Anjeličkárka

Anjeličkárka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265854/bmid_anjelickarka-Clb-265854.jpg 4 957 201

Camilla Läckberg je jednou z najúspešnejších švédskych autoriek vo svojom žánri. Anjeličkárka, detektívka z románového cyklu o Patrikovi Hedströmovi, je jej najpredávanejšou knihou. Na Veľkú noc roku 1974 na ostrove Valö pri Fjällbacke došlo k tragédii: bez stopy zmizla rodina. V jedálni zostal slávnostne prestretý stôl, no všetci okrem ročnej dcérky Ebby sa stratili. O niekoľko rokov neskôr sa Ebba vracia na ostrov, do priestorov bývalého detského tábora, kde jej otec viedol internátnu školu. Spolu s manželom chcú budovu opraviť a otvoriť si v nej penzión. Len čo sa však pustia do renovácie, dom niekto podpáli. A keď v jedálni odstránia starú podlahu, pod parketami nájdu zaschnutú krv. Zdá sa, že tiene zla z minulosti teraz dopadajú na nich. Zo švédskeho originálu Camilla Läckberg: Änglamakerskan, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Forum v Štokholme v roku 2011 preložila Mária Bratová.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Slovart (SK)

Änglamakerskan , 2011

Mancinocteni
16.01.2015 3 z 5

Příjemné počtení, zajímavá zápletka. Ale nemůžu si pomoci, z těch severských románů na mě dýchá jakési ponuro a to i přesto, že zde se děj odehrává v létě. Více ke knize brzy na mém chystaném blogu, budu informovat.

Shardlake
14.01.2015 5 z 5

Děj knihy nutí čtenáře číst dál a dál a pokud možno, knihu vůbec neodložit až do jejího úplného přečtení. Děj se střídal s tím, co se událo v minulosti a co v přítomnosti, při odhalování jednotlivých záhad byly zajímavě vykresleny postavy knihy a vůbec nepůsobilo rušivým dojmem, že je tam až moc "hlavních" postav. Konec knihy byl překvapivý. Pro mne úžasné počtení a mohu děj této švédské detektivky jen a jen doporučit dalším čtenářům.

Michaela91
10.01.2015 5 z 5

Z počátku jsem měla problém se začíst, bylo tam moc postav. Ale pak se začalo stupňovat napětí a já jsem začala počítat stránky a nemohla se dočkat až budu vědět jak to skončí. Konec mě překvapil, knižka je povedená, líbilo se mi propojení s minulostí. Určitě přečtu i jiné knihy od autorky.

Clara del Valle
03.01.2015 4 z 5

To bylo dost dobrý! Začala jsem odpoledne a skončila dlouho po půlnoci rozhodnutá nejít spát, dokud nezjistím, jak to bylo.
Z počátku jsem knihu chtěla odložit, nesedělo mi příliš velké množství postav, ve kterých jsem se špatně orientovala, navíc některé dějové linie /detektiv Martin a jeho těžce nemocná žena, problematická tchýně, problematika přistěhovalectví a obvinění Johna/ jsou z mého pohledu vysloveně nadbytečné. Příběh mne nakonec úplně pohltil. I přesto srážím jednu hvězdičku za velmi překomplikované a až patetické rozuzlení, které mi hodně připomnělo Vraždu v Orient-Expresu. Jak se příběh schyloval k konci, dalo se vcelku čekat, že rozuzlení bude přesně v tomto duchu, to už jsem celkem přesně uhádla roli manžela Ebby a také, kdo je vlastně Ia.
No nic... jdu si vypůjčit další knihy této autorky :-)

loskatos
28.12.2014 4 z 5

Nadávám si, že jsem se k této autorce dostal až takhle pozdě. V podstatě náhodou. Perfektní knížka, byť těch lidí, které osud potrápil ztrátou někoho bližního bylo v knize statisticky trochu přes míru. Ale rozhodně si přečtu její starší knihy, začnu od začátku: http://www.databazeknih.cz/serie/erika-falckova-patrik-hedstrom-2660
Jdu na Ledovou královnu

wooloong
20.11.2014 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla. Autorka neustále graduje napětí, závěr je překvapivý a všechno do sebe přesně zapadne. Detektivka jak má být.

Peter.Melon
17.11.2014 4 z 5

Dobrý román pro milovníky detektivního žánru.I mně se celkem líbí.
Autorka je vcelku inteligentni.

Antoaneta
03.11.2014 4 z 5

Skvělá detektivka,dobře propracovaná mně se líbila moc.Zpočátku se zdá že se souběžně rozjíždí několik dějových linií,čtenáři se zdá že spolu absolutně nesouvisí nechápe proč je tam psáno o určitých lidech když s příběhem nesouvisí ale časem pomalu a plíživě se dějové linie protínají a vše do sebe po kouskách zapadá.Čtenář už si myslí že tuší kdo a proč tu kterou věc udělal ale záhy zjistí že se spletl.Konečné rozřešení je velmi zajímavé a nečekané.

silazwyku
30.10.2014 5 z 5

Nejvíce se mi líbí, jak si autorka dala záležet, aby vše na konci příběhu zapadlo do sebe a dávalo smysl... Určitě si od ní ještě něco přečtu!

Mermaida
28.10.2014 4 z 5

Moje první detektivka, a musím teda říct, že mě zaujala. Byla propracovaná a precizní. Vše krásně zapadalo. Tématika byla velice zajímavá až fascinující, nad kterou se místama tajil dech. U některých částí si čék mohl zkusit odhadnout, jestli se v tom či onom rozuzlení trefí.
Ráda zkusím od této autorky i jiný poutavý příběh.

Petulla
30.09.2014 5 z 5

Wau. Skvělá kniha, propracovaná do detailu, ostatně jako všechny její knihy. Děj byl hrozně zajímavý (byť zrovna tohle téma nebylo moc vhodné číst v 10.měsíci těhotenství :o)). Camilla prostě umí skvěle psát, těším se na další knihy. Troufám si říct, že je opravdu královnou severských detektivek!

bookcase
29.09.2014 5 z 5

Opět výborná detektivka, autorka se drží své osvědčené šablony a propojuje současnost s historií. Nemohla jsem se odtrhnout.

KLHannah
29.09.2014 5 z 5

Andělíčkářka byla moje první kniha od této autorky a musím říct, že jsem byla nadšená a naprosto pohlcená dějem. I když jsem knihu musela odložit, zaobírala jsem se myšlenkami na ni, jak to asi je a jak to dopadne. Je fakt, že zezačátku jsem měla trošku zmatek v přemíře postav, ale to prostě k severským detektivkám patří, nebo mi to alespoň tak přijde. Někdo tu zmiňuje, že mu vadí osobní životy policistů, pro děj na první pohled nepříliš důležité, ale mně se to líbilo, dávalo to knize takový osobitější ráz, než by bylo samotné "holé" vyšetřování případu. A nejvíc mě dostával vztah Eriky s Kristinou, prostě klasika :D Už si sháním další knihu této autorky a nemůžu se dočkat

Izu
20.09.2014 4 z 5

Ani v osmé knize autorka nezklamala.Přesto bych vytkla jednu věc a to je zatažení nacismu do příběhu,tak úplně mi tam neseděl a také bylo hodně prostoru věnováno Dagmar a její rodině, uvítala bych spíš rozepsání příběhu studentů na škole,mohlo to být temnější a poutavější než neustálé omílání příběhu Dagmar- Göring.

Acionna
14.09.2014 5 z 5

Opět mne autorka nezklamala. Příběh plný napětí a více dějových linii, které spolu zdánlivě nesouvisí, do toho rodinný život Eriky i Patrika a vlastně i Anny. Knihu jsem četla jedním dechem.

kneslova
12.09.2014 4 z 5

Detektivka dobrého průměru, klidně se začtěte............

Maragad
28.08.2014 4 z 5

Andělíčkářka je severské krimi, které se ve svém žánru jistě neztratí. Příběh je výborně propracovaný a je zde hned několik dějových linií. Sledujeme všechny členy, kteří se podílejí na vyšetřování, ale už od začátku máme i několik pohledů, které nám zpočátku nedávají smysl, proč zde jsou? Ovšem s postupem případu zjišťujeme, že zde nejsou nesmyslně a vše nám začne do sebe zapadat.

Toňula
27.08.2014 5 z 5

Po trochu nepodařené Vraždě s vůní mandlí přichází autorka s dalším propracovaným příběhem plným nečekaných zvratů, zajímavých postav a jejich osobních příběhů, které se tradičně proplétají a směřují k překvapivému vyústění.

jasmína
20.07.2014 5 z 5

Původně jsem myslela, že dám hvězdičky čtyři, ale musím dát pět, jak ve mně děj zůstal. Zcela mě autorka pohltila příběhy svých hrdinů, a že to tedy většina z nich měla hodně těžké. Tohle rozhodně není poslední kniha, co jsem si od spisovatelky přečetla.

JanaDor
20.07.2014 5 z 5

Tato anotace měla velmi dobrou návnadu na udici pro moji zvědavost a detektivní knižní nevědomost. Zaujalo mě, že je spisovatelka označována za královnu severské detektivky. A je šestou nejčtenější autorkou v Evropě. A já se jako ryba chytila a nepustila. Vůbec nelituji. Při pátrání sledujeme v pozadí rodinný život Ebby a Eriky. Mě se toto spojení rodiny a řešení případu moc líbilo. Řekla bych, že je to románová, chytrá, napínává a dobře napsaná detektivka. Přes složitější začátek s více postavami radím vydržet, stojí to za to.