Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4307 875

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Ayen
22.08.2017 5 z 5

Autorky styl psaní je kouzelný. Bavilo mě, jak si dokázala pohrát se slovy a vdechnout tak život nejen postavám, ale i celému Prythianu. Dokázala mě učarovat i tato jednoduchost: ,,(...), dokud jeho srst barvy uhlí, obsidiánu a slonoviny se nepřestala zvedat a klesat.''
Krásku a zvíře miluji a způsob jakým to Maasová pojala je, myslím, více než vydařený.
Spoiler!
Postava, která mi nejvíce utkvěla v hlavě, což jsem vůbec nečekala, je Rhysand. Ze začátku jsem ho nesnášela, ale ke konci jsem si ho zamilovala. Jsem zvědavá co s ním autorka zamýšlí dál. Jde se na druhý díl :).

moncakovinka
22.08.2017 5 z 5

Autorčina série Skleněný trůn je pro mě jedno z nejlepších fantasy, které jsem četla. Rozhodnutí vrhnout se i na tuto sérii tak bylo jednoznačné... a rozhodně správné. Je to o něco více pohádkové, o trochu něžnější, ale stále velmi strhující a plné momentů zadrženého dechu.

Peťule159
14.08.2017 5 z 5

Moc dobrá kniha....už se nemůžu dočkat druhého dílu .. :D..

kika812
13.08.2017 5 z 5

Teď se sama sebe ptám, jestli jsem někdy četla lepší fantasy knihu, a musím přiznat, že jsem ji zařadila mezi mé nejoblíbenější. Je až neuvěřitelné, jak autorka dokázala vytvořit svět plný magie, nástrah a překážek, odvahy, touhy a LÁSKY. Doporučuji přečíst všem milovníkům fantasy!!! Budete ji milovat.

teer.h
09.08.2017 5 z 5

Pozor spoilery!
Knihu jsem si koupila díky vysokému hodnocení a skvělým recenzím a rozhodně jsem neudělala chybu!
Tato kniha mě opravdu dostala, četla jsem ji jedním dechem, v každé volné chvíli co jsem měla.
Hlavní hrdinka Feyre se mi líbila a ze začátku, kdy se děj točil okolo její rodiny, jsem byla tak naštvaná, jaké potvory jsou její sestry a jak se chovají. Nadávala jsem pro sebe "tak už je pošli do háje, řekni jim něco ať zmlknout" :D. Ale musím říct, že poté mě překvapili. :)
Tamlin, se mi zamlouval hned a čekala jsem, jak to mezi nimi bude.
Svět víl byl krásně popsaný a živě jsem si ho představovala.
To jak do sebe vše na konci zapadá je krásné, jak se Feyre dozví pravdu a jak bojuje za Tamlina z lásky, čisté lásky.
Kniha má i vtipné scénky, nejvíce mě asi pobavila ta, kde Tamlin kousne Feyre, to jsem se opravdu dlouho smála :D
Od Luciena jsem nevěděla co čekat, ale nemůžu říct, že bych si ho neoblíbila. :)
Určitě tuto knihu doporučuji, už dlouho jsem si knihu neužila jako tuhle. 5 hvězdiček (pro druhý díl jsem si hned po dočtení knížky jela koupit a už se velice těším :D)

Bookworm11
01.08.2017 4 z 5

Je to nádherný a strhující příběh.
Pozor! SPOILER!!!
Bojím se ale trochu, co se stane mezi Freyre a Rhysandem.

Tofinka
28.07.2017 5 z 5

Pohádku Krásku a zvíře jsem měla vždy ráda a když jsem se dozvěděla o této knížce, nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu... Miluju romantické a fantasy knížky a proto pro mě tato knížka byla jako dělaná. Krásně propracovaný vílí svět Prythian, okouzlující Tamlin a další víly - to všechno mě naprosto uchvátilo...
Osobně mi přijde, že by knížka nutně nepotřebovala druhý díl, ale to bych prostě nebyla já, kdybych si ho nekoupila :D.

Chytuš
27.07.2017 4 z 5

Odpočinková pohádková fantasy s poměrně originálními postavami, aneb vílí svět, jak jsem ho zatím neznala. Vylíčení celého světa a jeho fungování jsem si opravdu užila. Rozjezd byl sice pomalejší a ze vzájemného sbližování Feyre a Tama bych taky dost pasáží zkrátila, ale od chvíle, kdy konečně na scénu vstoupila hlavní záporačka to byla jízda, která mi nedala vydechnout :-) Jen tedy ta hádanka, tam jsem byla poměrně zklamamá, protože řešení snad muselo být jasné každému na PRVNÍ přečtení. Nicméně stejně už se těším na pokračování...

Denaille
25.07.2017 4 z 5

Miluju Krásku a Zvíře a miluju odvrácenou, zkaženou stránku vílího dvora. Jako malou mě okouzlila kniha Daň peklu od Holly Black nebo filmová Kronika rodu Spiderwicků a Faunův labyrint. Takže tato kombinace je něco, co fakt můžu. Jenže...
Něco mi tam stále chybí. Jako by tam bylo všeho přemíru, že mám pocit, jako by to postrádalo to, co mě u výše uvedených titulů nadchlo. Ta snaha spojit motivy pohádky s dvorem víl je na jednu stranu geniální, na druhou mi to tam strašně skřípe. A nebyla to jediná věc. Podobně na mě působila i snaha o erotiku. Na jednu stranu to opět bylo něco nečekaného, příběh to okořenilo, na druhou stranu si myslím, že bez toho bych knize dala alespoň o tu půlku hvězdičku vyšší hodnocení. Být to jednoduší, kratší, myslím že by kniha vynikla. Takhle jsme dostali všechno, co jsme chtěli a v dalším díle budeme chtít ještě víc... a ono mi přijde, že není kde přidávat.
Ale celkově považuju knihu za jednu z těch lepších i přes to rozmáchlé popisování a pomalejší rozjezd.

Madame R
23.07.2017 5 z 5

Pohádku Kráska a Zvíře, podle které byl tento příběh inspirován, jsem nikdy moc v lásce neměla. Ale trny a růže mě učarovali, opravdu jsem jí četla jedním dechem a byla jsem nadšená. Kniha je čtivá, našla jsem tam vše co mám ráda. Počínající láska se přemění v akci a napětí a já jen nevěřícně zírala jak mi stránky mizí před očima. Kniha mě dostala do jakési extáze, kdy jsem nemohla normálně fungovat a každou volnou chvilku jsem si četla a když jsem nečetla tak jsem nad příběhem pořád přemýšlela. Nejde ani slovy popsat jak jsem z knihy nadšená.

IrennCasman
23.07.2017 5 z 5

V hlavě zkouším přijít na vhodná slova, která bych mohla v tomto komentáři použít, ale mám pocit, že jich není třeba. Není jich třeba, protože pocity, které ve mně tato kniha vyvolala, se nedají popsat slovy. Avšak jednu důležitou věc jsem si uvědomila. Nikdy bych se nemusela rozhodovat, zda bych šla vstříc nebezpečí, kvůli svému milovanému, pod horu. Mé rozhodnutí by bylo vždy ano.

Kao
20.07.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem odkládala den co den až po jedenácté hodině večer. Přestat číst totiž jednoduše nešlo. MUSELA jsem vědět co bude pokračovat, ať už jsem to tušila nebo ne. To, jak to dopadne bylo sice naprosto jasné, ale nedokázala jsem se přinutit jít spát. Sarah J. Maas má dar vyprávění příběhů. I její Skleněný trůn byl neodložitelný.

Jm.bazar
19.07.2017 2 z 5

Pohádková knížka co má do klasické a kvalitní fantasy daleko, ale na odpočinek dobrá ;)

Gi-Gi
17.07.2017 4 z 5

čtyři za to, že to šlo rychle a dobře. a je to čtivé, není tam pravda příliš mnoho o čem hloubat o pohnutkách či charakterech. Krásný princ s maskou a holka, co umí lovit a neumí číst, včetně tří úkolů pomalu pro Zlatovlásku či Popelku.

amysa
16.07.2017 4 z 5

Člověku se ani nechce věřit, že by díky vlastní hlouposti přišel o tak pěkný, zajímavý a hlavně napínavý příběh... Díky všem těm, kteří měli tu odvahu mě přesvědčit, abych dala fantasy šanci, zůstanu vám vděčná a slibuji, že to nevzdám a stejnou cestou do říše fantazie se už nějaký ten pátek vydává i naše malá čtenářka a je nadšená stejně jako maminka, které to nasměrování bohužel trvalo spoustu let...
Jen upřesním, že dcerka čte Kouzelné křeslo a já se těším nejen na další pokračování příběhu o Feyre, Tamlinovi a dalších z onoho světa, ale i na velkou hromadu jiných fantasy příběhů, které na mě ještě čekají...

EvaSupovic
16.07.2017 5 z 5

Naprosto perfektní :-D Co víc dodat??? Jdu na Mlhu a hněv....

Dym
14.07.2017 5 z 5

Vážně je to povedená knížka a opravdu jsem měla tendenci ji neodkládat, když jsem ji četla. Děj vás prostě vtáhne do příběhu a celou dobu jste napnutí co na vás vyskočí z další stránky. Jediné co mě trochu zarazilo je že nedokázala tak dlouho přijít na tu hádanku a taky jsem zvědavá jak se popere s tou dohodou. Jinak můžu vřele doporučit.

Belgarion
10.07.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží je dívčím (rozuměj romantickým) příběhem, který spojil několik pohádkových motivů (Kráska a zvíře, Popelka, prokletí, tři úkoly, ...) a zabalil je do fantasy světa. Na nic si nehraje a jako takový plní dobře svůj účel. V příběhu nenajdete propracovanou psychologii postav (hrdinové jsou kladní nebo záporní a jejich motivy jednoznačné), ani mnohovrstevnatě vystavěný příběh (neočekávaných zvratů je poskrovnu). Osobnosti i vzájemná láska hlavních hrdinů jsou sladké jak pouťová vata, fantasy svět je jako projížďka na létající labuti v barevné mlze, která občas zalétne do strašidelného zámku, abychom se ke svému hrdinovi musely pevněji přitisknout. Příběhu nelze odepřít jeho čtivost, napětí a zajímavé vedlejší postavy. Dívky a ženy budou slastně vzdychat přilepené jak mouchy na cukrkandl, mužská část čtenářů si bude připadat jak na koncertě Luneticu.

Adele02
10.07.2017 4 z 5

Tak jo. Ten konec to vytáhl na čtyři.
Začátek a závěr byly super, ale prostředek se strašně táhl. Jako fakt moc, moc strašně. Ale jsem ráda, že se na konci ukázala taková Maas, jakou mám ráda.
A jestli jsou všechny její druhé díly lepší než jednička, tak jsem sakra zvědavá.
A taky ji pořád nesnáším s tím shipováním. Tady teda uvedla jen jeden pár, ale zdá se mi to ještě horší než ve Skleněném trůnu.

Alenka117
07.07.2017 5 z 5

Byla jsem z té knihy přímo ohromená! Začátek jsem si říkala nic moc, potom se to ale rozjelo a já četla dnem i nocí :D příběh neskutečný, asi jsem se do té knihy zamilovala. Ohromil mě ten příběh, stejně jako u série "Skleněný trůn", všechny díly jsem zhltla za týden... úplně se těším až si přečtu další díl :D rozhodně doporučuji! :)

láska magie smrt erotika pro dívky romantika víly, rusalky fantasy romantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr trnů a růží je v

Přečtených5 915x
Knihotéce1 350x