Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404537/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-gje-404537.jpg 4 1811 344

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Eviik
19.01.2019 3 z 5

Mám sérii Dvorů velmi ráda, ale tento díl byl zbytečný.

pink_ivy
15.01.2019 3 z 5

Přiznám se, že mě to trošku zklamalo a to jsem se na další příběh z Dvoru snů hrozně těšila. Novela je to sice příjemná a navodí u vás atmosféru, jakože jste na návštěvě u starých známých, zároveň ale nepřináší v podstatě žádný děj a ač vím, že je to jen odrazový můstek k další triologii ze světa ACOTARu, tak mě to moc neohromilo a vlastně si po pár týdnech ani moc nepamatuju co se tam řešilo.

Sam.Mischell
13.01.2019 5 z 5

Moc pěkná oddechovka, kde se dovíme, jak vypadá život hlavních postav po válce.

Black-stars
06.01.2019 2 z 5

Hm, ta série fakt měla skončit třetí knihou. Celý tento dík je vlastně epilogem, respektivem popisem toho co bylo po velké bitvě. No nazvy kapitol se jmenují podle hlavních postav tak by člověk očekaval že styl vyprávění bude citově a charakterově daným postavám odpovídat - ale to se neděje. Celé je to takové ledabylé a příběh jaksi postrádá ta kouzla a tu magii celé ságy. Všude je nepořádek najednou nejsou žádní sloužící a víly obdařené magickými schopnostmi najednou jakoby zapoměli že umí kouzlit. Možná se na tom podepsala autorčina těžká rodiná situace jak popsala v poděkováním, ale je to celkově takový spíš zbytečný záblesk který nic moc nezanechá a nic nového nepředá!

Ulrika
05.01.2019 5 z 5

Kniha byla krásným doplňkem předchozí knihy. Líbilo se mi, že nám autorka trochu poodhalila pocity dalších postav a doufám, že se brzo dočkám pokračování, protože stále zůstává dost děje otevřeného. Série Dvory je rozhodně tou nejlepší sérií co jsem kdy četla a snad každá žena sní o muži jako je Rhys. ,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní.” :)

Sabča92
03.01.2019 3 z 5

Dvůr patří mezi mé oblíbené série, ale již svým třetím dílem mě dost zklamal. Od této novelky jsem nečekala žádný zázrak a opravdu to žádný zázrak nebyl. Naprosto zbytečná kniha, která nepřinesla vůbec nic nového :-(
Bohužel mi ani nepřišlo, že by to nějak rozvinulo děj pro další díly.. Nechápu o čem chce autorka nadále psát. Dvůr mrazu a hvězd je zdárným příkladem toho, že v nejlepším se má přestat.

Sima890
02.01.2019 5 z 5

Kniha se dehrává se pár měsíců po válce a vypráví o jizvách, které na postavách zanechala a o nacházení sama sebe, o budoucnosti,... krásná novela to je. Příběh to nemá skoro žádný, ale i tak moc krásné.

ACOFAS je možná poslední knihou Feyre a Rhyse, a tak jsem si čtení chtěla co nejvíce užít a splnilo se mi to, v částech jsem úplně umírala smíchy. Poznala jsem Elain a Nestu z jiné strany, Elain mě občas překvapovala. Roli v příběhu hrál i Tamlin. Tu nenávist, co od všech lidí dostává si opravdu nezaslouží, ale i tak tam má Tamlin a ta nevyřešená historie nějaké uzavření- až mě z toho bolelo u srdce...O příběhu tam nejde nic moc říct, ale je to perfektní epilog ACOWARU, dokonce se SJM i povedlo potěšit fanoušky už dlouho slibovanou scénou a i mnoha jinými scénami. Když jsem se do čtení pouštěla, myslela jsem si, že se v téhle knize všechny dějové linie uzavřou, jenže to se nestalo, pár těch linií zůstalo otevřených-ale alespoň je to taková návnada pro další přicházející díly. Nedokážu si představit, že by tohle měla být poslední Feysand kniha, jelikož tam je ještě řádka věcí nedořešená. Ale! Další kniha, která vyjde bude soustředěná na Nestu a Cassiana!

maja11231
02.01.2019 5 z 5

Sice krátká ale krásná knihy. Čestla se mi jedním dechem. Doufám že série to bude mít další díly.
Doporučuji

Tewi
01.01.2019 2 z 5

Je to roztomilé a přeslazené. Opravdu to má sloužit jen jako novela pro potěchu fanoušků série. Já mám ale raději akci než výlevy citů. Myslím že kdyby si to člověk co četl sérii nepřečte, tak o nic významného nepřijde. Jak znám Maasovou tak nám vše mileráda osvětlí a připomene v dalším díle Dvorů. Ale zase úplně špatné to také nebylo a tři hvězdy dávám proto, že jsem se párkrát i zasmála.

Ewilka
31.12.2018 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd není špatný, ale pro čtenáře zvyklého na napětí a akci může působit trochu táhleji. Celý děj se točí kolem nastávajícího slunovratu a pozůstatcích po válce. Trochu mě mrzí, že se autorka nevrhla do vyprávění z pohledu Tamlina a i Nesta by si zasloužila větší prostor. Ale jako jednohubka super.

AjkaHynkova
31.12.2018 5 z 5

Jako vždy super ALE zadarilo se nebo ne ?

85prcek
31.12.2018 4 z 5

Čtyři hvězdičky dávám spíš jenom proto, že předchozí díly sem hltala, ale tenhle mi přišel takovej zbytečnej...

Kira128
30.12.2018 5 z 5

Dovolím si trošku nesouhlasit s komentáři dole, ale neukamenujte mě, každý má jiný názor a já to respektuji.
Tento příběh neměl být o tom, že by nás čekal nějaký převratný posun v ději. To vůbec. Celý Dvůr mrazu a hvězd je jen taková jednohubka, která nás má opět vrátit k našim oblíbeným postavám, toť vše. Není to žádné pokračování série, jen jeho krásné doplnění. A kdo má rád styl Sary J. Maas, opravdu to ocení. Pro mě to bylo hezké vánoční čtení, které jsem hltala u kávy, když venku pršelo. A nelituji toho. Jako oddechová četba je to skvělé.
Vím, že ostatním asi vadí, že se tam nic neděje. Jenže přesně o tomto tento díl je. Mně vadilo asi jen to, že se tam moc neukázaly i ostatní postavy. Chybělo mi to, možná by to chtělo na ně více upoutat pozornost, jinak jsem ale moc a moc spokojená.

denniys
28.12.2018 3 z 5

tuhle sérii mám moc ráda, nicméně tento díl mi přišel naprosto zbytečný, vlastně jsme se kloudně nic nového nedozvěděli a nic důležitého se nestalo..jedná se prostě o spojovací díl..uvítala bych, kdyby nám radši autorka rovnou naservírovala plnohodnotný 4.díl..

kristynkal
27.12.2018 4 z 5

Od knihy jsem nic neocekavala, jen navrat za oblibenymi postavami. To se splnilo. Pohove cteni pro vanocni cas.

Horselen
26.12.2018 4 z 5

První co mě hodně překvapilo, byl počet stran. Ale vzhledem ke kvalitě je dostačující.
Ze všech stránek na mě vyskakovaly depresivní pocity, i v momentech, kdy se postavy smály.
Dějově jsme se vůbec nikam neposunuli, klidně bych se bez této knihy obešla.
Nejvíc mě mrzí, že tam bylo tak málo Amren! V předchozím díle jsem si jí zamilovala a teď se tam mihla jen okrajově.
Doufám, že další díl bude lepší.

jmeno
26.12.2018 3 z 5

Vůbec nic se v knize nestalo. Žádné napětí, zvrat nebo cokoliv zajímavého.

Allysa1985
25.12.2018 1 z 5

Nic moc, ani jako jednohubka před Vánoci, celá kniha se dala shrnout do pár kapitol na konec předchozího dílu. Ani by mi nevadilo, že se série neposouvá dějově, ale ony se kromě jedné kýčovité výjimky na konci neposouvají nikam ani postavy, jejich myšlenky se motají kolem dokola a vývoj nikde. Za mě zbytečné.

izfnp
24.12.2018 3 z 5

Nikam sme sa neposunuli, ale i tak oceňujem, že sme mali možnosť nahliadnuť na osudy milovaných hrdinov v dobe pokoja a sviatkov. Nakoľko som knižku prečítala zrovna v období zimného slnovratu a Vianoc, vcelku mi padla do nálady. Feyre a spol. sú partia, o ktorej si rada prečítam i v tejto podobe.

ivedoo
23.12.2018

Skvělá knížka, je super, že je napsaná z několika pohledů. Však nechápu proč není vše napsané v ich formě, jako u Feyre a Rysanda. K Nestě bych si toho taky představila více, něž jednu stránku a půl. Jinak se kniha četla krásně :D