodně jsem sama přemýšlela nad tím, kde skutečně je pravda. Konec mi dech nevyrazil, protože jsem to tak nějak čekala. Dítě č. 44 bylo za mě lepší.

Nicky.ca
14.02.2018 5 z 5

Dobrá, psychologická kniha. Celý čas som nevedela na koho stranu sa prikmotriť a komu veriť. Koniec ma prekvapil a mala som z neho dobrý pocit.

maizy
30.01.2018 4 z 5

Ačkoliv zde kniha není moc pozitivně hodnocená. Mě se moc líbila. Už dle anotace jsem se velmi těšila ažna ní přijde řada :-) Záhadné, napínavé, tajemné.

Prey
21.01.2018 3 z 5

Podobných knih už jsou asi tisíce, prostě se to dobře prodává. Sever, tajemství, smrt, pátrání, sex, oddalovaná „šokující“ pointa. Když si to nepřečtete, nic se nestane, když si to přečtete a je pro vás tenhle žánr příjemným odpočinkem, je možné to doporučit. (Čteno v překladu Drahomíry Michnové.)

Pinie57
16.01.2018 3 z 5

U této knížky jsem se spíš přemlouvala, abych jí dočetla a neodložila. Chybělo mi tam to napětí, ta hlavní zápletka, žádná dějová linie, která se vyvíjí a nutí mně číst dál a dál... Příběh sám o sobě byl zajímavý, ale forma, jakou byla kniha napsaná, mně osobně bohužel neoslovila.

Inka063
03.01.2018 4 z 5

Dokonalá zápletka, napětí, zamlčování, utajování, zmatení očekávání, tápání. Na povrch se dostávají skutečnosti, násilně zatlačené do kouta. "Díky" nekomunikaci a falešnému ochraňování našich blízkých nabývají obludných rozměrů. A navíc nenásilně podaný obraz vztahu rodičů a dětí – na povrchu bez poskvrny, uvnitř však notně pokřivený.
Moc dobré.

niknikita
29.12.2017 5 z 5

Páni, to byla šílená jízda . Znovu jsem sama sobě dokázala, jak málo se známe a jak málo známe svoje nejbližší.
Šikovně to napsal, ten sympaťák Tom Rob Smith!

HDosoudilová
24.11.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, moc mě to nebavilo ale pak mě kniha bavila čím dál tím víc. Hlavně jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne a jestli je Danielova matka opravdu blázen nebo ne. Konec mě ani nijak nepřekvapil, ale chybělo mi tam možná vyjádření Danielova otce na celou věc. Trilogie Dítě číslo 44 se mi ale přeci jen líbila víc.

Habana
14.11.2017 5 z 5

Pražské knihovny mají jednu zajímavou zvláštnost a to takovou, že dobrý knihy se o sebe třou jako vášnivý milenci...

Farma je kniha, kterou si prostě chceš přečíst... začíná okamžitě a nepustí dokud se nepřehoupneš přes polovinu. Uznávám že ke konci se to trochu táhne jako gumová žížalka, ale v té chvíli je to šumák. Tu knihu hodláš dočíst. Proč? Protože se chvástá překvapivým dějem. A nechcete vědět co má mysl začne vymýšlet pod pojmem "překvapivý konec" v jednu chvíli jsem věřila že jsou všichni ufoni.

Kniha je jedna z mála, která mě nepustila a na kterou padly veškeré pracovní přestávky. Rychle se čte, plyne a okouzluje.

Jednu vadu to pro mě má... měla o kapku krve více potenciálu.

Habana

Digi28
14.11.2017 5 z 5

wow...tady nejde nez souhlasit s vetou, ze farma je tak dobra,ze az ji doctete budete zavidet kazdemu kdo ji jeste necetl. opravdu zazitek.dlouho jsem nenatrefila na tam uzasnou knihu

Andy82
08.11.2017 4 z 5

Bavilo mě to a zakončení překvapilo.

FillaSFC
07.11.2017 4 z 5

Vždy, když někomu doporučuji knihu, tak nezapomenu zmínit, že "je začátek slabší, ale pak se to rozjede". U Farmy to neplatí, ta začíná zostra hned od první strany. Oproti ostatním, kteří zde popisují, že se nemohli odlepit od druhé půlky, jsem to měl přesně naopak. Já hltal spíše tu první, pak mi přišlo, že "tempo" trochu opadá, že je příběh natahován. Rozuzlení každopádně překvapivé. Za mě 4 hvězdy.

katerina5544
05.11.2017 2 z 5

Tato kniha je ctiva a dejme tomu,ze pointa asi prekvapi. Ale tech x stran nez se k tomu prokousete....vypraveni matky tedy mrazive nebylo ani nic jineho, cetla jsem mnohem lepsi psychothrillery....celkove spis zklamani a jsem rada ze kniha byla jen pujcena....

PADA123
01.11.2017 3 z 5

Doporučuji první přečíst Farmu a teprve potom celou sérii o Lvu Děmidovovi.

iveetka
17.10.2017 5 z 5

Úžasný příběh a překvapující konec!! Doporučuji. Za mě 5 hvězdiček :)

markettH
01.10.2017 5 z 5

Fantastcké. Tohle je přesně ta kniha, která vás chytne a už nepustí do poslední strany. Všem doporučuji.

Danka1975
24.09.2017 5 z 5

Kdybych měla napsat jedním slovem, co tuhle knížku vystihuje, je slovo JINÁ. Jiná ve stylu psaní, jiná v pointě oproti jiným, nejen severským dekektivkám, jiná v tom, že na ni nezapomenete.

Do první poloviny jsem četla s myšlenkou, že to bude tak za 3, . . .možná (myslím hvězdiček :-))). . líbíly se mi krátké kapitoly, zkrátka to hezky odsejpalo, ale jinak furt žádný zlom :-). . ... No a od druhé poloviny byl sled událostí takovýto:

CCa od 22. hodiny jsem lehla a četla, s tím, že dám zase pár stránek, ale realita byla taková, že jsem to dala na jeden zátach až do konce (nepřekazil to ani manžel, ať už jdu spát, že si připadá, jak u výslechu, myslel mou lampičku :-))).. Po dočtení mi to ještě slušně "šrotovalo", že jsem tak další dvě hodiny nemohla spát a aby tomu nebylo málo, tak mě Farma doprovodila i ve spánku, ve snu.. . ..Ještě teď jsem z toho "rozvrkočena" :-). .. . To si myslím, že je dostačují, co se komentáře týče.. . .. ."Tome, to jsi mě tedy moc nepotěšil :-)"

Takže doporučuji, ale s tím, že dočítejte za dne bílého :-)

zuzi.podzim
21.09.2017 5 z 5

rychly spad udalosti, dej utika, napeti, ze by se dalo krajet, ale nic vic