Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404537/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-gje-404537.jpg 4 1811 344

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Francesca14
21.05.2019 3 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, ale koupila jsem si ji proto, že jsem doufala, že dostanu hodně Nesty a Cassiana, dozvím se víc o tom, jak to dopadne s Elain, Mor, Azrielem... a místo toho jsem dostala 200 stránek v podstatě jen o Rhysovi s Feyre, kterých jsme měli až až v předchozích dvou dílech. Věčné popisování jejich neskutečné lásky, propojení a štěstí, nehledě na to, jak fantasticky jim to klape v posteli, mě už opravdu nebavilo a stránky jsem přeskakovala. Napsané to není špatně, ale doufala jsem, že ta knížka bude o něčem trochu jiném. Možná bych si ji užila víc před rokem, kdy jsem tuhle sérii vážně milovala, ale teď už jsem si kromě slovních přestřelek Vnitřního kruhu neužívala skoro nic a autorka neukončila vůbec nic z toho, co jsem doufala, že se tu ukončí.

Andynka
21.05.2019 5 z 5

To bylo tak krásný. Milé čtení plné citů.
Čekala jsem, jak budu zklamaná, ale naopak jsem nadšená. A dočítala jsem s těžkým srdcem, že se prozatím loučím s příběhem.

girdi
20.05.2019 4 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí. Bohužel píšu hodnocení s větším časovým odstupem a ten pocit z knihy už je spíš takový nijaký. Četlo se to hezky, Maasová psát umí, ale žádné výrazné vzpomínky a silné emoce ve mě nezůstaly, prostě taková nevýrazná novela s oblíbenými hrdiny.

Emičkazknihy
16.05.2019 5 z 5

Série příběhů mě příjemně překvapila, spisovatelku miluji, a proto jsem si knihu koupila, také kvůli tomu pocitu, že mám všechny knihy série, ale popravdě jsem nečekala, že by mě kniha mohla zaujmout. Většinou tyto povídky jen spěšně proletím a příliš je ani nevnímám, ale toto se mi líbilo i svou zbytečností. Ano, opravdu jsem byla potěšená takovým poněkud oddychovým počtením, kdy jsem se spíše dopodrobna seznámila s postavami, než abych hltala děj plný bitev a napějí. Celá kniha mi mírně připoměla jazyk Čapka svou uklidňující atmosférou a jen malými potřebnými zvraty pro spád každé kapitoly.

roni24
14.05.2019 3 z 5

Tento doplňkový díl k sérii se mi zdá trošku zbytečný. Neposune se nikam ani děj ani postavy. Navíc mi dost vadí, že vyprávění jednotlivých postav není dotažený do konce. Proč jsou některé kapitoly v ich-formě a jiné v er-formě? Rozčilovalo mě to s každou další kapitolou... Na druhou stranu je to hezký návrat k našim oblíbeným hrdinům. Kniha neurazí ani nenadchne a kdyby nebyla vydána, nic tak strašného by se zase nestalo...

Skalníková
12.05.2019 3 z 5

Jedním slovem zklamání. Po úžasných třech dílech této série jsem čekala, že tato novela bude minimálně z poloviny tak dobrá, a ono nic.
Děj se točí jen kolem slunovratu a vůbec nic se za celou dobu nestane. Když jsem zjistila, že se podle kapitol budou střídat z pohledu nadepsaných postav, čekala jsem, že budou psané v ich-formě všechny a ne jen ty z pohledu Feyre a Rhyse. To knihu dělalo ještě o to víc nezáživnou a špatně propracovanou, jako by ji autorka odflákla jen, aby ji už měla napsanou.
Pro mě byla kniha naprostou zbytečností.

Mertha
03.05.2019 5 z 5

Velké zklamání. Od předchozích dílů jsem se nemohla odtrhnout, u tohoto jsem se nedokázala začíst. Některé kapitoly jsou psané z pohledu uvedené postavy, jedna z pohledu třetí osoby, pak jakýsi myšmaš. No fakt nevím. Divná, nezáživná kniha.

Moni.Jur
25.04.2019 5 z 5

I když jen odlehčená verze, kniha mě znovu strhla, těsím se na další :)

hana.hanigerova
15.04.2019 3 z 5

Příjemný návrat do Prythianu. Jednohubka, která neurazí, ale ani nijak moc nenadchne. Hlavně první polovina mi přišla vyloženě nudná. Nepochopila jsem, proč se autorka stále vrací k vysvětlování toho, co proběhlo v předešlých dílech, když to víme. A číst tuto knihu samostatně nemá smysl, stejně by ji nikdo nepochopil. Takže za mě tam byla půlka textu zbytečná. Navíc se mi velmi špatně četlo, jak těžce se hrdinové vyrovnávají s tím, co jim válka vzala. Chápu, musí to být strašné, asi si ani nedovedu předsavit jak moc. Ale pořád dokola si o tom číst mě nebaví. Nemluvě o tom, jak strašně mě vytáčí Feyřiny sestry - Nesta především. I přes spíše negativní hodnocení mě kniha dokázala několikrát rozbrečet a autorka celkově umí s mými emocemi pořádně zamávat. Proto ji hodnotím * * *.

AloneJane
14.04.2019 3 z 5

Moc hezká oddychová četba spíše pro pobavení, nežli řešení závažných zápletek. Škoda jen, že nebylo více prostoru věnováno Nestě s Elain.

MaléZlo
14.04.2019 4 z 5

Měla jsem trošku problém se začíst, ale jakmile jsem se naladila na vlnu, už to šlo samo. Jasně, kniha je prakticky o ničem, nic zajímavého se neděje, ale právě proto mě fascinuje, že ikdyž se v knize řeší kraviny, i tak mě kniha dokáže bavit. Dokonce jsem se přistihla, že chci víc a víc. Škoda, že si budeme muset dát od Dvorů menší pauzu..

Ametymka
07.04.2019 5 z 5

Chápu, že pro ostatní to oproti předchozím dílům byla nuda. Ovšem mně se i tento díl velice líbil. Nenudila jsem se při jeho čtení, těšila jsem se jeho dění a také jsem měla radost, když jsem se dozvídala nové věci.

verdulos7977
06.04.2019

Za mě nuda. Oproti dílům, které jsem zhltala skoro jedním dechem i přes obrovský počet stránek. Chyběla mi pointa, chyběl mi prostředek a konec. Celou dobu jsem si řikala, kdy TO přijde a posledních 15 stránek jsem si uvědomila, že nic nepřijde.... Hrozné zklamání, po třech slvělých dílech!!! ;) Ale i tak veliký obdiv :)

andrejci
03.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla zatím nejvtipnější kniha z celé série. Jinak za mě super. Tuhle sérii zbožňuji. Jinak tohle byla taková tenoučká knížka než na kterém jsme byla zvyklá od autorky.

leník511
02.04.2019 5 z 5

Když od ní nebudete nic očekávat, tak se vám líbit bude.

Ceropegia
30.03.2019 3 z 5

Je to fajn, ale příjde mi to až moc strojené a perfektní.

padajicidvere
22.03.2019 2 z 5

Jsem skutečně v rozpacích. Po trilogii jsem měla očekávání, že kniha bude mít vyústění některých situací, a místo toho mi přišlo, že byla vlastně o ničem. To, co se v ní psalo jsem si v duchu domýšlela sama i bez jejího přečtení. Takže za mě velké zklamání. Děj nijaký, dořešení žádné, zlom chyběl úplně. To spíš měla být další trilogie, která by smysluplně navazovala a měla by stejný spád jako ta současná.

Lalina3
22.03.2019 5 z 5

Opět úžasné :)) vůbec mi nevadilo, že se tu nevraždilo, nebojovalo, taková závěrečná ,,nuda‘‘ náhodou k sérii sedla jako prdel na hrnec :))

annamc
20.03.2019 3 z 5

Milá oddechovka oproti třetímu dílu!

Knihomolka582
20.03.2019 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá a oddechová. Jsem ráda, že jsem se mohla zase na chvílí ,,vrátit" za svými oblíbenými hrdiny :-). Byla to taková jednohubka, kterou jsem měla za chvíli přečtenou. Zase mě (jako vždycky) rozesmáli,okouzlili vtipné poznámky hrdinů.Nejlepší tedy za mě byla ,,Krev je krev"...Erotické scénky rozhodně nesměly chybět. Trochu víc mě zarazilo Nestino chování...Za mě to bylo boží...krásná práce Sarah..Přála bych si více dílů...