Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4307 875

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

asodomkova
03.05.2018 5 z 5

Kniha, která před dávnou dobou ležela na poličce v prachu. Když jsem ji před třemi roky přečetla poprvé, byla jsem z ní nadšená, tak moc nadšená, že jsem si musela přečíst zbývající díly, i když až po roce a půl.
Nyní přečteno znovu a musím říct, že byla snad ještě lepší než na poprvé. Byla jsem napnutá, i když jsem do posledního konce přesně věděla jak dopadne. Všimla jsem si, že mi dříve uteklo spoustu zajímavých detailů a neskutečně jsem si knihu užila. Saraj Maas je prostě génius.

Mitculka
30.04.2018 4 z 5

Z téhle knihy mám strašně rozporuplné pocity. Na úplném začátku mě všechny postavy štvaly a modlila jsem se, ať se to změní s událostí zmiňovanou v anotaci...a ano, musím říct, že se to opravdu zlepšilo, přesto jsem strašně dlouho bojovala s tím, že si ode mě kniha vyslouží snad jen nějaké 3 hvězdy a i teď jsou ty 4 spíš takové slabší (3 by jí ale přece jen křivdily). Romance a erotika se mi líbila, přesto se mi kolikrát stávalo, že mě kniha nějak netáhla dál...opravdu napínavá byla v podstatě až v poslední části příběhu. Ta už byla opravdu něco. Co ale musím určitě vyzdvihnout, je opravdu propracovaný svět, zajímavé postavy a již známý úžasně čtivý styl. Důležitý bod byl, že mě zajímalo, co bude s postavami, takže jo, nakonec to opravdu i stálo za to. A možná tomu taky trochu pomohla představa Chrise Hemswortha jako Tamlina. Jestli tahle série bude někdy zfilmovaná, pro tuhle roli neexistuje nikdo vhodnější!

TerryDee
26.04.2018 5 z 5

Jedním slovem jsem se zamilovala. Zamilovala! Každou stránku jsem doslova hltala, až jsem nemohla přestat, jak mě to dostalo. A jakmile jsem to dočetla, hned jsem chtěla další. Ale to by ta další měla být s vámi na chatě a ne doma v knihovničce. Takže jak problém vyřešit? Stáhnu si knihu do mobilu (aspoň na chvíli to postačí). Teď už vesele čtu druhý díl v knižní podobě.

Anie94
25.04.2018 4 z 5

Miluju fantasy a tato knížka byla dokonalá! Svět víl, láska, oběti, přátelství...to vše zde najdete. Sice některé pasáže byli příliš zdlouhavé a děj se pořádně "rozjel" až ke konci knížky, ale to se dá asi čekat pokud se jedná o sérii. Rozhodně tato knížka rozšíří mojí knihovnu a už se těším až si přečtu pokračování.

A235711
24.04.2018 3 z 5

SPOILERY!
Začla bych asi u kladu této knížky.
Nejlepší ze všeho je asi ten svet, kde žijí víly a i víly sami o sobě jsou skvělý nápad. Na S. J. Maas se mi právě líbí, že nepoužívá klasické upíry a vlkodlaky, ale spoustu nezvyklých stvůr a fantastických stvoření.
Postavy jsou taky skvělé, nejradši mám asi Luciena a samozřejmě Rhyse. Feyre mi tedy chvilkami leze na nervy, ale to se snad časem spraví. Ani proti Tamlinovi vlastně vůbec nic nemam.
Jenže tím se dostáváme k největšímu mínusu této knihy a to je vztah Feyre a Tamlina. Celý je to přeslazené klišé a úplně nejlepší je to jak na konci pořád říká jak jsou strašně zamilovaní a jejich láska nikdy neskončí a podobný kecy. Upřímně doufám, že skončí s Rhyse, s tím je alespoň sranda. A nejvíc mě naštvala ta hádanka jejíž odpovědi byla láska, originálnější slovo fakt neexistuje. Jako né, že bych to vůbec neočekávala, obzvláště po dočtení Říše bouří, ale i tak jsem doufala, že se Maas polepší.
Další věc co mě celkem mrzela, bylo to, že se v první části knihy vlastně nic nedělo, naštěstí druhá část už byla nabytá akcí, tak snad v podobném duchu budou pokračovat i zbylé dvě knihy.
Za mě teda 3,4*

Lu-chanbook
18.04.2018 4 z 5

Paní nikdy b mě nenapadlo, že se na Retelling Krásky a Zvířete dá napsat tak skvělá kniha, sice mi chvíli trvalo než jsem se vžila do příběhu . Než jsem se spřátelila s hlavními s postavami, ale ten výsledek za to 100% stal.

Er.es
15.04.2018 4 z 5

Kdo má rád příběh "Kráska a Zvíře", tak velmi doporučuji.
Kniha pro mě byla příjemným překvapením, a kdo je prostě dospělej a stejně má rád spojení romantiky a fantasy, je to to pravý ořechový :-) (nevšímejte si označení "pro děti a mládež"!!)
Naopak mi vůbec nevadilo, že byl pomalý rozjezd, autorka píše velmi čtivě, hned jsem si vybarvila v představách prostředí a hlavní postavy. Jsou to sympouši! Feyre je teda někdy dost střelená, ale bylo to v její povaze "zakázané ovoce chutná nejlépe".
Jediná výtka: docela často zvraceli a docela často měli myšlenky, že někdo někoho rozpárá, a ten kotlík? Ježiši...:D:D
Konec...huh, přišlo docela slušný drámo, gladitáor v aréně je o proti Feyre žabárna... :)

BeyondHorizon
14.04.2018 3 z 5

Od této knihy jsem si slibovala hodně, protože 1. série autorky (Skleněný trůn) mě hodně bavila, alespoň tedy pozdější díly. No, bylo to slabší než jsem čekala.
Zaprvé jsem doufala, že Sarah si vybere nějaké jiné fantasy bytosti než víly, ale očividně je má na to až moc ráda.
Začátek byl pomalý, ale to mi nevadilo. Feyre mi ihned byla ze začátku sympatičtější než Aelin, už jen proto, že nebyla tak směšně a nelogicky silná. Od doby co se dostala do dvora se ale kniha začala táhnout. Nic moc se nedělo a upřímně, myslela jsem si, že Feyre se toho o světě, o kterém dosud nic nevěděla dozví mnohem víc a pořád jsem čekala, až se něco stane.

!SPOILERY!

Tamlina jsem si nedokázala oblíbit. Hlavně proto, že se dozvíme, že Feyre vlastně využil kvůli svému prokletí. I když se do ní přitom zamiloval. A taky to jak seděl a koukal, zatímco se pro něj Feyre ničila. A při první příležitosti jí ani nic neřekne a hned na ni skočí. Erotiky v této knize nebylo zrovna málo, což mě docela překvapilo. Myslela jsem, že S. J. Maas píše romance, ne porno.
Víc jsem fandila Lucienovi, který je jednou z mála logicky uvažujících postav v této knize. Je škoda, že ho autorka tak nemilosrdně odstrčila do pozadí.

Poslední 1/3 knihy to pro mě zachránila, protože se konečně něco dělo, ale byl to docela brutus. Za mě 3* pro roztahaný začátek děje, ale alespoň Sarah píše velmi čtivě, i když by nemusela často opakovat ty stejné fráze, které se určitě objevují i ve Skleněném trůnu.

Latté
13.04.2018 2 z 5

Do knihy jsem se pustila kvůli kladným komentářům a vysokému hodnocení, ale.. Nejedná se o typickou fantasy, ale spíš romantiku s prvky fantasy. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, taková nerozhodná puberťačka, která by potřebovala občas proplesknout. V prvních 2/3 knihy se prakticky nic neděje (to jenom čekáte, kdy se na sebe konečně vrhnou), což jsem tedy přetrpěla a poslední 1/3 to zachránila. Myslím, že by se to dalo s klidem zkrátit na polovinu :) Jinak naprosto souhlasím s komentářem Ondřeje Mergla, víru v Kotlík to nevymyslí kde kdo :D

Veronika95
12.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasná, dech beroucí knížka! Tohle je moje první knižní série od autorky a naprosto jsem se do ní zamilovala. V knize jsem našla všechno, co od kvalitního příběhu očekávám. Můžu jen doporučit!

Nifredil
11.04.2018 3 z 5

Mno...kráska a zvíře, do toho erotika a spousta fantasy prvků jako jsou elfové... mno... fantasy pro holky, tak bych to pojmenovala. Čte se to dobře, lehce, pro mě vyloženě oddychové čtení. Zatím to není lepší, než série Skleněný trůn, ta mi přišla více jako čistokrevného fantasy. Uvidíme, jaký bude druhý díl, šanci tomu dám a pak se rozhodnu, zda budu číst dál nebo ne.

ewi
09.04.2018 4 z 5

po trochu tazkopadnom uvode kniha nabera spad hlavne v poslednej tretine...i ked je vidiet inspiraciu inymi pribehmi, autorka opat nesklamala svojou fantaziou i rozpravacskymi schopnostami ...

Abynka
02.04.2018 5 z 5

Další perfektní knižní série S.J. Maasové u které se člověk teší vždy na nový díl. Někde jsem četla, že tento příběh přirovnávají ke krásce a zvířeti, no za mě to tedy má mnohem lepší příběh a jen málo podobností. Hlavní postava je velice zajímavá, musela jsem ji ke konci opravdu obdivovat za její odvahu a její odhodlání. Už se moc těším na další díl. Kdo četl Skleněný trůn a spol. vřele doporučuju přečíst i toto.

zinon
01.04.2018 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla vůbec odtrhnout, jak jsem ji hltala a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Prostě paráda a vrhám se na další díl :)

XenasChakram
27.03.2018 5 z 5

kniha je naprosto úžasná. Sáhla jsem po ni v mezičekání na závěrečný díl Skleněného trůnu a nelituji. Je to svižná napínavá a dobrodružná kniha plná víl..

MaléZlo
24.03.2018 5 z 5

Víte, pět hvězdiček obvykle nedávám a šetřím si je pro nějaké super knižní bomby, ale pokud knihu čtete podruhé a kniha Vás nenechá chladnými ani tak a prožíváte příběh úplně stejně jako poprvé, tak to prostě pět hvězd zasluhuje.

Od té doby co jsem četla knihu poprvé uběhla dlouhá doba, přečetla jsem několik knih, byly dobré, ale nedokážu si pomoci, na Dvory to prostě nemá.

Příběh o nečekané lásce a přicházejícím zlu se Vám dostane pod kůži tak, že po dočtení Vám nedá jinak a musíte okamžitě číst další díl.

Po dočtení v sobě cítím prázdnou díru. Co bych dala za to, abych žila v říší víl. :)

MišelFly
23.03.2018 5 z 5

Tato kniha byla moje první od této autorky a musím říct, že je to pecka! Doporučuji!

Nikoll2
20.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem četla.
Děj je od začátku až do konce napínavý. Postavy jsem si oblíbila. Celá kniha se čte doslova jedním dechem. Po dočtení je nutné popadnout druhý díl a pokračovat.
Jsem ráda, že jsem do tohoto skvěle vytvořeného světa zavítala.
Doporučuji!:)

Eleanor-ka
19.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha, s dechberoucím dějem, který ač je na motivy pohádky, je protkaný krutostí. Žádné nevinné řeči a skutky, ale opravdu drsné pasáže. Možná to bylo na můj vkus až moc zdlouhavé, ale moc hezky se mi to četlo. Nesmírně jsem si oblíbila Rhyse a jsem zvědavá na další díl! Skvělá fantasy... doporučuji i těm, kteří nepatří do cílové skupiny.

Amitiel76
19.03.2018 5 z 5

Tak tuto knížku mi přinesla dcera z knihovny.....
Když jsem si přečetla obsah, a hlavně pro jakou cílovou skupinu je kniha určená, tak jsem jen zdvořile poděkovala, a říkala si, že tohle určitě číst nebudu. Navíc fantasy!!!
Ale pak jsem ji stejně otevřela.....
A najednou jsem četla, četla, hltala stránku za stránkou, a knížku s více jak 400 stránkami přečetla za jediný den. A teď nutně potřebuji druhý díl, tak dceru poženu zpátky do knihovny :-))))
Páni! To byla romantika!!! A jestli si někdo myslí, že ženskou po čtyřicítce nemůžou ohromit pohádky o vílách a kouzelných bytostech, pak jste na omylu :-)))
Dosud jsem přečetla několik různých knížek s upíří tématikou (Stmíváním počínaje), a rozhodně mě zaujali, tak teď jsem zas pro změnu propadla vílím krasavcům a jejich kouzelnému světu. Nádherný útěk z všední reality!!!
Chci další díl !!! :-)))))

láska magie smrt erotika pro dívky romantika víly, rusalky fantasy romantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr trnů a růží je v

Přečtených5 915x
Knihotéce1 350x