Krotitel

Krotitel https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4 711 149

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Lejontämjaren , 2014

jindrusa
10.04.2016 5 z 5

ANi poslední kniha nezklamala, chválím super překvapivý konec a doufám v další díly.

kneslova
07.03.2016 5 z 5

K mému vlastnímu překvapení dávám 5 hvězdiček. Kniha je velmi čtivá, stále napínavá, konec super nápad. Já nemám co vytknout, ve svém žánru velice dobrá kniha

Fíbí
21.02.2016 4 z 5

Jedna z jejích lepších věcí. Byla tam celou dobu falešná stopa a já jí na to skočila :-) Na konci tudíž šok. Něco se dalo tipnout, ale nevadí. Ona píše čtivě.

slnick
18.02.2016 4 z 5

Velmi dobrá kniha, jak už je u Camilly zvykem, ale trochu nemile mě překvapila vysoká míra brutality. Je to jedna z mála autorů, kteří dávají přednost psychologii postav a zajímavým zápletkám před krvavými scénami (Deaver, Patterson, Nesbo).

Terez.a
04.02.2016 5 z 5

Tak to bylo skvělý. Tahle autorka teda umí psát detektivky. Moje první kniha od Cammily a hned předčila moje očekávání. A i když jsem byla přesvědčená, že vím, kdo má tu hrůzu na svědomí, tak mě autorka v závěru přesvědčila, že nemám, tak docela pravdu a vše je mnohem více zamotané.

Acquenta
02.02.2016 5 z 5

Pro tuto knihu je 5 hvězd málo...přiznám se, ze začátku jsem měla problém vyznat se v tě spoustě jmen, ale postupně mi vše dávalo smysl a kniha mě natolik pohltila, že mi nedala ani spát....to se mi dlouho nestalo. Příběh mi hodně připomínal film ,, případ číslo 39 " ....i po přečtení na ni neustále myslím....byla prostě dokonalá ..

Prateri
31.01.2016 4 z 5

Zatím jsem četla od Camilly Lackberg jen Krotitele, takže nemám srovnání s její ostatní tvorbou, ale byl to pěkný mazec. Pokud tato kniha jejím jiným knihám nesahá po kotníky, tak no nazdar! Čtivé, plné napětí - mně to stačilo.

lea735
09.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem četla , autorčiny knihy začnu poctivě shánět. Tahle byla první a rozhodně ne poslední Naprosto skvělé čtení.

Hedera
09.01.2016 4 z 5

Byla to první kniha ,kterou jsem četla od této autorky , velmi mě zaujala , asi si budu muset přečíst i ty ostatní . Jinak zajímavý závěr :)

peprminta
11.12.2015

Knížky Camilly Lackberg mám hodně ráda, ale Krotitel pro mě bylo zklamáním. Přišlo už mi to strašně překombinované na úkor uvěřitelnosti zápletky. Stejně tak jako zbytečně brutální, jako by už z principu. Pokud to srovnám třeba s knihou Elsyino tajemství nebo Andělíčkářka, tak těm Krotitel nesahá ani k těm kotníkům..

purplekitten
19.11.2015

Kniha se mi četla dobře, měla spád. Četla jsem ji jako 1. knihu této autorky a nemůžu posoudit, zda je oproti dalším horší či lepší. Jak už tady psali jiní, tak nebylo těžké odhalit pachatele - ale to mi příliš nevadilo...

Kopretina_aku
14.10.2015 4 z 5

Myslím, že by ke knize více seděl název Krasojezdkyně, než Krotitel. Líbil se mi otevřený konec. Ale chybělo mi větší propracování postav a jejich motivů. Sice "pachatel" je velmi brzy předvídatelný, ale tentokrát to má háček a nakonec vlastně ani policie nezjistila tu hlavní pointu.

Makii
02.10.2015 4 z 5

Další dobrá kniha od této autorky. Je to napínavé, děj rychle ubíhá... Co mě trochu zklamalo, je to, že už od začátku víte (minimálně tušíte), o co jde. Je to velmi lehce předvídatelné. To se mi u Läckberg předtím tak často nestávalo. Škoda.

Smiragl
13.09.2015 3 z 5

Byla to moje tuším třetí kniha od této autorky a přišla mi zatím nejslabší, dlouho mi trvalo, než jsem se do ní začetla.

jane1234
10.09.2015 5 z 5

Celú sériu som stihla prečítať za mesiac, ale komentár píšem až k poslednej knihe, lebo by som sa zbytočne opakovala. Knihy sú skvele napísané, majú spád a teším sa na každé ďalšie pokračovanie.

JanaDor
04.08.2015 4 z 5

Fascinuje mě promyšlenost a čtivost příběhu. Beru to podle sebe, přijít na nějakou záhadu, to je u mě velká náhoda – tento důvtip tak nějak postrádám. Samozřejmě, že u detektivky tipuji vraha, ale málokdy mi to vyjde. Ani tady jsem se netrefila. Tak nějak jsem běžela správným směrem, ale autorka mě u cíle parádně předběhla a já se mohla dívat jen na její záda. Doběhla první, přetnula cílovou pásku a s klidem na mě zavolala, kdože je ten vrah. A já zapomněla utíkat a jen nevěřícně zírala. Prostě toto mě nenapadlo. Což je super, protože tahle lstivost na čtenáře se mi od autorů moc líbí. Jsou prostě lepší jak já. Takže kdo má rád zamotané případy, které se vyšetřují v duchu rodinné atmosféry detektiva, tomu tato kniha nesmí utéci.

martinstefko
01.08.2015 2 z 5

V případě knihy „Krotitel“ od Camilly Läckberg jsem se přesvědčil o tom, že marketing je dnes nesmírně silným nástrojem a je schopen udělat královnu detektivky z někoho, kdo je relativně dobrou autorkou, která má nápady, která ale nepíše nic jiného, než trochu drsnější seriály na odpoledne. Spousta vztahů, minimum napětí a s krutostí je zde zacházeno velmi ošemetně. Ano, dva tři popisy zde jsou, ale většinou je krutost popisována tím, že postava zalapá po dechu. Pro mě je zde až neskutečně velké množství slabých míst, abych mohl souhlasit byť jen s tím, že tohle je dobrá detektivka. Po přečtení nemám mnoho důvodů se vrátit k předchozím knihám.

vineka
25.07.2015 5 z 5

Nedá mi to nenapsat. Ačkoli jsem knihu dočetla před třemi dny, a od té doby ještě jednu, pořád musím myslet na nedořešené věci v této knize. Nedokončený závěr, přála bych jim jen to nejhorší, ale volnost ani náhodou. Kdo přesně stál za utopením v ledu?, jak to bylo s ukončení života beznohého, co s ostatními obětmi, kde jsou ostatky atd...pro klid jejich rodičů...co s mrtvým člověk, který seděl 10 let pro nic za nic ve vězení...a co s dospívající dívkou, která snad nepůjde ve šlépějích svého otce - dědy, bratra - otce...to mi ještě dlouho nepůjde z hlavy.

ugisha
19.07.2015 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Krotitel byl napínavý, dobře a rychle se četl a o nečekané zvraty nebyla nouze. Několikrát jsem si myslela, že znám vraha a ono ne, bylo to pořádně zamotané! :) Líbily se mi vstupy do minulosti, i když byly jen krátké a vlastně toho moc neřekly, přidaly knize na zajímavosti (a napětí).
Všimla jsem si však několika strojených výrazů v dialozích; nepůsobily na mě moc přirozeně. A nakonec - nejoblíbenější švédskou pochoutkou jsou zřejmě skořicoví šneci :D Závěrem - dobrá kniha, kterou stojí za to přečíst. Doporučuju.

Jančislava
17.07.2015 5 z 5

Tato kniha se mi líbila, byla napínavá, čtivá, dobře napsaná. Mám ráda její vstupy do minulosti i když v této knize byly jen kraťoučké a nic neříkající. U jejich knih se dá závěr vytušit, ale detaily se ráda dovím. Pěkná kniha. A tady mě Erika až tak nerozčilovala, teda až na ten konec trochu :-). Pěkná kniha