Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4308 875

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

janno69
04.01.2019 5 z 5

Tak, tato série se mi po prvním přečteném dílu, hodně vrývá do srdce. Určitě ji nečtu naposledy....

Shaki
29.12.2018 5 z 5

Tuhle sérii mám neskutečně ráda. Je sice drsná, ale přitom plná emocí. Postavy jsou tu krásně vykresleny. Pořád se něco děje a vše má dvojí význam, který nám autorka pomalu odkrývá.

Francesca14
28.12.2018 4 z 5

Když jsem to četla před rokem poprvé, byla jsem nadšená - kniha je napsaná čtivě a napínavě, svět víl jsem si zamilovala a konec je vážně skvělý. Teď když to čtu s odstupem znovu s tím, že už jsem četla následující díly, nacházím na tom chyby, kterých jsem si tenkrát nevšímala: třeba to, jak Feyre pořád dokola opakuje stejné věci a hlavně to, jaká je to malá naivní holčička. Na druhou stranu vím, že to, jak je teď pitomá, s očima na vrch hlavy, je důležité pro její vývoj a že v dalších dílech už je mnohem lepší a snesitelnější. Ze všech dílů je tenhle asi nejhorší, ale to nic nemění na tom, že příběh je skvělý a autorka píše fakt dobře.

Abnička
27.12.2018 5 z 5

Naprosto nádherná kniha ????

denniys
27.12.2018 4 z 5

tak tohle mě bavilo :) paní Maas potvrzuje, že ví, co dělá...začátek knihy je na plný počet, u konce se kvalita poněkud zhoršila, ale pořád je to slušná 4hvězda..těším se na pokračování :)

Akinaz
27.12.2018 4 z 5

Moc se mi líbí styl, jakým je kniha vyprávěna a nadchl mě počáteční nápad s kráskou a zvířetem, který sice provází celou knihu, ale úplně jinak něž bychom čekali :-)

Paj-Inka
26.12.2018 2 z 5

Neuvěřitelná slátanina Krásky a Zvířete, Popelky, Zlatovlásky, Padesáti odstínů šedi a Hry o trůny se zakončení jako ze Stmívání. Navíc s úplně tupou hlavní hrdinkou, která se chová jako malý spratek a všichni ji stejně žerou, i když se tváří, že ne. Za mě velké zklamání...

lenochod037
25.12.2018 5 z 5

Pane. Bože.
tak tohle byla opravdu nádhera.
už dlouhou dobu jsem nečetla něco tak skvělého a krásného.
Miluji tu knihu,
miluji ten příběh,
miluji Feyre, Tamlina, Rhysanda a prostě úplně vše,
co se tohoto světa týče.
Ach.. už potřebuji další díl!:)

Sam.Mischell
21.12.2018 5 z 5

Úžasný příběh, úplně mě pohltil, že jsem nemohla přestat číst.

orinka3
13.12.2018 1 z 5

Před Vánoci se hodí pohádka. Tak jsem sáhla po tlustospisu a zabrala se do četby. Hemží se to tam nejrůznějšími nadpřirozenými bytostmi i kraji, začínalo to slibně. Jenomže....hlavní hrdinka je sice statečná, ale v pohádkách se obvykle "do prdele" neříká? A pak to začalo přibývat. Feyre má zvučné jméno, ale chová se zvláštně. Když ji do své říše odvede Tamlin, tak s ním jedná jako trucovitý spratek. Dělá mu všemožné potíže a on ke svým starostem ještě aby hlídal ji, když už jí velkoryse zachránil život. Že půjde o lásku, nikdo nepochybuje. Takže Kráska a zvíře. Zlá královna sužuje své poddané a libuje si v krutostech. Feyra musí z lásky k Tamlinovi sáhnout až na dno svých schopností. Uhodnout hádanku a splnit tři úkoly. No, hádanku bych uhodla raz dva, protože znám árii z Carmen. Mimoto se tam připletla i Popelka, jenže tady tu čočku Feyra vybírala přímo z krbu. Vždy naštěstí zasáhne někdo, kdo jí pomůže z bryndy a pak se nenápadně vzdálí. Tři úkoly horko těžko splní, láska vrcholí. No a technická: jak je možné, že Feyra napřed neslyší tlukot Tamlinova srdce, jelikož má kamenné (což ho při třetím úkolu zachrání) a nakonec ho tlouci uslyší? Vrátila jsem se o pár stránek a je to vážně tak. Takže když mám hodnotit - je to přeplácaná pohádka plná příšer a bojů, ale pokud chce někdo romantiku, Feyřino časté zvracení a nadávání ji znemožňuje. O praštěném chování nemluvě. Od dívky v pohádce člověk jaksi předpokládá něžnost, i když je to lovkyně - naše Libuška Šafránková ve Třech oříšcích taky lovila, a jaká to byla zimní paráda.

Ulrika
08.12.2018 5 z 5

Myslím, že je to poprvé co jsem knihu, která má přes 400 stránek přečetla za den a půl. Ale od příběhu odvážné Feyre se neslo odtrhnout. Jdu shánět další dil:)

E.lisabeth
17.11.2018 5 z 5

Proc? Proc jsem tak dlouho odolavala a nechtela ji cist?

Žožik
07.11.2018 4 z 5

Příběh mě nijak moc nenadchnul. Nebylo to nijak moc originální. Ale i přesto byla kniha velice čtivá a zábavná. Jen by to prostě chtělo nějak oživit, udělat nějakou nečekanou zápletku, aby se stalo něco, co bych dopředu nepředpokládala. Nevím, věřím, že další díly budou lepší, tak uvidíme.

Denisa31
05.11.2018 5 z 5

Paráda, celá série je pecka.

Denisa31
05.11.2018 5 z 5

Neskutečný, série Dvoru je proste pecka.

mazda333
03.11.2018 1 z 5

Do vod YA zabrousím když potřebuju něco jednoduchého na odreagování, u čeho není potřeba moc přemýšlet. Nečekám zázraky, a občas jsem i mile překvapena, když se mi dostane něčeho propracovanějšího, co mě vtáhne do autorova světa. Tentokrát se to ale moc nevyvedlo. Plytký, předvídatelný děj, málo postav.. a všechno je naprosto dokonalé. Té naivity bylo na mě asi přespříliš, zejména v první popelkovské polovině knihy, kdy se z naprosté bídy najednou všem dostávalo nedozírného přepychu a bohatství. Nemohl to vyrovnat ani konec, kdy se autorka na své hrdiny snažila uvrhnout všechny formy bolesti a navrch ještě záchranu světa, což u mě pohřbilo i poslední záchvěvy uvěřitelnosti.

lenka608
03.11.2018 5 z 5

Když se řekne perfektní knížka, pak mám jasno. Tahle. Z mého pohledu naprosto dokonalá ve všech směrech (a to často neříkám :))

phedr
01.11.2018 5 z 5

Zpětně musím hodnotit, že tenhle díl mi z celé série přijde nejslabší, ale jelikož jsem ho poprvé četla jedním dechem, tak dávám plný počet hvězd

AniDi
28.10.2018 5 z 5

Poprvé jsem četla knihu tohoto žánru a jsem nadšená. Bylo to opravdu dobrodružství. Četla se tak dobře. Naprosto souhlasím s hodnocením. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Doporučuji.

Lucuschka
26.10.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem měla v knihovničce a chystala se k přečtení pěkně dlouho, ale prostě mi nevycházel čas nebo jsem neměla náladu. Když jsem se ovšem do ní pustila, nemohla jsem přestat čít a spát chodila velice pozdě, protože jsem chtěla dočíst kapitolu a další a další, aby mi nic neuniklo... Skvělý příběh a úžasný styl psaní. Těším se na další díl...

láska magie smrt erotika pro dívky romantika víly, rusalky fantasy romantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr trnů a růží je v

Přečtených5 915x
Knihotéce1 350x