Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4326 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

DarkAnn
09.06.2019 5 z 5

Miluju, miluju, miluju!
Knihu jsem četla v zájezdovém autobuse a díky ní mi cesta neuvěřitelně utekla. Dostala mě sice do nepříjemné situace, kdy se mi při části s chlapcem a jeho utrhanými křídly nahrnuly slzy do očí ale stálo to za to.
So za mě super a vřele doporučuji :) *Bere do ruky druhý díly...*

Nel-ly
05.06.2019 2 z 5

Ale jo... nechápu všeobecné nadšení, když jde o přepis Krásky a zvířete (opět), bez nápadu (opět) s předvídatelným koncem (opět). Ale četlo se to fajn. Těžký průměr.

roman9276
29.05.2019 4 z 5

Když už jsem byl za půlkou, tak jsem vlastně nevěděl, co si mám myslet. Četlo se to jednoduše a celkem i rychle, jen děj je takovej nemastnej neslanej, pořád jsem čekal, co se bude dít a v podstatě nic moc většinu knihy. Ale jelikož je to světovej fenomén a tak populární a spousta lidí mi to doporučovalo, tak jsem byl napnutej, kdy se to zlomí. Až teda v poslední třetině se to konečně rozjelo, ale nedalo se říct, že by mě to nějak extra chytlo. A samozřejmě až poslední stránky začaly bejt sakra zajímavý. Doprdele tak tohle jsem teda nečekal, takovej mega zvrat na závěr?!! Masakr. Hodně mě to nalákalo na pokračování.

6370
29.05.2019 4 z 5

Jako...moc hezká knížka ale možná pro starší. Ale i tak se mi moc líbila,to bylo skoro jasné když to napsala ona.

Jane417
27.05.2019 4 z 5

"Dvůr trnů a růží" je krásná YA pohádka. Měla jsem hodně vysoká očekávání a to byla možná chyba. Na začátku vyprávění opravdu děj připomíná přímo film "Panna a netvor"... chudá kráska Feyre, její dvě sestry, její otec a prohřešek, za který je přímo Feyre potrestaná. Jak říkám... fajn pohádkový příběh. Moc mě ale nebavil. První polovina byla, podle mě, jenom romance! Všude kolem sice byly fantasy prvky, kouzelný svět vznešených víl, samozřejmě nějaké zlo, netvoři, ale vesměs se nic nedělo, kromě toho, že se Feyre zamilovala. Knížka byla hodně popisná, což mi nevadilo, ale je pravda, že mě to překvapilo. Byla jsem z celého čtení lehce zklamaná. Četlo se to dobře, rozhodně jsem neměla v úmyslu skončit, ale asi jsem prostě čekala více... No a to "více" jsem dostala v druhé polovině příběhu, když se stal strhujícím, akčním, dobrodružným, stále i romantickým, ale už mnohem zajímavěji. Dočítala jsem už s tím, že už chápu, proč se čtenářům toto vyprávění tak líbí! Shrnuto... milostný příběh mě na začátku moc nebral, ale to ostatní, co se v knížce nakonec dělo, moje hodnocení nakonec zvýšilo! V určitých momentech mi to připomnělo Twiglight ságu.

katka-kacav3318
21.05.2019 3 z 5

V nějakých částech mi to připadalo jako vykrádačka všech možných pohádek. Příběh ušel. Četlo se to samo a doufám, že další díly budou lepší, jak všichni tvrdí.

vodopad152
17.05.2019 5 z 5

Tahle kniha je prostě bomba. První 50 stránek je sice takový pomalejší rozjezd, ale potom je to úžasné. Kniha velmi dobře promyšlená a taky vystavěná. Doporučuji!

nikiss76
17.05.2019 5 z 5

Celá trilogie je naprosto úžasná. Jedny z nejlepších knih, co jsem četla. Hlavní hrdinka Feyre si mě, jako čtenáře, naprosto získala. Motiv pohádky Krásky a zvíře je minimální a opravdu jen na počátku knihy, poté se rozvine naprosto odlišný příběh s propracovanými detaily a vtáhne vás do světa plného magie. Knihy jsou plné neočekávaných zvratů. Myslela jsem, že Tamlin a Feyre je love story, která bude pokračovat a rozvíjet se v každém dalším díle, opak byl však pravdou, ten opravdový příběh začne až s příchodem Rhysanda.
Je to jedna z mála knih, kde mohu říct, že jsem si velmi oblíbila i vedlejší postavy.Už se hrozně těším na další pokračování.
Po přečtení této série jsem se vrhla na čtení série Skleněný trůn, s tím, že jakožto prvotina bude zřejmě ještě lepší než Dvůr trnů a růží a musím říct, že knihy jsou skvělé, ale pořád u mě na prvním místě zůstává Feyre a její příběh.

Skalníková
12.05.2019 5 z 5

Nějakou dobu jsem přemýšlela, jestli si knihu přečíst nebo ne, protože já osobně retellingy moc nemusím. Ted lituji toho, že jsem si knihu nepřečetla už dříve. Příběh je velice poutavý, Krásku a zvíře připomíná jen lehce a pouze první polovinu.
Svět je skvěle propracovaný, obsahuje spoustu akce, kouzelných bytostí a nečekaných zvratů. Jednoznačně stojí za přečtení.

Malinali
11.05.2019 5 z 5

Kráska a zvíře? Vůbec ne. Naprosto nový příběh plný kouzel, akcí a zvláštních bytostí. Knihu jsem dostala jako dárek a ačkoli už jsem maminka od dvou dětí, neskutečně mě bavila. Oddychovka, ale přitom napínavé čtení, které mi nedovolilo se odtrhnout. Určitě budu číst i další díl.

Red-haired
10.05.2019 5 z 5

Sérii jsem se dlouho vyhýbala kvůli tomu, že se jedná o retelling, nakonec jsem se vůbec neměla čeho bát, protože motiv Krásky a zvířete tady je, ale jedná se o úplně nový příběh plný magie a nebezpečného dobrodružství. Sarah J. Maas je výborná vypravěčka a dokáže své postavy vykreslit tak, že je milujete, nenávidíte, vše s nimi prožíváte, a magický svět je vykreslený tak dokonale, až máte pocit, že v něm žijete. Až na trošku přehnanou romantickou linku ke konci a příliš jednoduchou hádanku, to byla dokonalost, a všem fantasy maniakům doporučuji :).

any37
06.05.2019 5 z 5

Retelling? Nooo, tak možná první polovina se podobala Krásce a Zvířeti, a to jenom lehoučce. Druhá část knihy … no páni!! Spousta akce, zvratů a překvapení. Ale nejlepší byl ten konec, myslím, že kdo četl, mi dá za pravdu.
Líbí se mi ten svět, který je promyšlený do nejmenších detailů, a tak originální - já teda alespoň nečetla nic podobného.

martina.tim
30.04.2019 5 z 5

Málo kdy zavítám do vod fantasy, ale tenhle příběh mě učaroval od samého začátku až do posledního slova. Nádherný příběh, který mě vtáhl do svého světa víl a který mě na chvíli odpoutal od reality a nabil mě vzrušením a neskutečnou touhou číst dál a dál. Tímto děkuji autorce za skvělé chvíle.

Lusianna
25.04.2019 5 z 5

Začátek mi přišel trochu nesmyslný a přitažený za vlasy, ale pak jsem se do knihy začetla a dočetla ji jedním dechem. Moc se mi líbí svět a postavy, které Sarah J.M. vytváří, vždy mají něco do sebe. Hodnotím 5 hvězd.

Zumina
24.04.2019 5 z 5

Dlouho jsem váhala, než jsem si knihu koupila, ale bylo to zbytečné. Bylo to výborné a první díl se mi moc líbil. Už se těším na další pokračování :-)

Lil30
16.04.2019 5 z 5

Přestože jsem se na začátku nemohla začíst, zbytek knihy mi to skvěle vynahradil a nedokázala jsem se odtrhnout. Autorka měla vše dokonale promyšlené a líbilo se mi postupné odhalování pravdy. Tama jsem si oblíbila hned od začátku. Sice jsem takové sexuální scény nečekala u knihy pro dívky, ale co, nejsem puritán ;-) Jsem zvědavá, co se ještě z Rhyse vyklube. Moc se těším na další díl.

Monsealla
13.04.2019

Kniha je kupodivu fakt skvělá. Líbí se mi, baví mě. Velmi čtivá. Ani jsem nečekala, že mě zaujme příběh slátaný z hromady jiných.
Samozřejmě na pozadí Kráska a zvíře, v hlavní roli dívka s životem Popelky, tajemný drsňák Rhys až příliš podobný Damonu Salvatorovi z Upířích deníků. Děsivá Amarantha, jako by z oka vypadla Artemesii z filmu 300: Vzestup říše. A co si budem, Tamlina nemůžu vystát. Ale kniha je skvělá :)

VendelinkaC
12.04.2019 5 z 5

Už po přečtení prvního dílu řadím mezi oblíbené :) byť se první díl rozjíždí pomaleji, ke konci už je to pořádně napínavé. A to, jak pokračují další díly jsem nečekala, každopádně skvělé jsou všechny :) jediné, co mě trošku nebavilo, byla spletitá a dlouhá historie všech víl, ale holt když jsou nesmrtelné, tak je toho hodně co vysvětlit no :))

Dada_cte
11.04.2019 3 z 5

Kniha až příliš připomíná Skleněný trůn. Nedokážu se moc vcítit do hlavní hrdinky Feyre. A Tamlin mi taky není nijak zvlášť sympatický. Nakonec se ale příběh vydařil a neodmítnete další díl ❤️

Erinyie
07.04.2019 5 z 5

K této knize jsem se dostala po dočtení série Skleněný trůn od autorky, kniha si mě získala a hltala jsem každou stránku!