Krotitel

Krotitel https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4 711 149

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Lejontämjaren , 2014

pepa4081
12.09.2019 3 z 5

Klasika od C. L. Krátké kapitoly z minulosti střídá přítomnost. Děj napínavý, na konci trochu překomplikovaný (ale je to detektivka, takže v pořádku). Líčení soukromých trablů Patrika a Eriky se zde vyskytují jen minimálně, což mne potěšilo. Rozuzlení mi přišlo trochu uspěchané a některé věci pro mne nedotažené. Velmi solidní průměr.
Uspokojivé.

Pauvka
08.08.2019 4 z 5

Jeden z nejlepsich dilu, ktery jsem od C.L. cetla. Ta jeji brutalnost - hnus. Kniha se velmi dobre cetla, dej byl napinavy jak ksandy. Ale ta zvedava Erika..

Kortez
28.07.2019 3 z 5

Pokud by brutální motiv měl určovat hodnocení, měla by Camilla ode mne plný počet hvězdiček.
Celkově mě kniha ale nedržela v napětí natolik abych byl úplně spokojen. Takže hodnocení trochu nižší. Stejně bych si rád přečetl něco dalšího, ať si mohu upravit názor na autorku.

terimila
31.05.2019 5 z 5

Totální špička. Bylo to první, čím jsem s Lackbergovou začala, nasadilo to laťku neskutečně vysoko... a bylo to úžasný. Děj má spád už od prvních stránek a je tak mrazivej, až se to nedá popsat. Nalezení děsivě zmrzačenýho a přesto stále žijícího děvčete dlouho poté, co bylo uneseno... a už to letí. A do toho problesky z minulosti, co vypadaly zprvu jako totální domácí štěstí, ze kterýho se ale brzy začne klubat něco pěkně šerednýho... Erika si zase jde za svým, sympaticky a inteligentně, a děj letí, nakonec ji taky vtahuje... a ten úplný závěr... nu, jasně, čekala jsem nějakou čertovinu, ale tuhle ne. Rozuzlení toho, co se dělo u Krotitele doma, jsem odhadla už předem, ale ten závěr mě překvapil. Aby se sešlo tolik pošahanců na jednom místě, to je sakra smůla.

Dobby888
23.05.2019 3 z 5

Z tohoto dílu mám jaksi rozporuplné pocity. Na jednu stranu se zde odehrává děj, který je nejen brutální ale i je z trochu jiného soudku než jsme byli u autorky zvyklí. Z druhého pohledu jsem naopak tomu příběhu nějak nemohla uvěřit. Každopádně kladné body za čtivost a příběh ze života lidí z policejní stanice. :-)

Edlik
19.03.2019 4 z 5

Za mě slabší díl série. Hlavní zápletku i s úplným odhalením na začátku jsem odhadl už před půlkou knihy. Jinak se kniha četla hezky a za chvilku byla přečtená.

anna7461
17.03.2019 1 z 5

Tak za prvé se mi nelíbilo , že mne autorka citově vydírá. Za druhé jsem měla kopřivku ze vztahů jako z červené knihovny a za třetí mne neskutečně štvala Erika lepší a chytřejší než celá policie severu. Někteří zde zmiňují, že je to autorčina nejlepší kniha, v tom případě se s autorkou již nepotkám... 1hvězda za ne tak špatný konec

Brou
07.02.2019 3 z 5

U této knihy jsem na rozpacích. Přišla mi tématem nejtvrdší. Na jednu stranu se četla velmi dobře a rychle, ale jako by mi v ní něco podstatného chybělo. Konec překvapil a zvedl body.

Rave
24.01.2019 odpad!

Pokud je vám "náct", jste fandové napětí a rádi se bojíte, tak.. asi jo. S přivřenýma očima, nevinným mládím, vědomím, že časem zapomenete...asi jo. Ovšem. Pokud jste sami rodič, pokud máte sami děti, nečtěte to. Nepotřebujete přemýšlet nad vyšroubovanou brutalitou. Popisem zla, činu, ohavnosti tak nepředstavitelné, že jí z hlavy nedostanete. Pokud jste sami rodič, je vám při čtení (pitevní zprávy) doslova blivno. A možná i knížku odložíte. Tak, jako já. Díkybohu. Nedočteno.

Heli20
30.12.2018 5 z 5

Strhující příběh..jako všechny od této autorky

Devil-Ivet
10.12.2018 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, s napětím a nečekanými zvraty. Je drsná a děsivá, svým způsobem. Ale přesto mám pocit, že děj chvílemi stagnoval, jakoby autorka nevěděla, co napsat. Konec byl překvapivý.

ina77
19.11.2018 5 z 5

Z celé serie mi přijde nejlepší.

rekon
17.10.2018 3 z 5

Z knihy jsem rozpačitá, asi je to tím, že je čtu od prvního dílu postupně. Už jsem Eriky a Patrika "přejedená", některé pasáže jsou jako z červené knihovny (Anna a Dan). Konec byl až moc překombinovaný, knize to spíš uškodilo. Ale jinak celá série určitě stála za to, mohu doporučit. Dnes dávám 3+.

Majulle
05.10.2018 4 z 5

Dnes jsem dočetla, kniha byla velmi napínavá od samého začátku až do poslední věty. Vždy mám přečtené knihy velice rychle ale jelikož tato kniha měla tolik postav a byla tolik zapletená tak se mi četla celkem špatně. V postavách jsem se nemohla ani po půlce knihy vyznat a neustále jsem se musela rozpomínat kdo ke komu vlastně patří a kdo je kdo. Vrah mi tedy jasný celou dobu nebyl. A vlastně když jsem si po přečtení knihy dávala vše dohromady tak jsem zapomněla kdo byl čí vrah. Přišlo mi to zbytečně komplikované., a událo se tam toho tak zbytečně moc a mezi tolika lidmi že tohle mi nadšení celkem zkazilo. Ale určitě stojí za to si tu knihu přečíst.

asam
24.09.2018 1 z 5

Zdálo se mi to vše zmatené, nepřehledné. Zbytečně překombinované.

NADEI
18.06.2018 4 z 5

Dobrá detektivka s dost těžko uvěřitelnou zápletkou a o to víc neuvěřitelný a otevřený konec. Hodně postav, které je třeba sledovat v čele s Patrikem a Erikou, která jak jinak se opět plete policistům do práce. U série zůstanu a budu číst další knihy.

Radek2107
13.06.2018 4 z 5

Jako nebylo to vůbec zlé, pro mne první kniha od této autorky. Jediné, s čím jsem měl problém, bylo hodně postav a jmen a provázanost mezi nimi, zkrátka kdo je kdo. Dal jsem 4 hvězdy, ale na % to vidím na 70.

ptoček
13.06.2018 5 z 5

K spisovatelce Läckberg jsem zabloudila díky poslední knize Čarodějnice. Do té doby jsem její knihy měla v ruce v knihkupectví několikrát, ale vždy jsem je nakonec vyměnila za jinou. Teď vím, že mám novou oblíbenou autorku. I Krotitel mě nesmírně bavil a utvrdil mě v tom, že tenhle styl psaní mě baví. I když na přeskáčku - jdu se začíst do další knihy ze série Erika & Patrik. Za mě plný počet *

BiiJer
02.06.2018

Kniha se mi docela dobre cetla, ale pribeh nebyl moc zajimavy. Takova typicka detektivka, ani ne tak predvidatelna, ale misty mi to prislo dost pritazene za vlasy. Hlavni hrdinka, zena policisty, i presto, ze je, jak jsem pochopila, spisovatelka, tak se uplne v klidu mohla plest do vysetrovani a vse ji bylo dovoleno. Nemohu rict, ze byla pro me kniha zklamanim, ale cetla jsem lepsi.

ximis
09.05.2018 1 z 5

Bohužel, pro mě byla kniha jedno velké severskodetektivské klišé. Splácanina, která je od poloviny předvídatelná. Nic originálního, všechno lze dohledat u jiných severských autorů. Hlavní hrdinka je téměř Superman, kterému je dovoleno míchat se úplně do všeho. Hlavní padouch půjčený z jiné detektivky.... Prostě mi to asi nesedlo :-)