Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404537/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-gje-404537.jpg 4 1811 344

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Vevericka.eva
22.12.2018 4 z 5

Taková Vánoční oddychovka. Moc mě to bavilo. Celá série je dobře napsaná.

hasič
22.12.2018 3 z 5

Spíše taková oddechovka. U mě tato kniha udělala větší zmatek s osudem postav, tak snad další kniha (doufám, že budou) bude už s dějem.

danyinsidebooks
20.12.2018 4 z 5

Tahle kniha není o posunu v ději. Je prostě o postavách. O jejích pocitech. Myšlenkách. A jejich sdílené radosti. Neočekávala jsem od toho nic velkolepého, přecejen je to jen takový dodatek.
Dvůr mrazu a hvězd mě potěšil a rozesmál a to je přesně to, co jsem od něj čekala. Není to nejlepší autorčina kniha ani nejlepší díl série, ale líbil se mi.

Co mi trochu vadilo bylo střídání ich a er formy. Autorka mohla zůstat u jedné možnosti a dle mého by to bylo lepší. I tak ale tahle knížka fanoušky podle mě potěší. :))

Arwen329
17.12.2018 5 z 5

Opět krásná kniha. I když to byl jen takový dodatek byla nad očekávání krásná. Ještě krásnější je závěrečné poděkování od samotné autorky. Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní.

Ésperance
10.12.2018 1 z 5

Asi většinu čtenářů můj komentář nepotěší, ale já jsem byla zklamaná. Nejdříve jsem ani netušila, že ještě nějaký díl bude, a když jsem jej uviděla, zajásala jsem a moc se těšila na příběhy oblíbených postav po válce, protože hodně konců zůstalo otevřených a nezodpovězených.

Bohužel jsem se nedočkala žádného pokračování. Trochu mi unikla dějová linka Nesty a Casiana, proč vlastně taková averze vůči sobě navzájem, když na konci to vypadalo, že Nesta se mění a "taje". Možná mi to vysvětlí někdo z fandů zde. Moc hezky se rozvíjela nitka mezi Elain a Azrielem, ale nedotáhlo se to, stejně tak Tamlinova část....myslím, že kdyby autorka dala těchto cca 225 stránek na konec předchozího dílu jako doslov, měla bych z toho zcela jiné pocity.

Myslím, že někdy se vyplatí počkat a dát ději a postavám větší prostor než narychlo sepsat a ukončit knihu takovým fofrem, že se čtenář chvíli vzpamatovává a pak zoufale hledá, zda mu kus knihy nechybí, protože nemůže uvěřit tomu, že je na konci.

Jinak její knihy mám moc ráda, a proto i ta kritika, na tak vysokou laťku, pro mě trochu odbytá práce a uspěchaná práce....

katka639
10.12.2018 5 z 5

Nádhera! Úžasné zakončení celé série. Určitě doporučuji přečíst.

misak94
09.12.2018 4 z 5

Kniha vůbec nebyla špatná. Bylo pěkně zjistit, co se dále děje po válce. Jak je obtížné se s tím vyrovnat. Mám ráda střídání vyprávění z pohledu více osob ale tady mi vadila jedna věc a to střídání ich formy a er formy. Myslím si, že daleko lepší dojem by kniha vzbudila, kdyby toto bylo ujednocene.

Peťule159
08.12.2018 5 z 5

Boží.... Úchvatné pokračování příběhu....Na můj vkus jsem se, ale musela až příliš brzo rozloučit...
Tento díl se mi velice líbil, i když nás vůbec v ději nikam neposunul....postavy samozřejmě propracované, děj plynulý a celkově velmi čtivý :)

Knihomolka97
04.12.2018 5 z 5

I slzička na konci ukápla... :-)

Dadula118
02.12.2018 5 z 5

Musím napsat,že jsem se hrozně ráda vrátila na Zimní dvůr.Krásně napsané.Těším se na další knihy

paprika75
28.11.2018 3 z 5

No ... Nic moc ... v porovnání s dvojkou spíš nic než moc. Děj se neposunul, jen jsme se trochu pošťourali v pocitech. Doufám, že další díl bude stát za to a tahle série nepromarní potenciál, který tam byl ... 3* a to z nostalgie k druhému dílu.

1259
27.11.2018 5 z 5

I když to byla jen krátká povídka, tak spisovatelka nezklamala. Opravdu se mi to hodně líbilo a dalo to konci pěknou sladkou třešínku.

Hoshi
26.11.2018 5 z 5

Příjemná novela, která nás zavede na Noční dvůr a blížící se zimní slunovrat. Tato čtivá, útlá novela v sobě skrývá tolik kouzla, ačkoliv se tváří, že se v ní nic neděje, opak je pravdou.. Těším se na pokračování a trochu se obávám, co si v něm na nás Sarah přichystá.

Slůník
24.11.2018 5 z 5

Ne nějak extra moc děje, ale příjemný návrat do známého světa :)

Kukicka
21.11.2018 3 z 5

Bylo pěkné se znovu vrátit do tohoto světa, ale po pravdě nechápu význam této knihy... Raději bych si chvíli počkala a přečetla si plnohodnotnou knihu, kde se něco stane a něco se vyřeší a ne prolog v celé knize. Zase je ale obdivuhodné napsat tolik stran vlastně o ničem.

martina1199
21.11.2018 4 z 5

Taková jednohubka - příjemná hlavně návratem ke známým postavám a nahlédnutím hlouběji do jejich vnitřního i vnějšího světa, kde se každý pozvolna učí, jak se vyrovnat s následky nedávné války. Hvězdu jsem ubrala, protože si myslím, že tato novela mohla být klidně součástí celého dalšího dílu této série, a nemusela stát takto samostatně.

Magdyla.8
20.11.2018 4 z 5

Bylo to milé a oddechové čtení. Nic náročného. Trochu to uzavřelo celou tuhle trilogii, ale také se tam na druhou stranu nic nevyřešilo. Prostě dodatečná chuťovka

Petra38
19.11.2018 5 z 5

Kniha se tvarila jako jeden velky epilog, jelikoz ale autorku zboznuju a zvlast tuto serii tak jsem zcela spokojena. Ale mrzi me,ze spousta mych oblibenych postav nedoslo konce, jako treba Lucien nebo Tamlin(zaslouzi si kdpusteni a klid,rekla bych:-)), nebo muj oblibeny Casian.....ze se to nerozlousklo se sestrami? Ze by byla dalsi PO2?

Veeria
18.11.2018 5 z 5

Tady jsem správně. S vděčností a láskou - nedám vás! Miluji vás! Děkuji, že jsme se našli! :-)

Lucuschka
18.11.2018 3 z 5

Taková jednohubka, co se dělo poté co zakončila trilogie Dvorů. Neurazila nenadchla...